banner29

Başakşehir’e 2,5 Milyon Kitaplık Dev Kütüphane

“Hayalinizdeki Başakşehir” söyleşilerinde Borsa İstanbul Başakşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ile bir araya gelen Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “İbn Haldun Üniversitesi’nin kuzey yerleşkesine 2,5 milyon kitap kapasiteli dev bir kütüphane geliyor” dedi.

Başakşehir’e 2,5 Milyon Kitaplık Dev Kütüphane
 Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Hayalinizdeki Başakşehir” buluşmaları kapsamında gençlerle buluşmaya devam ediyor. Borsa İstanbul Başakşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilen programa; Okul Müdürü Aykut Akca, Başakşehir Belediyesi Gençlik ve Spor İşleri Müdürü Selim Çelebi, TÜGVA İlçe Temsilcisi Barışcan Kısacık, okul idarecileri, öğretmenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.


“Türkiye’nin en büyük Millet Kıraathanesi hizmetinizde”

Söyleşiye kendi hayatıyla ilgili bilgiler vererek başlayan Başkan Kartoğlu, öğrencilere; okul hayatları boyunca sadece derslere değil, kendilerini hayata hazırlayacak konulara da yoğunlaşmaları tavsiyesinde bulundu. 

Türkiye’nin en büyük millet kıraathanesinin Başakşehirli gençlerin hizmetinizde olduğunu belirten Başkan Kartoğlu, “Başakşehir Millet Kıraathanesi’ndeki 100 bin kitapla hem kendinizi geliştirip hem de araştırmalarınızı yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra ilçemizdeki İbn Haldun Üniversitesi’nin kuzey yerleşkesine 2,5 milyon kitap kapasiteli dev bir kütüphane geliyor. Sizi diğerlerinden ayıran artı 1’iniz mutlaka olsun. Kendinize ekstra hedefler belirleyin. İlçemizde yeni projeler geliştirmeniz için Living Lab Teknoloji ve İnovasyon Merkezi’miz var, orayı mutlaka görün.” diye konuştu. 

İstanbul’un en büyük spor adası Başakşehir’de yapılıyor

Spora ve sporculara verdikleri desteklerin sürdüğünü de dile getiren Başkan Yasin Kartoğlu, şunları kaydetti: “İstanbul’un en büyük spor adası Başakşehir’de yapılıyor. Olimpiyat Stadı çevresinde kurulacak dev spor adası; futboldan atletizme, okçuluktan biniciliğe kadar tüm spor branşlarının yapılacağı özel alanlardan oluşacak. Öte yandan yaz geliyor, Enez Gençlik Kampı’na mutlaka katılın. Tüm çalışmalarımız sizlerin daha iyi yetişmesi için.”

Başakşehir Belediyesi Living Lab İnovasyon ve Teknoloji Merkezi’nde geliştirilen Robot Rıfkı’nın danslarıyla renk kattığı program, Başkan Kartoğlu’nun öğrencilerin görüşlerini dinleyip sorularını yanıtlamasının ardından sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35