banner32

Halkın Parasına Yazık Değil mi Başkan !..

Meteoroloji günlerdir 17 Haziran Cumartesi günü hava yağışlı olacak uyarısı yapıyor. Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ilçede yaptığı en büyük (30 Bin kişi) sokak iftarı için sular vadisine onlarca tır ile günlerdir sandalye masa taşıdı. İftara 1 saat varken bastıran yağmur’dan dolayı SMS mesajı ile hava muhalefetinden dolayı iftarımız iptal edilmiştir diyor.

Halkın Parasına Yazık Değil mi  Başkan !..
 Her şeyi siz bilmezsiniz başkan birazda uyarılara eleştirilere itibar edin …

Her şeyden önce Sular vadisinde bu kadar büyük ve şatafatlı iftar yapmak israftır.  Bunu yapacağınıza her gün 212 AVM’den Mall Of  İstanbul’a kadar Edirne ve Avcılar istikametine giden araçların Başakşehir İstikamtine gidenlerin yoluna girdikleri için çok kısa bir mesafede saatlerce beklemek zorunda kalan sürücülerin feryatlarına bir çare bulun başkan.

Çare çok basit bir KM lik yolu yani Başakşehir’e gidecek araçlar için bariyer kurun olay çözülecek. Şow amaçlı çalışmaları bir yana bırakıp halkın zaman ve para kaybını önleseniz daha iyi olmaz mı başkan ?

Bu benim vazifem değil diyebilirsiniz ?

Trafik sorununa çözüm bulmak benim görevim değil diyebilirsiniz. Biz de size peki hiç gereği yok iken taşıma insanlarla 30 bin kişiye iftar yaptırdım diyerek hava atmak sizin görevleriniz arasına giriyor mu ? Çanakkale Enez’de kamp yaptırmak hangi belediye hizmetleri arasında sayılabilir? Buna benzer yamak zorunda olmadığınız ama sosyal belediyelik ilkesi gereği yaptığınız bir çok hizmeti sayabiliriz.

Sular vadisinde iptal ettiğiniz 30 bin kişilik iftar için yapılan harcama ne kadardır ? Bu israf için bir açıklama yapacak mısınız ? Bir daha Meteorolojinin uyarılarına dikkat edecek misiniz ?

212AVM’dan Mall Of İstanbul’ a kadar olan kısa Mesafede Başakşehir’e gelen vatandaşların sorunlarına çare bulmak için İBB ve Karayolları ile temasa geçip bu soruna el atacak mısınız ?

Halkın parasını çar çur ederek vergi dairesine ve diğer kurumlara olan borçlarınızı ödemeyerek belediyeyi vergi yüzsüzleri listesine yazdırırken halkın parasını artık çar çur etmek doğrumu ? 

Başkan’ın sorularımız için açıklama yapıp yapmayacağını merakla bekliyoruz.

Kaynak :İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA)

 

 

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35