banner29

Bahçeşehir Sokak İftarına Ünlü Akını

Bahçeşehir’de ilk defa bu yıl kurulan sokak iftarı vatandaşlarla ünlü isimleri aynı sofrada buluşturdu. Dün akşamki iftara, vatandaşlar kadar ünlü isimler de büyük ilgi gösterdi.

Bahçeşehir Sokak İftarına Ünlü Akını
Bahçeşehir’deki ilk ‘Bereket Sofrası’, Hill Park Çarşı Önü, Ziya Gökalp Pazar sokağında açıldı. Bahçeşehirliler, ilk sokak iftarında buluşmanın heyecanını yaşarken, sanatçı Metin Şentürk, Uğur Aslan ve Aslı Hünel de vatandaşlarla birlikte aynı sofrada iftarlarını açtı.
 
Metin Şentürk, Uğur Arslan, asli günel Bereket sofralarındaydı
Bahçeşehir Hill Park Çarşı önü, Ziya Gökalp Pazar sokağında açılan sofralarda binlerce mahalle sakini bir araya geldi. İftarın ev sahipliğini yapan Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, “Amacımız bir araya gelme fırsatı bulamayanları bir araya getirmek. Tanışmayanları tanıştırmak. Küs olanları barıştırmaktır. Aynı sofra etrafında komşuları birleştirelim istedik. Bahçeşehir’de ilk defa sokak iftarı yapıyoruz. Vatandaşlarımızla aynı sofrayı paylaşıyoruz. Şu anda İstanbul'un birçok ilçesinde sokak iftarları yapılıyor ama Başakşehir'de vatandaşımızın katılımı çok yüksek. İftarımızda bizleri yalnız bırakmayan sanatçılarımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.İftar sonrasında katılımcılara lokma dağıtılırken, Başkan Uysal dağıtım alanına geçerek, vatandaşlara elleriyle lokma ikram etti.
 
Aile boyu iftar’da
Aynı gün Ziya Gökalp Pazar Sokağı’nda düzenlenen ‘Sokak İftarı’na ise Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal adına, Başkan Yardımcısı Haluk Dikbaş ev sahipliği yaptı.
 
Çok sayıda mahallelinin erken saatlerde geldiği iftara katılan vatandaşlar, etkinliğin devamını talep etti.

İşte vatandaşların görüşleri:

Yunus Kurt:

‘’İftara eşim ve annem babamla geldim. İlk defa geliyorum. Sokak iftarlarını olumlu buluyorum. İnşallah devamı gelir, her yıl yapılır.’’
 
Şenay Dalkıran:

‘’Çok beğeniyorum bu iftarları. Başkanımız Mevlüt Uysal’a çok çok teşekkür ederim.’’
 
Muhtar İhsan Koğuş:

‘’Belediyemizin yaptığı bu hizmetten dolayı sayın başkanıma çok teşekkür ediyorum.’’

Kaynak : İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34