banner29

Başakşehir’de Dünya Çocuk Günü Etkinliklerle Kutlandı

Başakşehir Belediyesi, Dünya Çocuk Günü’nü Başakşehirli çocuklarla kutladı. Başakşehir Millet Bahçesi’nde düzenlenen etkinliklerde Başakgiller, sihirbazlar ve jonglörlerle doyasıya eğlenen çocuklara, horoz şeker, patlamış mısır gibi ikramlarda bulunuldu.

Başakşehir’de Dünya Çocuk Günü Etkinliklerle Kutlandı

Mutluluğun şehri Başakşehir’de, Dünya Çocuk Günü büyük bir coşkuyla kutlandı. Başakşehir Belediyesi’nin Başakşehir Millet Bahçesi’nde düzenlediği birbirinden eğlenceli etkinlikler, renkli görüntülere sahne oldu. Kovid-19 tedbirleri kapsamında mesafeler korunduğu etkinlikte, çocuklara Başakgiller maskeleri dağıtıldı.

Başakgillerle oynadılar, horoz şekeri yediler

Başakşehir’in binlerce minik sakini, “sıfır atık güzel gelecek” projesinin sevimli maskotları Başakgiller’in yanı sıra jonglör, sihirbaz, Nasrettin Hoca, Keloğlan, Pamuk Prenses gibi karakterlerin sahne performanslarıyla doyasıya eğlendi.

Çocuklarlar için çeşitli oyun alanları kuruldu, sosis balonlardan şekilli hayvan figürleri yapıldı. Başakşehir Belediyesi ekipleri, alandaki çocuklara horoz şeker, patlamış mısır, kek, meyve suyu ve su gibi ikramlarda bulundu.

Etkinliklere katılan çocuklar kadar aileleri de memnun kaldı. Keyifli bir pazar günü geçiren Başakşehirliler, Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu başta olmak üzere belediye personeline teşekkürlerini ilettiler.

Kaynak: İstanbul Times Haber Ajansı(İTHA)

Hüseyin ÇETİNER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35