banner32

5.Etap Seçimini Yaptı, Bayhan ve ekibi ile yola devam …

Kiptaş’ın Başakşehir’de yaptığı 5.Etap’ta 8 Şubat’ta seçim vardı. Daha önce kendi bloklarında seçilen 152 yönetici temsilciler kurulunda yönetimi belirlemek üzere toplandı. Bir önceki toplantıda yönetimin faaliyetlerini ve denetimi ibra eden temsilciler kurulu ikinci toplantıda ise sadece seçim yaptı. Tek listenin yarıştığı seçimde Nevzat Bayhan ve ekibi oybirliği ile üçüncü kez seçildi.

5.Etap Seçimini Yaptı, Bayhan ve ekibi ile yola devam …
Sitenin seçilmiş ilk başkanı olan Nevzat Bayhan gazetemize şu açıklamada bulundu; 

Bildiğiniz üzere 5.Etap seçimlerini demokratik bir şekilde ilk önce blok sakinlerinin kendi blok temsilcilerini seçmesi ile başlıyor.  Seçilen blok temsilciler bir araya gelerek bu seferde kendi site yönetim ve denetim kurulu üyelerini seçiyor. İşte biz üçüncü kez böyle demokratik bir seçim ile iş başına gelen bir topluluğun temsilcileri ile seçilip iş başına geliyoruz. Bizi üçüncü kez 5.Etap yönetimine layık gören bütün komşularımızın temsilcilerine sizin aracılığınız ile şükranlarımızı sunuyoruz.

İstanbul Times Haber Merkezi /  Hüseyin ÇETİNER

Biz Sorduk Yönetim kurulu başkanı Bayhan cevap verdi :

 5.Etap’ta olmazsa olmazımız dediğiniz ne var?

Çağımızda insanlarımız için havuz, basket sahası ve sosyal tesislerden daha önemli bir şeye yani manevi hazza ihtiyaçları var. İnancımız, kültürümüz ve örfümüzde çok önemli bir yeri olan komşuluk ilişkilerinin zayıflamaması adına yönetim olarak çok güzel çalışmalar yapıyoruz.

Sitemizi yönetirken; “neredeyse birbirinin varisi olacak kadar” üzerinde önemle durulan komşuluğun, çoğu zaman ihtiyaç duyduğumuz selamına ve gülüne ihtiyacımız var. Önceki seçilmemizde komşuluk ilişkileri üzerine güzel programlar tertip ettik. Bu dönemde çok daha etkin ve daha geniş katılım sağlayacak şekilde devam edeceğiz inşallah.

Muhtaçlara yönelik çalışmalarınızda olmuştu biraz anlatır mısınız ?

Bunun yanı sıra komşu site ve semtlerdeki fakir ve muhtaçlara yönelik başlattığımız yardım kampanyası da hız kesmeden devam ederken,  peyzaj, temizlik ve güvenlik konusunda sitemizi, özenilir, yaşanılır ve imrenilir bir noktaya taşımak için yedi gün yirmidört saat çalışmayı da ihmal etmeyeceğiz nasipse..

Yeni döneminizde en önemli projeniz ne olacak?

Biz Etap yönetimi olarak olaylara insan odaklı yaklaşımı tercih ediyoruz. İnsanımızın kendisini güvende hissetmesi, birlikte yaşamanın zevkine ermesi, insan olmanın erdemini yaşaması için Bilgi evi, kültür evleri ve benzeri mekânların yanı sıra Belediyemizle yine ortaklaşa olarak kültürel ve sanatsal etkinliklere ağırlık vermeyi düşünüyoruz. Hızla gelişen teknoloji insanları ekran bağımlısı yaparken bireyleri bireyselleştirip birbirinden uzaklaştırıyor.

