banner25

Başakşehir Mahallesi’nde 12 bin kişilik iftar sofrası

Başakşehir 1. Etap Necmettin Erbakan Caddesi'nde düzenlenen sokak iftarı binlerce vatandaşın katılımıyla gerçekleştirildi. Başakşehirlilerle iftar açan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Mehdi Eker, “FETÖ’de, PKK’da, DEAŞ gibi benzeri terör örgütleri Ortadoğu’yu kana bulama ve Ortadoğu’nun haritasını yeniden çizme çabalarının taşeron örgütleridir. Ortadoğu’yu parçalamak isteyenlerin önündeki en büyük engel Türkiye’dir” dedi.

Başakşehir Mahallesi’nde 12 bin kişilik iftar sofrası
 Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın ev sahipliğini yaptığı iftar programına AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Mehdi Eker, AK Parti İstanbul Milletvekili Halis Dalkılıç, AK Parti Başakşehir İlçe Başkanı Ayhan Özgürel ve Başakşehir ilçe protokolü katıldı.

 

Başakşehir Belediyesi’nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği büyük sokak iftarlarının ilki Necmettin Erbakan Caddesi’nde yapıldı. Mahalle sakinlerini aynı sofranın etrafında bir araya getirmeyi amaçlayan iftar yemeğine 12 bin mahalleli katıldı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Mehdi Eker, AK Parti İstanbul Milletvekili Halis Dalkılıç ve Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal iftar öncesi alanı gezerek vatandaşların Ramazan ayını tebrik etti.

 

Dualarla açılan iftarda ilk söz alan AK Parti Başakşehir İlçe Başkanı Ayhan Özgürel, “Değerli komşularım milletimizin istikrarına birlik ve beraberliğine vermiş olduğunuz katkılardan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Ramazan’ın huzuruyla, bereketiyle aynı sofrada yaptık ve bu anlamda katkı sağladığınız için şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

 

“KARDEŞLİK SOFRALARI DEVAM ETSİN”


Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal konuşmasında, Sokak iftarlarının amacı aynı sofra etrafında Ramazan’ın bereketiyle bir araya gelmek olduğunu belirterek, “Başakşehir olarak İstanbul’a, Türkiye’ye örnek komşuluk nasıl olur onu gösteriyoruz. Bir mahallede sofra serildiği zaman etrafına 12 bin kişinin toplandığı başka bir yer yoktur. Katılımlarınız için çok teşekkür ediyorum.  Bizler her Ramazan ayında mahallelerimizde komşuları aynı sofrada bir araya getiriyoruz diğer günlerde de bu kardeşlik sofralarının devam etmesini arzuluyoruz. Ramazan’da kardeşliğimizi pekiştirelim ki ülke olarak güçlü kalalım” dedi.

AK Parti İstanbul Milletvekili Halis Dalkılıç konuşmasında; Ramazan’ın sadece aç kalarak açları hatırlamak olmadığını vurgulayarak, “Ramazan aynı zamanda düşünmek, tefekkür etmek, kendine yabancılaşan insanın kendine dönmesi ve çevresiyle barışması ve cem olması demektir. İnşallah bu Ramazan birbirimizle kucaklaşmamıza ve büyük yürüyüşü devam ettirmemize vesile olur. Dünyadaki tüm mazlumlar Türkiye’ye bakıyorlar, bize ümit bağlıyorlar” şeklinde konuştu.

 

“BAŞAKŞEHİR DOLGUN BAŞAKLAR GİBİ BEREKETLİ”


AK Parti Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Mehdi Eker, böyle bir birlikteliği sağlayan Başakşehir Belediyesi’ni tebrik ederek, “Adını bir ilçeye veren bu güzel mahalle, Başakşehir dolgun başaklar gibi bereketli. Başakşehir genç bir ilçe olsa da bu ilçeyi oluşturan fikir bir medeniyet tasavvurunun eseri olarak 20 sene önce inşa edildi. Bu güzel ilçe güzel bir geleceği ve umudu da barındırıyor” dedi.

 

 “İslam aleminin hiçbir ülkesinde Başakşehir’de ki gibi huzurla aynı sofraya oturabileceğimiz bir yeri yok” diyen Eker sözlerine şöyle devam etti:

 

 “1. Dünya Savaşı’ndan itibaren yapılan hesaplar tamamlanmış değil. Harita değişikliği için her gün şehitler veriyoruz. FETÖ’de, PKK’da, DEAŞ gibi benzeri terör örgütleri Ortadoğu’yu kana bulama ve Ortadoğu’nun haritasını yeniden çizme çabalarının taşeron örgütleridir. Biz ülkemizi güçlendirirken, sınırlarımızın güvenliğini sağlamaya çalışırken aynı zamanda Ortadoğu’nun güvenliğini de temin etme çabasındayız. Ortadoğu’yu parçalamak isteyenlerin önündeki en büyük engel Türkiye’dir.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35