banner29

Başakşehir Belediyesi'nden Uzaktan Eğitime Destek

Başakşehir Belediyesi, Milli Eğitim Bakanlığı’nın hazırladığı EBA TV sistemine erişim sorunu yaşayan öğrencilere bilgievlerinin kapılarını açtı. Öğrenciler sosyal mesafe ve hijyen tedbirlerine uyarak bilgievlerinde derslerini takip edebiliyor.

Başakşehir Belediyesi'nden Uzaktan Eğitime Destek
 İlk ve ortaöğretim kurumlarında eğitim alan öğrenciler, koronavirüs tedbirleri nedeniyle yüz yüze yerine online eğitim alıyor. Derslerini, Milli Eğitim Bakanlığı’nın hazırladığı EBA TV sisteminden takip eden öğrencilerden bazıları internet erişiminde sorun yaşıyor. Online olarak derslerini izlemekte internet erişim sorunu nedeniyle güçlük yaşayan öğrenciler için Başakşehir Belediyesi bilgievleri, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uygun bilgisayar hizmeti veriyor.

EBA dersleri Başakşehir Bilgievleri’nde

Başakşehir Belediyesi, ilçedeki 9 bilgievinde EBA destek merkezi adıyla hizmet veriyor. Güvercintepe Bilgievi de o merkezlerden biri. İnternet erişiminde zorluk yaşayan ya da bilgisayarı olmayan öğrenciler, buraya gelerek ev rahatlığında ve sessiz ortamda ders dinleyerek, aldıkları eğitimi daha verimli hale getiriyor. Her bilgisayar arasına mesafe konularak sosyal mesafe kuralına uyulan bilgievi girişinde dezenfeksiyon ünitesi de bulunuyor. Öğrencilerin maskeli olup olmadığı da girişte kontrol ediliyor. Maskeleri yoksa temin ediliyor.

Veli ve öğrenciler hizmetten memnun

Güvercintepe Bilgievi’ne gelen öğrenciler, EBA destek merkezindeki bilgisayarlardan derslerini takip edebiliyor. Bazı veliler de öğrencilere eşlik ediyor. Öğrencilerden Ecrin Şahbudak’ın annesi Güneş Şahbudak, evde internet imkanları olmadığını, Başakşehir Belediye’sinin bu hizmetini duyunca çok sevindiklerini söyledi. “Başakşehir Belediyesi ve Başkan Yasin Kartoğlu’na bu hizmetinden dolayı teşekkür ederiz.” dedi.

Enes Said Kutlutaş’ın annesi Tahide Kutlutaş ise çocuğunun eğitimden geri kalacağı için kaygı duyduğunu ancak Başakşehir Belediyesi’nin sunmuş olduğu bu hizmeti duyunca çok memnun kaldıklarını söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35