banner32

Başakşehir’de Gençler Başakay Gönüllüsü Olmaya Devam Ediyor

Başakşehir Belediyesi’nin afetlere karşı mücadele kapsamında kurduğu BAŞAKAY, Hacı Fatma Gül Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde öğrencilere temel yangın eğitimi verdi. BAŞAKAY’ın çalışmalarında yer almak için gönüllü olan 40 öğrenciye rozetleri takıldı.

Başakşehir’de Gençler Başakay Gönüllüsü Olmaya Devam Ediyor

Başakşehir Belediyesi, ilçe genelindeki okullarda temel yangın eğitimlerine aralıksız devam ediyor. Afetlere karşı mücadele kapsamında kurulan BAŞAKAY ekiplerinin son durağı Hacı Fatma Gül Çok Programlı Anadolu Lisesi oldu.

Okul bahçesindeki gerçekleştirilen eğitimde, BAŞAKAY’ın son zamanlarda meydana gelen sel ve yangınlardaki çalışmalarından kesitlerin yer aldığı videolar gösterildi. Ardından öğrencilere yangın çeşitleri, sebepleri ve söndürme şekillerini içeren temel yangın eğitimi verildi. Ekipler tarafından güvenli alan oluşturulduktan sonra öğrencilere yangın tüpünün doğru kullanımı anlatıldı.

Eğitim son aşamasında ise öğrenciler için bir tatbikat yapıldı. Eğitime, Başakşehir Belediyesi Bahçeşehir Koordinatörü İrfan Köpürür de katılarak, BAŞAKAY’ın yeni gönüllülerine rozetlerini taktı.

Kaynak : İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA)

Hüseyin ÇETİNER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35