banner25

Başakşehir'de Ramazan Ve Özkan Demirel Camii İbadete Açıldı

Başakşehir Mahallesi’nde hayırseverlerin desteğiyle yapımı tamamlanan Ramazan ve Özkan Demirel Camii, dualarla ibadete açıldı. İlçe sakinleriyle birlikte Cuma namazını eda eden Başkan Yasin Kartoğlu, Başakşehir’e yeni bir cami daha kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.   

Başakşehir'de Ramazan Ve Özkan Demirel Camii İbadete Açıldı

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Başakşehir Mahallesi’nde hayırseverlerin desteğiyle yapımı tamamlanan Ramazan ve Özkan Demirel Camii açılış törenine katıldı. Cuma namazı öncesi Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan törende konuşan Başkan Kartoğlu, “Başakşehir, spordan sağlığa, teknolojiden yeşil alanlara kadar ilklerin ilçesi oldu. Geriye bu güzel şehrin manevi atmosferini tamamlamak kaldı. Bunu da ibadete açtığımız camilerimizle yapıyoruz.” dedi.

Başakşehir Times Haber Merkezi/Hüseyin Çetiner

“En kıymetli mekânların başında camiler geliyor”

İbadete açılan Ramazan ve Özkan Demirel Camii’nde aynı anda bin 200 kişinin ibadet edebileceğini belirten Başkan Kartoğlu, “Bu mübarek mekânı dualar eşliğinde ibadete açıyoruz. Camiler, bizler için en kıymetli mekânların başında gelmektedir. Maneviyatımızı güçlendiren bu kıymetli eserlerin yapımında emeği geçen, yeni ibadet yerleri için bizlere talep de bulunarak hayır yarışında olan tüm komşularımıza teşekkür ediyorum. Ramazan ve Özkan Demirel Camii Başakşehir’imize hayırlı olsun.” şeklinde konuştu.

İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA)

Hüseyin ÇETİNER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35