banner25

Başakşehir’de güvenli et baskınları

Kırmızı et fiyatlarının artmasıyla birlikte insanlar et yiyebilmek için bütçesine uygun olanı almaya çalışırken kandırılabiliyor. Piyasaya dana eti adı altında sürülen etlerin sayısının artmasıyla Başakşehir Belediyesi de kasap ve kesim alanlarındaki denetimleri arttırdı.

Başakşehir’de güvenli et baskınları
 Başakşehir Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri vatandaşın gönül rahatlığı ile et tüketmesi için ilçe genelindeki kasap ve kesim alanlarında denetim gerçekleştirdi.
 
“İlçe genelinde et ve piliç satan tüm kasapların denetimini tamamladıklarını kaydeden Sağlık İşleri Müdürlüğü Veteriner Hekimi Ataner Bozkurtlar, ”Kaçak ete rastlamadık, ancak hijyen kurallarına uymayan birkaç kesim alanına uyarılarımızı yaptık” dedi.
 
HİJYEN EĞİTİMİ VERİLİYOR
 
Bozkurtlar, yaklaşık bir aydır süren denetimlerde işletme sahiplerinin hijyen eğitimlerine katılıp katılmadıklarının da kontrol edildiğini ifade ederek, Halk Eğitim Merkezlerinde düzenlenen hijyen eğitimlerine katılmayan işletmecilerin de uyarıldığını söyledi.
 
ET ALIRKEN NELERE DİKKAT ETMELİ
 
Vatandaşlarımızın sağlıklı gıdaya ulaşmasını sağlamak için çaba gösterdiklerini kaydeden Bozkurtlar, vatandaşların da duyarlı ve dikkatli olması gerektiğini kaydederek et alırken nelere dikkat edilmesi konusunda şu uyarılarda bulundu:
 
ET PARLAK VE KIRMIZI OLMALI
 
“Kasap veya marketlerin et reyonlarından et alırken etin parlak ve kırmızı olmasına dikkat edilmeli, rengi yeşile veya kahverengiye çalan etlerin tercih edilmemesi gerekir. Vatandaşlar her zaman güvendikleri ve bildikleri kasaplardan alışveriş yapmalı.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35