banner32

Başakşehir Kadınlar Teknoloji İle Buluştu

Başakşehir Belediyesi’ne bağlı BAKMER’in, kadınlara yönelik düzenlediği ‘temel bilgisayar ve ofis programları eğitimi’ büyük ilgi görüyor. Teknoloji ile buluşan Başakşehirli kadınlar, artık kimseden yardım istemeden ofis programlarını kullanabiliyor, sosyal medya hesaplarını oluşturabiliyor ve internette sörf yapabiliyor.

Başakşehir Kadınlar Teknoloji İle Buluştu
 Başakşehir Kadın Aktivite Merkezi (BAKMER), kadınlara yönelik hizmetlerine bir yenisini daha ekledi. Yeni dönemde halk oyunlarından diksiyona, ebrudan müziğe, resimden el becerilerine kadar pek çok konuda eğitimler verilen BAKMER’de, Başakşehirli kadınlar için temel bilgisayar eğitimi başlatıldı. 

Eğitime 60 kadın katılıyor

İlçe genelindeki 8 bilgievinde ücretsiz olarak verilen Temel Bilgisayar ve Ofis Programları Eğitimi’ne 60 BAKMER üyesi kadın katılıyor. Her yaş grubundan kadınlara yönelik özel eğitimlerde, teorik bilgiler uygulamalarla pekiştiriliyor.

Az zamanda çok yol aldılar

Eğitmenleri can kulağıyla dinleyen katılımcılar, aldıkları eğitimle kısa zamanda bilgisayarda doküman oluşturabilecek, ofis programlarını kullanarak belgelerle çalışabilecek, sayısal hesaplamalar yapabilecek hatta kendi sunumlarını hazırlayabilecek seviyeye geldi. 

“Öğrenmenin yaşı yok”

Eğitim sayesinde bilgisayara dair birçok yeni bilgi öğrendiklerini ifade eden kursiyerler, “Teknoloji çağındayız, bilgisayar kullanımını öğrenmemiz şart. Öğrenmenin yaşı yok. Bu eğitimler bizim için çok verimli oluyor” dedi. 

Başarılı olanlara sertifika verilecek

Başakşehir Belediyesi’ne bağlı 8 bilgievinde toplam 3,5 ay süren eğitimlerin sonunda yapılacak teorik ve uygulamalı sınavlarda başarı gösteren kursiyerlere Başakşehir Halk Eğitimi Merkezi’nden onaylı sertifika verilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35