Biz bu durumu; birbirini düşünen birbiri için yaşayan bir toplum için komşuluk ve Dostluk anlayışını günümüz şartlarında yeniden inşa etmeye çalışacağız. Düşüncemiz dinimizin selamı yaygınlaştırınız ve ahir zaman alametlerinden birisi olduğu söylenen gün gelecek selam sadece tanıdıklara verilecek düşüncesini kendi etabımız için geçersiz kılmak adına yapacağımız çalışmalarla
“Selamı ve yardımlaşmayı yaygınlaştırıp” “Önce dostluk, komşuluk ve kardeşlik” teması ile 2015 yılı içinde yapacağımız bilimsel çalışmalarla 7 den 77 e etap sakinlerimizin birbirlerini tanımaları ve kaynaşmalarını hedefliyoruz.  Martin Luther King’in ifadesiyle; “Kuşlar gibi uçmasını, balıklar gibi yüzmesini öğrendik; ama bu arada çok basit bir sanatı unuttuk: Kardeş olarak yaşamayı.” İşte biz içi boşaltılmış “Kardeşlik” kavramını dolu dolu olarak yeniden yaşa(t)ma niyetindeyiz

Komşu Konusunu açalım biraz sayın başkan gerçekten toplumun buna çok ihtiyacı var

“Yanı başındaki komşusu aç iken, kendisi tok şekilde geceleyen kimse, olgun bir mümin değildir. “Komşuna iyilik yap, gerçek mümin olasın.”, “Komşularımızın her birine güler yüzlü davranabilirsek, toplumun huzuru için de adım atmış oluruz.” “ "Cibril bana komşu hakkını o kadar çok tavsiye etti ki, neredeyse komşuyu komşuya vâris kılacak zannettim." Diyen Efendimiz aslında bize hem yol gösteriyor hem de komşuluğun kutsallığına dikkat çekiyor.

Ülkemizin değişik coğrafyalarından, farklı kültürlerinden uzun bir yol kat ederek bu siteye kadar uzandık ve burada bir aile olduk. Haliyle sıkıntılar olacaktır. Yanlış anlamalar, eksik uygulamalar ve gereksiz tartışmalar yaşanacaktır. Ancak unutulmamalıdır ki her ailede bile tartışmasız bir hafta veya gün geçmiyor. Bize düşen “İyi komşuluk yalnız komşuya eziyet etmemek değil, komşunun eziyetlerine de katlanmak demektir.” Anlayışını hayatımıza rehber etmek…

Site güvenli ve emin olmalı

5. Etapta umumiyetle sabahları neredeyse ebeveynler siteyi boşaltır ve işlerini takip ederler gözlerinin arkada olmamasını, eşine çocuğuna huzurlu ve güvenli bir yuvada neşeli saatler yaşamasını arzu ederler. Evine döndüklerinde tertemiz bir ortak alan, rengârenk bir peyzaj ve güvenliği sağlanmış bir mekân gördüklerinde günün o kurşun gibi ağırlığından sıyrılacak bütün yorgunluğunu unutacaktır. Bu da sakinimizin hem aile huzuru ve mutluğuna hem de işteki başarı ve kariyerine yansıyacaktır.

Hâsılı; Yönetim olarak bu dönemimizde komşuluk gibi değerlerin zayıfladığı ve bir çok mahremin sanal âlemde konuşulmaya başlandığı çağımızda bizi biz yapan değerlerimizi ön plana çıkaracak çalışmalar gerçekleştireceğiz inşallah.

Nevzat başkanım Etabınızda yaklaşık 5.000 daire var her evde 4 kişi yaşadığını varsayarsak yaklaşık 20.000 nüfuslu bir mekâna hizmet veriyorsunuz zor olmuyor mu bu iş?

Elbette ki her işin kendisine göre bir zorluğu var. Ben ve yönetim kurulu üyelerimiz 5.Etap’ta ikamet eden insanlarız.Yaşadığımız mekânın derli toplu ve yaşanılabilir olması için elbette ki katlanmamız gereken zorluğa da katlanacağız. Biliyorsunuz peygamber efendimizin “İnsanların en hayırlısı insanlara hizmet edendir” hadis-i şerifi var. Biz bu hadis-i şerif’e uygun hareket etmiş olmak için bu hizmete kendi rızamız ile talip olduk ve gücümüzün yettiği kadar da güzel işler yapmanın gayretindeyiz. Yönetim ve denetim kurlundaki bütün arkadaşlar gecesini gündüzüne katarak hizmet ediyor. Bunların yanı sıra profesyonel olarak yaklaşık 150 çalışan da hiçbir fedakârlıktan kaçınmadan aldığı görevleri gerçekleştirmeye gayret ediyorlar. Durum böyle olunca  Akif’imizin ifadesiyle “Toplu vurdukça yürekler, onu top sindiremez.” Bu sözden yani birlikten aldığımız enerji ile Rabbimizin de inayet ve keremiyle en zor işlerin bile üstesinden gelebiliyoruz.

