banner32

6. Siyer Yarışmasına coşkulu final

Kutlu yürüyüş ödül töreniyle taçlandı. Başakşehir Belediyesi Bilgievleri arasında düzenlenen 6. Siyer Yarışması coşkulu bir final ile taçlandırıldı.

6. Siyer Yarışmasına coşkulu final
 Genel sınavına 5 binin üzerinde öğrencinin katıldığı 6. Siyer Yarışması’nın final programı Başakşehir Emin Saraç Kültür Merkezi'nde yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Finale kalan öğrenciler kendi bilgievleri adına ter döktü. Programın sonunda dereceye giren öğrencilere madalya ve hediyeleri takdim edildi.

 

Bilgievi öğrenci, öğretmen ve velilerin katılımı ile gerçekleşen final yarışması ve ödül töreninin ev sahipliğini Başakşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Haluk Dikbaş yaptı.  Geceye ayrıca Başakşehir İlçe Müftüsü Remzi Pehlivan, Başakşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Basri Akdemir, Başakşehir Belediyesi Yazı İşleri Müdürü Erol Aygün, Başakşehir Mahalle Muhtarı Mehmet Fatih Yıldırım katıldı.

 

Şahintepe, Cevdet Kılıçlar, Akif İnan, Güvercintepe, Necdet Yıldırım, Altınşehir, Cemil Meriç Bilgievleri finalde 3’er öğrencisi ile yarıştı.  Siyer finalinin jürisinde; Yalova Çınarcık Müftüsü İdris Yavuz Yiğit, Başakşehir İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Yapıcı, Ömer Halis Demir İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Rahime Kuloğlu, Başakşehir Suriye Okulu Eğitim Merkezi Müdürü Seyfeddin Esen ve Nur’ul Ayn Medresesi Müderrisi Muhammed Yüce görev yaptı.

 

Hz. Muhammed (s.a.v)’in doğumu, çocukluğu, gençliği ve dönemin önemli olaylarından derlenen 20 sorunun yöneltildiği finalde; Cemil Meriç Bilgievi birinci, Cevdet Kılıçlar Bilgievi ikinci oldu. Üçüncülüğü ise sorularda eşitlik bozulmayınca Güvercintepe ve Necdet Yıldırım Bilgievi paylaştı.

 

Yarışmada dereceye giren öğrenciler; dizüstü bilgisayar, tablet,  fotoğraf makinesi ve madalya ile ödüllendirildi.

 

‘Bu sevgi yürüyüşü kıyamete kadar sürecek’

 

Final yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerini takdim eden Başakşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Haluk Dikbaş yaptığı selamlama konuşmasında Siyer yarışmasının bir sevgi yürüyüşü olduğunu vurguladı, “Salona sığmayan sevinçlerinden, Efendimize olan sevgilerinden, O’nu öğrenme gayretlerinden dolayı tüm öğrencilerimizi yürekten tebrik ediyorum. Bu sevgi yürüyüşü kıyamete kadar sürecek. Biz bu kutlu yürüyüşte öğrencilerimize Peygamberimizi anlatmaya, O’nu yaşatmaya çalışmak adına Siyer yarışmasını düzenliyoruz. Her sene katılımı ve coşkusu katlanarak artan yarışmamızda emeği geçen tüm öğretmenlerimize, bu gece bizi yalnız bırakmayan jürimize şükranlarımı sunuyorum.”

 

O’nu okudular, O’nu öğrendiler

 

Hz. Muhammed’in (s.a.v) hayatını öğrenmelerini sağlamak ve öğrendiklerini pekiştirmek için yapılan Siyer Yarışması öncesi öğrenciler zorlu bir hazırlık evresinden geçti. Kaybedeni olmayan yarışmada, öğrenciler hazırlanırken Peygamber Efendimizin hayatını da kapsamlı olarak öğrenmiş oldu. Bilgievleri Siyer Kulübü ile Hz. Muhammed’in (s.a.v) hayatı hakkındaki birçok bilgiye ulaşabilen öğrencilere zümre öğretmenleri tarafından özel olarak hazırlanan ücretsiz kitapçıklar dağıtıldı. Öğretmenler, belirli periyotlarla öğrencilere değerlendirmeler yaptı, örnek sorular çözüldü. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35