banner32

Belediye, YGS’de öğrenci ve velilerin yanında

Başakşehir Belediyesi 24 Mart’ta yapılacak olan YGS’ye (Yüksek Öğretime Geçiş Sınavına) girecek öğrencilere ve ailelerine özel hizmet verecek. Sınav merkezlerine gitmekte zorluk çeken engelliler evlerinden alınıp okullarına götürülecek. İlçemizde sınav merkezleri önlerinde bekleyen ailelere de su, sıcak kahve ve çay ikramı yapılacak.

Belediye, YGS’de öğrenci ve velilerin yanında
Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğüne bağlı olarak hizmet veren “Özürlüler Masası” engellilerin ulaşımdan kaynaklanan sorunlarını ortadan kaldırmak için “Özürlü vatandaşlara” özel araç tahsis edecek, istedikleri yerlere sorunsuz ulaşabilmelerini sağlayacak. Belediye, Engelsiz Ulaşım aracı ile sınava girecek özürlü gencimizi, varsa refakatçisini alarak istenilen yere götürecek ve istenilen zamanda da yeniden evlerine ulaşımını sağlayacak.

Engelliler sınava özel servisle götürülecek
İlçede kendi imkânları ile ulaşımlarını sağlayamayan özürlü vatandaşlar Başakşehir Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü Özürlüler Masasına başvuruda bulunarak araç talep edebiliyor. Bu başvurunun ardından “Engelsiz Ulaşım” araçları ile vatandaşları ile sınava girecekleri okula götürülecek.

Sınava gireceklere ve ailelere beklerken ikram
Sınava girecek gençlerin ailelerine ise okul bahçelerinde Başakşehir Belediyesi ekiplerince ikramlar yapılacak. Destek Hizmetleri Müdürlüğü ise yapılacak ikramlar ve malzeme temininde bulunacak. Başakşehir Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü İlçe genelinde sınavın yapılacağı okullara kurulan stantlarda sınava giren öğrencilere ve ailelerine su, çay ve kahve ikramında bulunacak, aynı zamanda vatandaşlarla sohbet edilerek heyecanlarına ortak olunacak.

Okulların bahçesi sınava hazırlanıyor
Başakşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, Destek Hizmetleri Müdürlüğü, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri ile ortak bir çalışma gerçekleştirerek YGS sınavına girecek öğrenci ve ailelerinin yanında yer alacak.
Temizlik İşleri Müdürlüğü Başakşehir Belediyesi ekipleri bir gün önceden okul bahçelerini temizleyecek. Zabıta Müdürlüğü ekipleri sınav esnasında ve öncesinde ailelerin ve çocukların güvenliği, huzuru için hazır bulunacak. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35