Sayın başkan son olarak neler söyleyeceksiniz?

Öncelikle bize gösterdikleri bu değerli teveccühlerinden dolayı blok yöneticilerimize ve bizi yalnız bırakmadığınız size şükranlarımı sunuyorum. Diğer taraftan sakinlerimizin sitemizin Web sitesini çok yoğun kullanmalarını, gördükleri aksaklıkları iletişim kanallarıyla muhakkak bize iletip takipçisi olmalarını istirham ediyoruz. Haliyle 152 blok aynı anda aynı hizmetleri hemen alamayabiliyor. Zaman zaman bazı yatırımların tamamlanması zaman alabiliyor. Mesai mevhumu gözetmediğimiz çalışmamızda bir ihmalimizi gördüklerinde vakit fevtetmeden bizi ikaz etmelerini bekliyoruz.

Katılımcı bir yönetim anlayışıyla yapmaya çalıştığımız hizmetlerde konuyla ilgilenebilecek maddi ve manevi katkı sunmayı düşünen dostlarımızı kalbimizin ve kapımızın sürekli açık açık olduğunu bildiriyor, bütün sakinlerimize, huzurlu, sağlıklı, mutlu uzun ömürler diliyorum.

Başkan Vekili Mustafa Petek’de şunları söyledi

Gerek yapılan seçimdeki teveccüh gerekse de şimdiye kadar sakinlerimiz verdiği destek için teşekkür ediyorum. Bir önceki dönemde yaptığımız çalışmaları nitelik ve nicelik olarak daha da geliştirerek yolumuz inşallah devam edeceğiz.

Kapılarda plaka okuma sistemini tekmil edip güvenliği arttıracak, ortak alan aydınlatmalarında led teknolojisine geçeceğiz bunlar içinde sakinlerimizden ek bir ücret talep etmeyeceğiz.

Başkan yardımcısı Fesih sayar ‘da şunları söyledi;

Biz 5.Etap site yönetimini devir alırken birçok sorun ve iş bizi bekliyordu. Komşularımızın hoşgörüsü ve desteği ile sorunların % 90’ını çözdüğümüzü düşünüyoruz. Kısa bir süre önce araçların park edecekleri yerleri belirleyerek işaretleme yaptık. Ancak araçların park işlemi sırasında komşularımız bizim park yerimiz uzağa düşüyor gerekçesi ile bu çalışmalarımıza yeteri katkı ve destek vermediklerinden uygulamayı tekrar referanduma yani sakinler arasında yapılacak anketle görüş sormaya sunacağız.

Yönetim ve çalışanlarıyla ekibimiz Türkiye’nin en güzel sitesini çok daha güzel örnek bir site olması için gece gündüz demeden çalışıyor. Sakinlerimizin dua ve desteğini bekliyoruz.

Oybirliği ile seçilen, hepsi sitemizin sakini, konularında uzman ve kendilerini sitemize adamış yönetim ve denetim kurulu üyeleri şu değerli arkadaşlarımdan oluşuyor;

Asil Yönetim Kurulu üyeleri

Nevzat BAYHAN, Mustafa PETEK ,Fesih SAYAR , Nuri TEPELTEPE,Orhan ŞEN, Salih  KENDİR ,Onur DAL, Pirağa YILMAZ, Naci UYMAZ, Fethi KARAASLAN, Mariye  SARICI

Yedek Yönetim Kurulu Üyeleri

Menderes ARICAN ,Mehmet ÇİÇEK ,Alper AKALIN ,Harun YİĞİTTÜRK, Savaş DELİ

Asil Denetim Kurulu Üyeleri

Tahir BÜYÜKİZGİ, Fatma DEMİRAY, Soner YILMAZ

YEDEKLER

H. Ramazan BOZAN, Ahmet TÜRKER

Katılımcı bir yönetim anlayışıyla yapmaya çalıştığımız hizmetlerde konuyla ilgilenebilecek maddi ve manevi katkı sunmayı düşünen dostlarımızı kalbimizin ve kapımızın sürekli açık  olduğunu bildiriyor, bütün sakinlerimize, huzurlu, sağlıklı, mutlu uzun ömürler diliyorum.


Kaynak: İstanbul Times Haber Merkezi (İTHA)

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35