banner32

Bakan Varank Başakşehir Millet Kıraaathanesi’ni Gezdi

Varank, Türkiye’nin en büyüğü unvanına sahip Başakşehir Millet Kıraathanesi’ni gezdi. Kitap kurtlarıyla sohbet eden Bakan Varank’a Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu eşlik etti.

Bakan Varank Başakşehir Millet Kıraaathanesi’ni Gezdi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa 

Mutluluğun şehri Başakşehir’de bir dizi temaslarda bulunan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye’nin en büyüğü unvanına sahip Başakşehir Millet Kıraathanesi’ni gezdi. Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Bakan Varank’a kıraathane hakkında bilgi verdi. Kütüphanedeki ilçe sakinleriyle sohbet eden Bakan Varank ve Başkan Kartoğlu, sınava hazırlanan öğrencilere başarılar dilerken, ziyaretçilerin kıraathane hakkındaki görüşlerini de aldı.

Başkan Kartoğlu “Başakşehirli” mobil uygulamasını anlattı

Başkan Kartoğlu, Bakan Varank’a şehrin anahtarı olarak tanımladıkları ve kullanıcı sayısı yüz bine ulaşan “Başakşehirli” uygulamasını da anlattı. Başakşehir Millet Bahçesi’ne kurulan Mobil Etkinlik Alanı’nda birbirinden eğlenceli oyunlar oynayan kullanıcıların, Başakşehirli Mobil Uygulaması üzerinden puan toplayabildiklerini ve topladıkları puanları çeşitli alanlarda harcayabildiklerini söyledi.

Başkan Kartoğlu, öte yandan Bakan Varank’ı Türkiye’nin ilk teknoloji ve inovasyon merkezi Başkaşehir Living Lab’e davet etti. Bakan Varank da Başakşehir’e yaptığı ziyaretten memnuniyet duyduğunu dile getirdi.

115 bin eserin yer aldığı, “Yetkin” ve “Güvenli Kütüphane Hizmeti” sertifikalarına sahip Başakşehir Millet Kıraathanesi’nde bugüne kadar yüz binden fazla ödünç kitap verildi.

Kaynak:İstanbul Times Haber Ajansı/ İTHA

Hüseyin ÇETİNER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35