banner25

Başakşehir'de 8 Mart'ta sahne kadınların

Başakşehir Kadın Aktivite Merkezi (BAKMER), 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında özel bir program düzenlendi.

Başakşehir'de 8 Mart'ta sahne kadınların
 Başakşehir Kadın Aktivite Merkezi (BAKMER), 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında özel bir program düzenlendi.

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu’nun, eşi Kübra Kartoğlu ile birlikte katıldığı programa BAKMER’li kadınların sahne gösterileri damga vurdu.

Başakşehir Emin Saraç Kültür Merkezi’nde düzenlene programa, Başkan Kartoğlu’nun yanı sıra Başakşehir Kaymakamı Kazım Tekin, BAKMER Koordinatörü Canan Özbek, AK Parti Başakşehir İlçe Başkanı Sebahatdin Kayas, Kadın Kolları Başkanı Nurdan Ertuğrul ve Başakşehir Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Şaduman Kutay ile çok sayıda Başakşehirli kadın katıldı.

Sunuculuğunu BAKMER üyesi Naile Güleş ile kızı Dilan Buse Güleş’in yaptığı program, BAKMER’li kadınlarla yapılan kısa röportajlarının yer aldığı sinevizyon gösterisiyle başladı. Başakşehir Kaymakamı Kazım Tekin ve AK Parti Başakşehir İlçe Başkanı Sebahatdin Kayas, birer selamlama konuşması yaparak tüm Başakşehirli kadınların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutladı.

“Kadın; bilmeyene nefs, bilene nefestir”

BAKMER Koordinatörü Canan Özbek, kadınların, toplumun en etkili, yönlendirici, birleştirici ve koruyucu unsuru olduğunu dile getirerek, “Ülkemizde kadına yönelik şiddetle mücadele, aile birliğinin korunması ve güçlenmesi, kadın istihdamı adına projeler ve çalışmalar yoğun bir şekilde yürütülüyor. Bizler kadın ve erkeğin bir bütünün iki eşit yarısı olduğunu düşünen bir gelenekten geliyoruz. Kadın; bilmeyene nefs, bilene nefestir. BAKMER olarak, kadınların sosyal toplumda her şeyi başarabileceklerini göstermek amacıyla böyle bir program düzenledik.” diye konuştu.

“Bilgievlerimizle de kadınların hizmetindeyiz”

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu ise, tüm Başakeşehirli kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladığını belirterek şunları kaydetti: “Ben eli-ayağı öpülesi bir kadının oğlu, hayatta en değer verdiğim varlığımın eşi ve canım kadar sevdiğim kızımın babasıyım. Bunlar kadınların benim hayatımdaki yeriyle ilgili en güzel özettir. ‘Mutluluğun şehri’ Başakşehir’de kadınları sadece BAKMER’le sosyalleştirmiyoruz, aynı zamanda bilgievlerimizle de kadınların hizmetindeyiz.”

BAKMER’li kadınlardan muhteşem performanslar

BAKMER Halk Oyunları Ekibi ve BAKMER Korosu’nun performanslarıyla izleyicileri mest ettiği program dakikalarca ayakta alkışlandı. Fuaye alanında BAKMER’li kadınların dikiş-nakış, ebru ve ahşap boyama kurslarında yıl boyunca yaptıkları el emeği göz nuru ürünler de sergilendi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35