banner29

Ramazan stantları bir başka güzel

Başakşehir’de Ramazan bereketi stantlarda da kendini hissettiriyor. Başakşehir Belediyesi’nin etkinlik alanlarında kurduğu stantlar her gece binlerce ziyaretçiyi ağırlıyor.

Ramazan stantları bir başka güzel
 Başakşehir Belediyesi’nin Ramazan’ın manevi coşkusunu ilçe sakinleri ile paylaştığı programlar tüm hızıyla devam ederken Sular Vadisi ve Bahçeşehir Gölet bölgelerinde kurulan stantlar vatandaşların iftardan sonra uğrak yeri oluyor. Ramazan boyunca özel olarak tasarlanmış stantlarda el işi ürünlerden, kitaplara, hediyelik eşyalardan yiyecek-içecek bölümlerine kadar stantlarda her şey var. Her zevke hitap eden ürünler yanında ayrıca Osmanlı macunu, baklava, pamuk şeker, gözleme, dondurma gibi asırlık tatlar ve yöresel lezzetler de vatandaşların beğenisine sunuluyor.

 

Stantlarda özellikle el sanatları ürünleri dikkat çekiyor. Cam işçiliği, seramik boyama, ahşap işçiliği ve maket ürünleri stantların ilgi gören ürünlerinden.

 

‘Ramazan sonrasın da da stantlar devam etsin’


Bahçeşehir ve Sular Vadisi etkinlik alanlarında stant sahipleri düşüncelerini şu cümlelerle anlattı;

 

Hakan Gezer: “9 yıldır bu etkinliklere katılıyoruz. Belediyenin düzenlediği bu etkinliği çok güzel buluyoruz hatta müşterilerimize kulakta veriyoruz. Buraya bayılıyorum diyenler, ramazan sonrasında da devam etsin diyen, niye yazları kalmıyorsunuz diyen öyle çok müşterimiz var ki. Sahil kentlerinde ki gibi yaz ayların dada devam etse güzel olur. Ramazan’ın sağlık, bereket, huzur getirmesini diliyorum.”

 

Mete Biber: “6 yıldır burada esnaflık yapıyorum. Ramazan etkinlikleri gayet güzel neşeli geçiyor, memnunuz müşterilerimiz de bizden memnun kalıyor. Bizde bu memnuniyetten mutluluk duyuyoruz. Bu imkânı bize sağladığı için belediyemize teşekkür ediyoruz. Belediyemiz bu etkinliği yapmamış olsaydı kimse burada bir araya gelemezdi. Biz burada gözleme çeşitleri, ev mantısı, ev baklavaları ve iftarda çorba gibi şeyler satıyoruz. Belediyemiz bu imkânı sağladığı için minnettarız devamını diliyoruz.”

 

Abdullah Şamil Soltan: “Osmanlı macunu satıyoruz. İki üç günde tepsilerimizi yeniliyoruz. Çocuklar çok seviyor. Üç senedir Sular Vadisi’ndeyiz. Avcılar’dan geliyoruz. Eyüp düşünmüştük önce ama buradan memnun kaldığımız için bu senede burada stant açtık.”

Kerim Yavuz: “İş potansiyelimiz havanın durumuna göre değişiyor. Stant alanlarında ramazanın ruhuna uygun etkinlikler olursa ilçe dışından daha çok ziyaretçi gelecektir. Sular Vadisi, Başakşehir ve İstanbul için bir velinimettir. Vadi’ye vatandaşları çekmek için projeler geliştirilmelidir.”

 

Ömer Uzun: “Asıl işim yazı yamak. Tabakların, magnetlerin, kitap ayraçlarının ve anahtarlıkların üzerine kaligrafi çalışmaları yapıyorum. İlk haftalar hava muhalefeti nedeni ile sakindi ama şu an çok iyi. Herkesin bayramını tebrik ediyorum.”

 

Nezahat Sunalı: “Standımızda kendi el emeğim olan teşbihler, folyo çalışmaları, yağlı boya resim çalışmalarım yer alıyor. Bu sene ilk defa Sular Vadisi’nde yer aldık, satışlarımız çok iyi. Nezih bir ortamdayız. Başakşehir Belediyesi’ne çok teşekkür ediyoruz, bizlere bu imkânı sağladığı için.”

 

Serkan Sert: “3 yıldır dondurma standımız var Sular Vadisi etkinlik alanında. Dondurmalarımız Maraş’tan geliyor. Başakşehir Belediyesi Ramazan ayında dondurma standını daha çok engellilere ve engelli ailelerine veriyor. Bu bizler için büyük bir destektir. Başakşehir Belediye Başkanımız Sayın Mevlüt Uysal ve ekibinden Allah (C.C) razı olsun. Başkanımız engelli vatandaşların abisidir.”

Kaynak:İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35