banner32

Kış dönemi hazırlıkları Başakşehir'de başladı

Başakşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri her yıl olduğu gibi bu sonbaharda ilçeyi kış dönemine hazırlamak için bir dizi çalışma başlattı.

Kış dönemi hazırlıkları Başakşehir'de başladı

Başakşehir’in genelinde yapılan çalışmalarla, kentin görüntü kirliliği önlendiği gibi, yönetimi oluşmamış site içleri ve sahipsiz boş alanlar da dahil olmak üzere ortak kullanım alanlarının temizlik ve düzenlemeleri yapılarak kış dönemine hazırlanıyor.

 

Kış dönemi hazırlıkları Başakşehir genelinde başladı

 

Bahçeşehir, Boğazköy, Kayaşehir ve Başakşehir’de eş zamanlı olarak başlatılan ve ilçenin diğer mahallelerinde de devam edecek olan çalışmalarla site/ada içlerindeki yaya yolları temizleniyor, bitkiler budanıyor ve form veriliyor, yabani otlar temizleniyor, bahçelerden sarkarak yürüme yollarını engelleyen dallar budanıyor, ot biçimi yapılıyor, çocuk oyun grubu kum zemin havalandırma çalışmaları ile genel olarak sert zemin temizliği yapılıyor.

 

14 Eylül’de başlayan çalışmalar 40 kişilik ekiple devam ediyor. Vatandaşlar tarafından da memnuniyetle karşılanan çalışmalar hava şartlarının elverdiği sürece program dahilinde devam edecek.  Yapılan çalışma site, ada içlerindeki alanların da temizlenmesiyle Başakşehir’in park bahçeler ve ortak kullanım alanları kış dönemine hazır hale getirilmiş olacak. 

Kaynak:İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34