banner29

BAŞAKŞEHİR’İN SEVİMLİ DOSTLARINA UZANAN ŞİFALI ELLER

Başakşehir Belediyesi, Dünya Veteriner Hekimler Günü münasebetiyle Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ndeki görevli hekimlerin bir gününü ele aldı. Günlük ortalama 30 can dostuna şifa elini uzatan veteriner hekim Nuri Açık, vefanın en güzel örneğinin sahipsiz sokak hayvanları olduğunu söyledi.

BAŞAKŞEHİR’İN SEVİMLİ DOSTLARINA UZANAN ŞİFALI ELLER

Başakşehir Belediyesi, sevimli dostlarımızın şifalı ellerini unutmadı. Dünya Veteriner Hekimler Günü kapmasında Sağlık İşleri Müdürlüğü’nde görev yapan veteriner hekim Nuri Açık, unutamadığı anları anlattı. Başakşehir Belediyesi Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde sevimli dostların tedavi ve bakımlarını gerçekleştiren veteriner hekim Nuri Açık, “Günlük, BİKOM Çağrı Merkezi üzerinden gelen yaralı hayvanlar, acil durum müdahaleleri, doğada beslenmesi gereken hayvanlar ile ilgili rutin çalışmalarımız var. Çağrı merkezinden gelen talepler üzerinden 5 ekip ile müdahalemizi hızlı bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Günlük 20 kedi, 10 yaralı köpeğimiz mutlaka gelir. Bir günümüz bu hayvanların tedavisi, muayenesi ile yoğun bir şekilde geçer. Aynı zamanda acil ameliyat gerektiği durumlar oluyor.” Değerlendirmesinde bulundu.

“Vefanın en güzel örneği sahipsiz sokak hayvanlarıdır”

Meslek hayatında unutamadığı bir hikâyeyi de paylaşan Açık, “Sokaktan gelen bir köpeğimiz vardı. Ön ayaklarında kırıklar vardı. Ayakları kanguru gibi duruyordu. Ayağını bandaja aldık. 15 gün misafir ettik. Tedavinin ardından ayaklarını yere bastığında köpeğin bize sarılması unutmadığımız bir olaydır. Vefanın en güzel örneği sahipsiz sokak hayvanlarıdır.” dedi.

“Yaralı hayvan görüldüğünde bizlere haber verin”

Yaralı bir hayvanla karşılaşılması durumunda doğru müdahalenin önemine değinen Açık, “Yaralı bir hayvan gördüğünüzde BİKOM üzerinden bizlere hemen haber verin.  Hayvanı daha uygun bir noktaya çekerek ikinci bir kazayı önleyebilir, başını okşayarak sakinleştirebilir ve aktif bir kanama varsa insanlara nasıl müdahale ediyorsak aynı müdahaleyi biz gelene kadar yapabilirsiniz. Veteriner Hekimler Günü nedeniyle bizleri unutmayan Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu’na, bizleri yetiştiren hocalarımıza teşekkür eder, meslektaşlarımın da gününü kutlarım.” ifadelerini kullandı.

Hüseyin ÇETİNER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35