banner32

Başakşehir “Gençlik Oyunları” başladı

Başakşehir Belediyesi’nin ilçe genelindeki liselerde eğitim gören öğrencilere sporu sevdirmek amacıyla bu yıl ikincisini düzenlediği “Gençlik Oyunları Festivali” başladı.

Başakşehir “Gençlik Oyunları” başladı
 15 bin lise öğrencisinin rekor katılımıyla gerçekleştirilecek oyunlarda ilk gün survivor heyecanı yaşandı. 

 

Başakşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile Başakşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde, ilçe genelindeki liseler arasında öğrencilere sporu aşılamak, yetenek ve becerilerini gözlemleyerek uygun branşlara yönlendirilmelerini sağlamak amacıyla bu yıl ikincisi düzenlenen Gençlik Oyunları Festivali başladı.


Macera parkurunda büyük heyecan… 

 

Şamlar Tabiat Parkı 5. Kapı’da ‘Survivor Yarışması’ ile start verilen festivale Başakşehir Belediyesi Gençlik ve Spor İşleri Müdürü Selim Çelebi, Spor Parkları Tesis Amiri Aydın Sarıkuş, eğitmenler ve çok sayıda yarışmacı öğrenci katıldı. İlçe genelindeki 47 liseden toplam bin 370 öğrencinin katılacağı Survivor / Macera Parkuru yarışmalarının ilk gününde 5 okuldan 300 öğrenci ter döktü. Öğrenciden Armağan Anadolu Lisesi ve Miktat Ağaoğlu Çok Programlı Anadolu Lisesi ile başlayan macera parkurunun ilk gün mücadeleleri büyük heyecana sahne oldu.

 

“Gençlik Oyunları sandığımdan da heyecanlıymış”

 

Miktat Ağaoğlu Çok Programlı Anadolu Lisesi 10. Sınıf öğrencisi Kübra Çevik, Gençlik Oyunları’na ilk kez katıldığını ve çok heyecanlı olduğunu belirterek, “Gençlik Oyunları sandığımdan da heyecanlıymış” dedi. Atletizmle ilgilendiğini söyleyen Çevik, “Tüm yaşıtlarıma bu oyunlara katılmalarını tavsiye ederim” diye konuştu.

 

“Hem spor yapıyor hem eğleniyoruz”

 

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Anadolu Lisesi 9. sınıf öğrencisi Mertcan İlter de, Gençlik Oyunları’ndan okullarında kurulan kayıt standı sayesinde haberdar olduğunu dile getirerek, “Gençlik Oyunları’nda yarışmak çok güzel bir duygu. Burada hem spor yapıyoruz hem yarışıyoruz hem de eğleniyoruz. Umarım birinci oluruz” ifadelerini kullandı.

 

23 branşta 15 bin sporcu mücadele edecek

 

Geçen yıl ilk kez yapılan ve 5 bin 378 gencin katıldığı oyunlara, bu yıl rekor bir katılım sağlandı. Başakşehir genelindeki 20’si devlet olmak üzere 53 liseden toplam 15 bin genç oyunlarda mücadele edecek. Gençler, eğitim yılı boyunca futboldan basketbola, voleyboldan atletizme, bilyalı tornetten balon futboluna kadar 23 farklı branşta ter dökecek.

 

Her bir sporcunun sadece bir branşta yarışabileceği Başakşehir Gençlik Oyunları, Mayıs ayında gerçekleştirilecek “Spor Şöleni” ile son bulacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35