banner25

Başakşehir’de Kültür-Sanat Etkinliklerine Büyük İlgi

Başakşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, 2018-2019 Kültür-Sanat Sezonu'nun ilk 4 ayını değerlendirdi.

Başakşehir’de Kültür-Sanat Etkinliklerine Büyük İlgi
 Eylül ayından itibaren tiyatrodan söyleşiye, özel gezilerden festivallere kadar düzenlenen 85 etkinliğe 40 bin 560 Başakşehirlinin katıldığı açıklandı.

Başakşehir'deki kültür ve sanat etkinliklerinin ele alındığı toplantı, açılışı için gün sayılan Kayaşehir Kültür ve Yaşam Parkı'nda yapıldı. Toplantıya; Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Başkan Yardımcısı Mehmet Tayip Tanrıkulu, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mahmut Yavuz, Başakşehir Kadın Aktivite Merkezi (BAKMER) Koordinatörü Canan Özbek, Tiyatro Akademisi Koordinatörü İlknur Demir, Müzik Atölyesi Koordinatörü Muhammed Yıldırır, Bilgievleri müdürleri ile eğitmenleri katıldı.

85 etkinliğe 40 bin 560 kişi katıldı

Müzik Akademisi öğrencilerinin mini konseriyle renklenen değerlendirme toplantısında Başakşehir’de bulunan 8 bilgievinin müdürleri, tiyatro ve müzik akademilerinin koordinatörleri, BAKMER sorumlusu ile kültür-sanat merkezi yetkililer, 2018-2019 sezonunun geride kalan 4 ayında hayata geçirdikleri faaliyetlerle ilgili sunumlar yaptı.

Başakşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Şefi Mehmet Metin, değerlendirme toplantısında 4 aylık sürece ait rakamları aktardı:  “2018 yılı Eylül ayından itibaren düzenlediğimiz dokuz özel programla 5 bin 600 kişiye, panellerimizle bin 67 kişiye, Bilinçli Aile ve İdeal Toplum söyleşilerimizle 900 kişiye, atölyelerimizle 512 kişiye, Boğaz Turu gibi etkinliklerimizle 723 kişiye, festivallerimizle 8 bin kişiye, yetişkin tiyatrolarımızla 4 bin 374 kişiye, çocuk tiyatrolarımızla 3 ayrı salonda toplam 19 bin 535 kişiye, sezon başından beri de yapmış olduğumuz 85 programla toplam 40 bin 560 Başakşehirli’ye ulaştık.” 

“Başakşehir Belediyesi’ni asıl sizler temsil ediyorsunuz”

Sunumları dikkatle takip eden Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, vatandaşlarla birebir görüşmelerinden dolayı yeni dönemde Bilgievleri eğitmenlerine çok iş düştüğünü belirterek, “Başakşehir Belediyesi’ni asıl sizler temsil ediyorsunuz” dedi. 

Başkan Kartoğlu, “Eskiden Bilgievlerimizin hedef kitlesi sadece çocuklardı ama artık gençler ve kadınlar da buna eklendi. Ben bu durumun çok olumlu olacağına inanıyorum” şeklinde konuştu.

Değerlendirme toplantısı Bilgievleri eğitmenleriyle yapılan istişarelerin ardından sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35