banner32

BAKMER’de kendilik yolculuğu tamamlandı

Başakşehirli kadınlar kendilik yolculuklarını tamamladı. BAKMER’de başlayan üç haftalık yolculukta katılımcılar iç dünyaları ile barışmayı öğrendi.

BAKMER’de kendilik yolculuğu tamamlandı
 Başakşehir Kadın Aktivite Merkezi’nde (BAKMER), Sosyolog Seyran Akdaş tarafından gerçekleştirilen söyleşilerde Başakşehirli kadınlar kendilik yolculuklarına çıktı. Duyular, bilinç dışı duygular ve son olarak annelik ve kadınlık üzerine yapılan keşif söyleşisinde temel olan kavramlar ele alındı.

 

İçteki ben ile barışmak


“Anne ve kadın olarak iyileştirici gücümüzün farkına varmalıyız” diyen Seyran Aktaş şunları söyledi, “ İçteki ben ile tanışmak bu yolcukta geleceğimiz son durak olacak. Aslında benliğimizin tamamlanmasında genetik ya da başka özelliklerimiz tek başına geçerli değildir. İnsanın oluşmasında üç temel bozukluk vardır. Ana rahmi, doğum travması ve 0-2 yaş aralığındaki dönem. Bunlar bir bütün ve ileride karakterin oturmasında en büyük etken. Çünkü Biyoloji Nöroloji ve Psikoloji’den oluşan insan bütünlüğü anne karnına düştükten itibaren aktifleşir.”

 

Şimdi iyileşirse geçmişte iyileşir


Rüyaların iyileştirici güçleri olduğuna dikkat çeken Seyran Aktaş, “ Hayatınızdaki negatiflerden kurtulmak için çözüm yolları bulmalıyız. Mesela annelerimizi suçlamadan önce hamileyken yaşadıklarını samimi bir şekilde sorgulamalıyız. Rüya çığlıklarımızı yazmalıyız. Her gün en az 1 saat spor yapmalıyız. Kızgınlık, öfke ve enerjimizi aşağıya çeken duygu ve anları not etmeliyiz. Dedikodu, olumsuz ve gereksiz konuşmalar yapmamalıyız. Ve bunların içerisinde çekecek olursak yaşam kalitemizi bozan, yaşamımızı depreme çeviren rüyalarınızı doğru rüya analizleri ile iyileştirmeliyiz” şeklinde konuştu.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35