banner25

Bakmer’den kanser tarama uygulamasına destek

Başakşehir Belediyesi, Sağlık Bakanlığı’nın başlatmış olduğu “Kanser Tarama Testi” kampanyasına destek veriyor.

Bakmer’den kanser tarama uygulamasına destek
 BAKMER üyelerinin başvurularına göre Aile Sağlığı Merkezleri’ne ulaşımı sağlanan kadınlar tarama testi için muayene oluyor. 30-65 yaş arası kadınların Aile Sağlığı Merkezine giderek ücretsiz yaptırabileceği uygulama erken teşhis için umut oldu.

 

Belirli kanser türlerinin çeşitli testler sayesinde çok erken dönemde tespit edilebilmesi, kansere yakalanmadan erken teşhis ve gerekirse tedavi imkanı sağlıyor. Kadınlarda 30, erkeklerde 50 yaşında başlayan kanser tarama programları için Aile Hekimleri, İlçe Toplum Sağlığı Merkezleri ve İstanbul Halk Sağlığı Müdürlüğü’nden bilgi alınabiliyor.

 

5 yıllık risk ölçümü yapılıyor


Başakşehir Toplum Sağlığı Merkezi Kanser Şube Birim Görevlisi Ebe Nuray Aladağ, “Başakşehir de kanser tarama uygulamasını başlattık. Halkımızın bundan faydalanması için tanıtımlar yapıyoruz. Önümüzdeki 5 yıl içerisinde kansere yakalanma riskinin ne olduğu araştırıyoruz. 30 -65 yaş arasındaki tüm kadınları aile sağlığı merkezlerinde yapılan bu uygulamaya davet ediyoruz.” diyerek Başakşehirli kadınlara çağrıda bulundu.

 

Kanser tarama programına katılan Havva Yılmaz,”BAKMER benim en uğrak adresim haline geldi. Etkinliklere katılıyorum, spora geliyorum keyifle vakit geçiriyorum. Böyle bir uygulamada bize destek olduğu için de ayrıca emeği geçenlere teşekkür ediyorum.”

 

Sema Dolapçı,” Bende yeni üye olacağım BAKMER’e ve hemen böyle bir uygulamadan faydalanmak çok hoşuma gitti. İnternetten sürekli etkinlikleri takip ediyorum. Bundan sonra daha sık katılacağım ve herkese tavsiye edeceğim. Hem Sağlık Bakanlığına hem de belediyeye bize aracı olduğu için teşekkür ediyorum."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35