banner29

Bayram coşkusu Başakşehir’de yaşanıyor

Kokusuz, hijyenik alanlarındaki, mobil kurban hizmeti, modern kesim üniteleri, sıra bekletmeyen randevu sistemi, otopark, ambulans, veteriner hizmeti, cafe ve mescidiyle Başakşehir Belediyesi bu sene de vatandaşlara hijyenik bir ortamda coşkulu ve keyifli bir bayram yaşattı.

Bayram coşkusu Başakşehir’de yaşanıyor
 Başakşehir Belediyesince 1. Etap Yürüyüş Yolu Altı ve Bahçeşehir’de kurulan modern kurban satış ve kesim alanları bayramın ilk günü coşku dolu görüntülere sahne oldu. 26 bin m2’lik alanda kurulan tesislere sabah namazından itibaren gelmeye başlayan Başakşehirliler ilk bayramlaşmalarını da burada yaptı.

 

Başakşehir kurban alanları yine fark attı


Bayram havasına uygun bir süsleme ile misafirlerin ağırlandığı alanda, gelenler şeker ve lokum ikramı ile karşılandı. Müftülük, veteriner ve sağlık görevlileri vatandaşlara yardımcı oldu. Kurbanları kesilen vatandaşlara kahvaltı ve çay ikram edildi. Belediye ekipleri, kurban ibadetini yerine getirmek için gelenlere ayrıca öğlen saatlerinde etli pilav ve ayran dağıttı.

 

Bayram namazı sonrası başlayan kurban kesimleri ise verilen sıra numaralarına göre başladı. 10 adet hijyenik kesim konteynerinin bulunduğu alanda saatte 13 büyükbaş kurban kesimi yapılarak vatandaşlar bekletilmedi. Tesislerde, herhangi bir sürprize yer vermemek adına belediyenin hayvan yakalama timi de hazır bulundu. Kurbanını kestiren vatandaşların payları özel olarak ayrılıp poşetlenerek teslim edildi. Kesimi biten vatandaşlar market arabaları ile etlerini sağlıklı bir şekilde araçlarına taşıdı.

 

Kurban kesim alanlarında temizlik ve güvenlik ekipleri bayram boyunca hazır bulunacak. Ayrıca 100 araçlık otopark ile trafiğin düzenli akışı sağlanırken kesim alanları ve çevresi, 24 saat kamera sistemi ile takip ediliyor. Başakşehir Belediyesi İletişimi ve Koordinasyon Merkezi (BİKOM) ve ilgili müdürlük birimleri bayram boyunca vatandaşlara hizmet verecek.

 

‘Her şey dört dörtlük, bundan iyisi olamazdı’


Başakşehir Belediyesi’nin kurban satış ve kesim alanları bu sene de hijyenik ortamı, kaliteli hizmeti ile ilçe dışından da pek çok vatandaşın ilk tercihi oldu.

 

Cihan Çakmak: “Atakent’te oturuyorum, Başakşehir’de kurbanımızı keseceğiz.  Başakşehir kurban kesim alanında her şey çok daha iyi, düzenli ve daha güzel.  Burada insanın halinden anlıyorlar ve ona göre hizmet veriyorlar. Başakşehir Belediyesi halkın derdini anlıyor. Bu güzel hizmetlerden sonra Başakşehir’e taşınmayı düşünüyorum.”

 

Murat İslamoğlu: “Beylikdüzü’nde oturuyorum. Akrabalarımla birlikte burada kurbanımızı keseceğiz. Daha önce de Başakşehir’de kurban kestik. Burayı tercih etmemizin en önemli nedeni verilen hizmetlerin çok güzel olması. Mesela, mescidi var, bekleme alanları var, kurban kesimini beklerken kahvaltımızı yaptık. Başka bir ilçe de böyle bir ortam ve böyle bir hizmet yoktur. Diğer kurban alanları çamur içerisinde, burası ise tertemiz bir hizmet veriyor.”

 

Necmiye Kaplan: “Başakşehir’de oturuyorum.  Biz ailecek dört beş senedir burada kurban kesiyoruz.  Burada ki hizmet çok güzel, temiz hijyenik, bir panayır havasında geçiyor bayramımız. Kurbanımız kesilirken belediyenin ikramı olan kahvaltımızı yapıyoruz. Her şey önümüze geliyor, teşekkür ederiz.”

 

Yılmaz Bulut: “Güngören’den geliyorum. Başakşehir’de ilk defa kurban kesiyorum. Alan ve hizmet çok güzel. Burada kurban kesen arkadaşlarımız önerdi ve geldik. Her şey dört dörtlük, bundan iyisi olamazdı. Bundan sonra da hep burada kesmeyi düşünüyoruz.”

 

Servet Yıldız: “Başakşehir’de oturuyorum. İlk defa burada kestiriyorum. Belediye burayı çok güzel dizayn etmiş. Kurbanımızın kesilmesini beklerken kahvaltımızı yapıyoruz. Kesim alanı da çok hijyenik ve hızlı.”

 

Halil Bahadır: “Başakşehir’de ilk defa kurban kestiriyorum. Burayı tercih etmemin sebebi hem yakın hem de alan çok temiz. Kurbanımızın kesilmesini beklerken çayımızı içiyoruz. Teşekkür ederiz.”

 

Nesrin Tuncer: “Halkalı’dan geliyoruz. Bu alan kurulduğundan bu güne hep burada kurbanımızı kesiyoruz. Başakşehir’in hizmetinden çok memnunuz. Buranın imkanları çok iyi. Çok temiz bir ortam var.”

 

Fikriye Tavşan: “Geçen sene de burada kestik memnun kaldığımız için bu sene de burada kestiriyoruz. Alan çok temiz. Kesim sırasında sıra beklemiyoruz. Çok memnunuz. Belediyemizden Allah (C.C) razı olsun. Ben namazdan çıktım etim hazırdı.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35