banner32

Başakşehir’de Yeni Kültür Sanat Sezonu Başlıyor

Kültür ve sanatın şehri Başakşehir’de yepyeni bir sezon başlıyor. Geniş bir yelpazeyle birbirinden farklı ve kaliteli içeriklerin yer alacağı Cumhuriyetin 100. Yılı Kültür ve Sanat Sezonu’nda, sanatsaverleri yıl boyunca konserlerden tiyatrolara, geleneksel sanatlardan sergi ve söyleşilere kadar birçok etkinlik bekliyor.

Başakşehir’de Yeni Kültür Sanat Sezonu Başlıyor

Başakşehir Belediyesi, ilçe sakinleri için dolu dolu yeni bir kültür sanat sezonu için hazırlıklarını tamamladı. Her anı sanat dolu yeni sezonda birbirinden keyifli ve eğlenceli içerikler sanatseverlerin beğenisine sunulacak. Cumhuriyetin 100. Yılı Kültür ve Sanat Sezonu’nda her yaş grubuna özel kültür ve sanat etkinlikleri gerçekleştirilecek.

Başakşehir Times Haber Merkezi / Hüseyin Çetiner

Sanatseverler tiyatroya doyacak

Sezon boyunca birbirinden usta isimler Başakşehir’de sahnenin tozunu atacak. İlçedeki kültür sanat merkezlerinde her hafta yetişkin ve çocuk oyunları sahnelenecek. Tiyatro kültürünü gelecek nesillere aktarmak için çeşitli etkinlikler düzenlenecek. Sahnenin tozunu yutmak isteyen, tiyatroya hevesli yetişkinlere ise özel tiyatro eğitimleri verilecek.

Daha çok müzik için…

Sanatın şehrinde sezon boyunca birbirinden değerli isimler sahne alacak. Müzikseverler, sevilen sanatçıların konserleriyle keyifli saatler geçirecek. Daha çok müzik için okul koroları, müzik yarışmaları, Müzik Akademisi ve Akademi Akustik de Başakşehirli sanatseverlerle buluşturulacak.

Sanat maneviyatla harmanlanacak

Başakşehir Millet Kıraathanesi başta olmak üzere ilçenin birçok noktasında düzenlenecek sergilerle birbirinden kıymetli eserler sanatseverlerin beğenisine sunulacak. Sanat sergileri ve atölyeler ile sanatın ruhu, Başakşehir’in sokaklarına kadar taşınacak. Kültürel zenginliğimizin gözler önüne seren etkinlikler ile geçmişin izleri geleceğe taşınacak ve yeni sanat köprüleri inşa edilecek. Başakşehir Kadın Aktivite Merkezi BAKMER’de düzenlenecek kurslarla Başakşehirli kadınların hayatına değer katılacak.

Kaynak: İstanbul Times Haber Ajansı ( İTHA )

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2022, 11:02

Hüseyin ÇETİNER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35