banner29

Başakşehir Belediyesi'nden Bahçeşehir'e Bir Prestij Cadde Daha

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, yepyeni bir görünüme kavuşturulacak Vali Recep Yazıcıoğlu Bulvarı’nda incelemelerde bulundu. Başkan Kartoğlu, yenileme çalışmaları tamamlandığında bulvarın prestij caddeye dönüşeceğini söyledi.

Başakşehir Belediyesi'nden Bahçeşehir'e Bir Prestij Cadde Daha

Başakşehir’de, şehir içi ulaşıma hız ve konfor kazandıracak yatırımlar hız kesmeden devam ediyor. Başakşehir Belediyesi bir yandan ulaşım ağlarına yenilerini eklerken, diğer yandan mevcut ulaşım ağlarında yenileme çalışmalarını sürdürüyor. Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, yenileme çalışmaları başlayan Bahçeşehir 1. Kısım Mahallesi’ndeki Vali Recep Yazıcıoğlu Bulvarı’nda incelemelerde bulundu.

Yaya üst geçidi yapılacak

Doğa Parkı Caddesi’nin ardından Vali Recep Yazıcıoğlu Bulvarı’nın da prestij cadde olacağını ifade eden Başkan Kartoğlu, “Bahçeşehir Gölet alanımıza ulaşımı çok daha rahat hale getirmek için yaya üst geçidi de yapacağız. Komşularımız gönül rahatlığıyla Bahçeşehir Gölet alanına ulaşım sağlayacak.” dedi. Refüj alanında yapılacak çalışma ile refüjü yükselteceklerini ifade eden Başkan Kartoğlu, böylece olası kazalara karşı önlem alınacağını ve özellikle geceleri farların sürücünün gözünü almasının önüne geçeceklerini söyledi.

Ulaşım daha konforlu olacak

Yaya üst geçidinin yanına otopark da yapılacağını belirten Başkan Kartoğlu, “Alternatif otopark alanlarımızı da genişletmiş olacağız. Yol boyunca geometrik düzenlemeler yapılarak ulaşım daha konforlu hale getirilecek. Prestij caddemizde yağmur suyu ızgaraları ve aydınlatma sistemlerimizi de yenileyeceğiz. Oluşabilecek trafik yoğunluğuna karşı ise Avni Akyol Bulvarı Kavşağı’nda trafik düzenlemesi yapılacak.” şeklinde konuştu.

Kaynak: İstanbul Times Haber Ajansı/ İTHA

Hüseyin ÇETİNER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35