banner29

15 Temmuz destanına Malezyalılardan övgü dolu sözler

15 Temmuz darbe girişiminde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kısa sürede olayları değiştirmesinin sırrını merak eden Malezyalı ekip, Türk halkının ölümü göze alarak vatanına ve milletine sahip çıkmasına hayran kaldı.

15 Temmuz destanına Malezyalılardan övgü dolu sözler
 Malezya’nın Alor Setar şehrinin Belediye Başkanı Zohdi bin Mohd Saad ve Meclis üyelerinden oluşan heyet Başakşehir Belediyesi’nin çalışmalarını yakından incelemek üzere bir ziyarette bulundu.

 

Başakşehir Belediye binasında başlayan ziyarette misafirleri Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu karşıladı. Tanışma ve sohbetin ardından bir sunum yapan Yasin Kartoğlu Başakşehir ilçesi hakkında bilgiler verdi. Kartoğlu: 32 bin işyerinde 300 bin kişinin çalıştığı Organize Sanayi Sitesi’nin Başakşehir’de yer aldığını belirterek,” Ulaşım kolaylığı ve yeşil alanın bol olduğu bir ilçeyiz. Bu yüzden yatırımcıların ilk tercihi oluyoruz. Belediyemizin vergilerden ve ürettiğimiz projelerden oluşan yıllık bütçesi 430 milyon’dur. Bizde bu bütçeyi ilçemiz ve vatandaşlarımıza en iyi hizmeti sunmak için kullanıyoruz” dedi.

 

“Türk halkının demokrasi savaşı”


Heyetin, 15 Temmuz darbe girişiminde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kısa sürede olayları nasıl değiştirdiği sorusunu cevaplayan Kartoğlu, “ Recep Tayyip Erdoğan ülkenin lideridir. Televizyondan halka seslenerek vatandaşların meydanlara çıkıp demokrasiyi savunmalarını, devletine ve bayrağına sahip çıkmalarını istedi. Türk halkıda liderlerinin bu davetine uyarak ölümü bile göze alıp meydanlara çıktı. Sonunda da darbecilere gereken cevap verildi” yanıtını verdi.

 

Başakşehir Belediyesi’nden ayrılan heyet Başakşehir’in ilk üniversitesi olan İbn Haldun Üniversitesi’ne geçti. Üniversite Rektörü Prof. Dr. Recep Şentürk’ün eşlik ettiği heyet üniversite ve eğitim sistemleri konusunda bilgiler aldı. Heyet öğlen yemeğinin ardından Başakşehir’in Teknoloji Merkezi Living Lab, Bilgievleri ve spor parklarını gezerek ziyareti sonlandırdı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35