banner32

Sokak iftarına 15 bin mahalleli katıldı

Başakşehir Belediyesi’nin Ramazan ayı etkinlikleri kapsamında düzenlediği sokak iftarlarının dördüncüsü Necmettin Erbakan Caddesi’nde, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Müezzinoğlu’nun katılımı ile yapıldı.

Sokak iftarına 15 bin mahalleli katıldı
 Mahalle sakinlerini aynı sofranın etrafında bir araya getiren iftar programı, 15 bin Başakşehirli ailelerin katılımı ile gerçekleşti. Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın ev sahipliğini yaptığı iftara, katıldı. İftara ayrıca; Ak Parti Başakşehir İlçe Başkanı Ayhan Özgürel, Başakşehir Belediyesi Başkan Yardımcıları; Hatice Gülgönül, Haluk Dikbaş, Murat Şahin, Nurettin Ertemel, Bedri Sinan Gül katıldı.

 

‘Bu programların sosyal sağlığa önemli katkıları var’


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Müezzinoğlu ve Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal iftar öncesi etkinlik alanına gelerek vatandaşlarla selamlaştı. Dualarla açılan iftar sonrası programa ilişkin değerlendirmelerde bulunan Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Müezzinoğlu, “On binlerce insanının çocuğundan, gencinden, yaşlısından her kesimin bulunduğu çok müthiş bir manzara oluşmuş. Bu iftarlar büyük millet olmanın özelliği olduğu için bu sofraları önemsiyoruz. Bu sofralarına kardeşlik, sevgi ve sofraların paylaşması gibi çok özelliği var. Bu sofraların en önemli özelliği toplumun ruh sağlığına, sosyal sağlığına büyük katkıları var” dedi.

 

‘Başkan Uysal 15 bin Başakşehirliyi iftar sofrasında ağırladı’

 

Sokak iftarlarının  komşuluk  ilişkilerini güçlendirdiğini belirten Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, “Biz sokak iftarları yaparken, 30 Ramazan’da bir kere sizi böyle sofrada buluşturduk diye 29 günü evinizde tek başınıza yapmayın. Evde yaptığınız zaman diğer günlerde komşularınızla, ailelerinizle birlikte olun. Bu iftarlar inşallah bunlara vesile oluyor diye düşünüyorum. Biz burada ilk sokak iftarına başladığımız zaman 4 bin kişiyle başladık. Gün geçtikçe her yıl bu sayıya artarak devam etti. İnanıyorum ki patronuyla işçisi aynı masada bulunuyorlar. Bu mahallede oturan herkes çocuğunun elinden tutup geliyorlar. Ramazan ayının da rahmeti bereketi bu olsa gerek” diye konuştu.

Kaynak: İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA)

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35