banner29

Başakşehir Belediyesi’nden ücretsiz BESYO kursu

Başakşehir Belediyesi, Spor Akademileri’ne kayıt olmak isteyen adaylar için hazırlık kursları açtı. Başakşehir Belediyesi Spor Parkları’nda adaylara programlı bir çalışma imkanı sunan kurslar Eylül ayına kadar devam edecek.

Başakşehir Belediyesi’nden ücretsiz BESYO kursu
 Başakşehir Belediyesi’nin Spor Akademilerine girmek isteyen gençlere yönelik, Gençlik ve Spor Müdürlüğü koordinasyonunda açılan hazırlık kursları başladı. Bu yıl 3.’sü düzenlenen Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) hazırlık kursunda Başakşehir Belediyesi Spor Parkları’nın uzman spor eğitmenleri hizmet veriyor.

 

Adaylar için sıkı bir çalışma programı


Kurslara katılan adaylar BESYO’larda eğitim verilen Beden Eğitimi Öğretmenliği, Spor Yöneticiliği, Antrenörlük ve Rekreasyon bölümleri için ciddi bir hazırlık dönemine giriyor. Önce YGS’den ardından da ilgili üniversitenin yetenek sınavından başarıyla geçen adaylar mezun olduktan sonra beden eğitimi öğretmeni, antrenör, spor yöneticisi, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’nde spor uzmanı ve yönetici, özel sektördeki spor tesislerine sportif eğitim uzmanı, turistik alanlarda rekreasyon uzmanı ve animatör olarak görev yapabiliyor.

 

Geçtiğimiz 2 kurs döneminde eğitim alan gençlerimizden toplamda 52 gencimiz Spor Bilimleri Fakültelerine girmeyi başardı.

 

Detaylı bilgi ve başvuru //sporparklari.com web adresini ziyaret edebilirsiniz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35