banner25

Başakşehir Etnospor Kültür Festivali’ndeydi

Dünya Etnospor Konfederasyonu tarafından düzenlenen 2. Etnospor Kültür Festivali Başakşehirliler tarafından yoğun ilgi gördü.

Başakşehir Etnospor Kültür Festivali’ndeydi
 Başakşehir Belediyesi’nin destekleriyle gerçekleşen “Ok Yaydan Çıkıyor” sloganıyla Yenikapı Etkinlik Alanı’nda başlayan ve 4 gün süren festivali Başakşehir Bilgievleri de ziyaret etti. Atlı cirit, hedef okçuluğu, yağlı güreş, mangala gibi geleneksel Türk sporlarının ve oyunlarının hayat bulduğu şölende aileler alanı keyifle gezdi.

 

Bu yıl ikincisi düzenlenen festivalde kökbörü, atlı cirit, akrobasi, mas, aşırtmalı aba ve şalvar güreşleri, hedef okçuluğu, mangala, aşık, geleneksel çocuk oyunları, yağlı güreş, menzil okçuluğu, hedef okçuluğu gibi sporlar yapıldı. Sporcuların derece yapmak için verdikleri mücadelenin yanı sıra, bu sporlar gösteri olarak da vatandaşların beğenisine sunuldu. Ayrıca atlarla kısa tur fırsatı yakalayan çocuklar, keyifli anlar yaşadı. Türk dünyasına, Orta Asya ve Anadolu’ya hitap eden spor, oyun ve şenliklerin yer aldığı festivali yaklaşık 800 bin kişi ziyaret etti.

 

Festivali ilk kez ziyaret eden aileler duygularını paylaştı.

 

Mücella Karaca, “Bu yıl ilk kez geliyorum bu etkinliğe ve atmosferi çok beğendim.Tarihi çok seviyorum burada kendimi geçmişe gitmiş gibi hissettim. Çocuklarımızla tüm alanı gezip görmeye çalışacağız. Bize aracı olan herkese teşekkür ederiz.”

 

Sevda Yayla, ” Tarihi ortamlarda bulunmak çok hoşuma gidiyor. Ailecek gezip o dönemleri yaşayacağız. Diriliş dizisini de çok seviyoruz bu alan bize onu hatırlattı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35