banner29

Başakşehir Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Desteğiyle Sanayi Atıkları Projesini Hayata Geçiriyor

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İstanbul’da ilk sıfır atık belgesini Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu’na verdi. Başakşehir’de sıfır atık projesi kapsamında yeni bir uygulamanın hayata geçirileceği müjdesini veren Bakan Kurum, “Sanayi atıklarını yeniden üretime göndereceğimiz bir sistemi Başakşehir ilçemizde kuracağız” dedi.

Başakşehir Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Desteğiyle Sanayi Atıkları Projesini Hayata Geçiriyor

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Başakşehir Şamlar Tabiat Parkı’nda Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu ile bir araya geldi. Başakşehir’in yeni çevreci ve sosyal projelerinin konuşulduğu toplantıda Bakan Kurum, sıfır atık projesini başarılı bir şekilde yürüten Başakşehir Belediyesi ve Başakşehirlilere teşekkür etti.

Sanayi atıkları geri dönüşüme kazandırılacak

Sıfır atık projesi kapsamında Başakşehir’de yeni bir uygulamanın hayata geçirileceği müjdesini veren Bakan Kurum, “Bugün aldığımız karar doğrultusunda; Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü ile birlikte ortaklaşa bir proje gerçekleştireceğiz. Başakşehir’de sanayi tesislerinin atıklarını geri dönüştüreceğiz. Sanayi atıklarını, atık getirme merkezinde geri dönüşüme tabi tutacağız. Böylece yeniden üretime göndermiş olacağız.” şeklinde konuştu.

İlk sıfır atık belgesi Başakşehir’e

Türkiye genelinde sıfır atık anlayışı altında 70 bin kamu kurum ve kuruluşunda uygulamaya geçildiğini belirten Bakan Kurum, “İstanbul’da 17 bin kamu kuruluşunda sıfır atık sistemi kurulumunu tamamladık. Bu çerçevede ilk sıfır atık belgesini de Başakşehir Belediyemize bugün itibariyle veriyoruz. Sıfır atığı artık bir yaşam kültürü haline getirmek durumundayız. Atıklarımızı dönüştürerek ekonomi ve istihdama katkı sağlamalıyız. Çocuklarımız ve ailelerimizle birlikte sıfır atık anlayışı içerisinde yaşamımızı sürdürmek zorundayız.” değerlendirmesinde bulundu.  

Başakşehir’in projeleri konuşuldu

Başakşehir’in huzur köşesi Şamlar Tabiat Parkı’nda düzenlenen toplantıda ayrıca Şahintepe imar planı ve imar uygulaması, Çam ve Sakura Millet Bahçesi, Altınşehir Millet Bahçesi, Gölet Bisiklet Yolu projesi, ses bariyeri güzergahı, Kayabaşı köyü ve doğu resneli bölgesi, Ziyagökalp kentsel dönüşüm alanı, Sıvat-Yeşiltepe kentsel dönüşüm alanı, Tosunpaşa-Çakmak kentsel dönüşüm alanı ve Ayazma kentsel dönüşüm alanı projesi ayrıntılı bir şekilde ele alındı

Hüseyin ÇETİNER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35