banner32

Başakşehir Yürüyüş Yoluna yeni çehre

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Bahçeşehir Gölet bölgesindeki 1 km’lik yürüyüş yolunu yaklaşık iki katına çıkaracaklarını belirterek, “Aileler çocuklarıyla rahat vakit geçirsinler diye fly fox ve survivor dahil her yaşa uygun aktivitelerin yer alacağı yeni bir çehre kazandıracağız” dedi.

Başakşehir Yürüyüş Yoluna yeni çehre
 Türkiye’nin en büyük ilk suni göleti Bahçeşehir Göleti yanındaki yürüyüş yolu, fyl fox ve survivor gibi yeni sportif aktivitelerin de yapılabileceği spor ve macera merkezi haline geliyor.

 

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Bahçeşehir Gölet bölgesindeki 1 km’lik yürüyüş yolunu yaklaşık iki katına çıkaracaklarını belirterek, ailelerin çocuklarıyla rahat vakit geçirebilmesi için her yaşa uygun aktivitelerin yer alacağı yeni bir çehre kazandıracaklarını söyledi.

 

Başakşehir bölgesindeki Sular Vadisi’nde oluşturdukları 2 kilometrelik yürüyüş yolunda yağışlı havalarda da spor yapılabilmesi için zemine kauçuk döşediklerini kaydeden Başkan Kartoğlu, “Sular Vadisi gibi bir diğer örnek projemiz olan Bahçeşehir Gölet yanında da mevcut yürüyüş yolunu yaklaşık 2 kilometreye çıkaracağız. Burada da kauçuk zeminli yürüyüş yolu ve bisiklet parkuru yapacağız. Basketbol, voleybol ve tenis alanlarının yanı sıra son yıllarda ekstrem bir spor olarak büyük ilgi gören fly fox ve survivor alanları oluşturacağız. İstiyoruz ki, her yaş kendine uygun bir aktivite bulsun, fly fox ve survivor alanlarında çocuklar ve büyükler adrenalin dolu dakikalar yaşasınlar. Düzenleme çalışmalarını 6-7 ayda tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız” diye konuştu.

 

Yasin Kartoğlu, doğa ve macera tutkunları için Şamlar Orman Parkı’nda doğal ortamda biri 3 km, diğeri 6 km’lik 2 tane trekking yani yürüyüş yolu ile bisiklet parkuru olduğunu kaydederek, “550 tane bisikletimiz haftanın 6 günü ücretsiz olarak vatandaşlarımızın hizmetinde. Hemşehrilerimiz www.sporparklari.com web sitemizden kayıtlarını yaptırarak saat 09:00 – 18:00 arasında ailece sporunu yapabilirler” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35