banner25

Başakşehir Ziya Gökalp’te Kentsel Yenileme Başlıyor

Modern şehirciliğin model ilçesi Başakşehir’de, yeni bir konut projesi daha hayata geçiyor. Güvercintepe ve Şahintepe mahallelerinin ardından Ziya Gökalp’te başlayacak kentsel yenileme çalışmalarının müjdesini Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu verdi.

Başakşehir Ziya Gökalp’te Kentsel Yenileme Başlıyor

Başakşehir’de kentsel yenileme çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Deprem ve doğal afet riskine karşı başlatılan dönüşüm kapsamında 2009 yılında yüzde 50 olan riskli yapı stoku yüzde 15’e kadar indirildi. Bu oranın yüzde 8’e düşürülmesi için ilçenin birçok yerindeki kentsel yenileme çalışmaları aralıksız olarak sürüyor.

Başakşehir Times Haber Merkezi / Hüseyin Çetiner

Dönüşümün yeni adresi Ziya Gökalp

Bu kapsamda yerinde dönüşüm çalışmalarının yeni durağı Ziya Gökalp Mahallesi oldu. Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, yerinde dönüşüm çalışmalarının başlayacağı alanda incelemelerde bulundu. Mahallede ikamet eden Başakşehirlilerin 20 yıllık konut sorununu çözüme kavuşturacaklarını belirtti.

666 daire 2 yılda teslim edilecek

Kentsel yenileme alanının 40 hektar büyüklüğünde olduğunu ifade eden Başkan Kartoğlu, “Birinci etaptaki hak sahiplerinin tamamıyla anlaşma sağladık. Çalışmalarımıza yılbaşında başlayacağız. 481’i 2+1, 185’i 3+1 olmak üzere toplam 666 daire yaparak komşularımıza teslim etmeyi planlıyoruz. 10 kattan oluşacak projede yeşil alan ve çocuk oyun alanlarımız da bulunacak. 2 yıl içerisinde bitirmeyi hedeflediğimiz projede, rezerv konut yöntemi ile konut sahipleri beklemeden evlerine yerleşecek.” şeklinde konuştu.

“İki mahallede 2. etap çalışmaları başlıyor”

Kentsel yenileme çalışmalarının ilçe genelinde tüm hızıyla devam ettiğini vurgulayan Başkan Kartoğlu, “Deprem ve doğal afet riskini en aza indirmek adına ince eleyip sık dokuyoruz. Tüm çalışmalarımızı titizlikle yürütüyoruz. Söz verdiğimiz gibi Güvercintepe ve Şahintepe’deki kentsel yenileme projelerimizin de ikinci etap çalışmalarına kısa süre içerisinde başlayacağız. Mutluluğun şehrinde konutlarımızı da sağlam zemine oturtarak, modern şehirciliği komşularımızla birlikte inşa edeceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak:İstanbul Times Haber Ajansı (İTA)

Hüseyin ÇETİNER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35