banner29

Başakşehir lalelerle bir başka güzel

Başakşehir Belediyesi, İstanbul’un en yeşil ilçesini şehrin sembollerinden biri olan lalelerle bezedi.

Başakşehir lalelerle bir başka güzel
 Park, refüj ve yeşil alanlara dikilen baharın müjdecisi 850 bin lale, sümbül ve nergis soğanının açmasıyla birlikte ilçe genelinde adeta görsel bir şölen yaşanıyor.


İstanbul’un sembollerinden biri ve baharın müjdecisi lalelerin çiçek açmasıyla Başakşehir’in yeşil doğası da bir başka güzel oldu. Park, refüj ve yeşil alanlardaki rengârenk laleler, Başakşehirlilere muhteşem bir görsel şölen sunmaya başladı.  

  

Başakşehir’de 850 bin soğanlı bitki çiçek açtı


Başakşehir Belediyesi, Osmanlı’dan günümüze kültürümüzde önemli bir yere sahip olan laleyi ilçe halkıyla bir kez daha buluşturdu. Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde yürütülen çalışmalar kapsamında Başakşehir genelinde bu yıl, park, refüj ve yeşil alanlara yaklaşık 850 bin adet lale, sümbül ve nergis soğanı dikildi.

 

Başakşehirliler rengârenk lalelere hayran kaldı


Kasım ayında dikimi tamamlanan soğanlar, baharın gelişiyle birlikte rengârenk çiçek açarak Başakşehir’de kartpostallık görüntüler oluşturdu. İlçe genelindeki cadde ve bulvarlar ile parklardaki görsel şölen, Başakşehirlilerin de beğenisini kazandı.

 

Sular Vadisi başta olmak üzere lale ve çiçeklerle parklarda yapılan peyzaj çalışmalarına vatandaşlar hayran kaldı. Başakşehirliler, renklerine ve formlarına hayran kaldıkları lalelerin bol bol fotoğraflarını çekti.

 

Kartoğlu: Başakşehir’i laleyle buluşturduk


Başakşehir’in kişi başına düşen 20,7 m2 yeşil alan miktarı ile Avrupa standartların üzerinde olduğunu vurgulayan Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da, Başakşehir ve Başakşehirlileri hem baharın habercisi hem de şehrimizin sembollerinden birisi olan laleyle buluşturduk. Park Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimizin Kasım ayında dikimini yaptığı laleler ile sokaklarımızı, parklarımızı, bahçelerimizi ve meydanlarımızı yine renklendirdik” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35