banner32

Hoş geldin bebek ziyaretleri devam ediyor

Başakşehir Belediyesi’nin ilçede ikamet eden ve yeni çocuk sahibi olan aileler gerçekleştirilen hoş geldin bebek ziyaretleri devam ediyor. Ziyaretlerde, Başakşehir Belediyesi tarafından anne ve bebekleri için hazırlanan özel bakım setleri aileye hediye ediliyor.

Hoş geldin bebek ziyaretleri devam ediyor
 0-3 aylık bebeklere yönelik yapılan çalışma kapsamında 410 aileye ziyaretler düzenlendi. Proje tüm yıl boyunca devam edecek.


Başakşehir Times Haber Merkezi

5 ayda 410 aile ziyaret edildi.


Başakşehir Belediyesi’nin ailelerin bebek sevinçlerine ortak olmak, anne ve bebek sağlığı konusunda duyarlılık oluşturmak için hayata geçirdiği proje Halkla İlişkiler Müdürlüğü koordinatörlüğünde gerçekleştiriliyor.


Başakşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Hatice Demiralay’ın katkıları ile hayata geçirilen projede Nisan ayından bu güne 410 aile ziyaret edilere bebek sevincine ortak olundu. Randevu sistemi ile yapılan ziyaretlerde ailelere özel bebek seti hediye ediliyor. Bebek seti, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın mektubu ile birlikte kız bebekler için kırmızı, erkek bebekler için mavi çanta içerisinde veriliyor.


Başakşehir’de doğan her bebeğin bir ağacı var


Aileler tarafından ilgi ve memnuniyet ile karşılanan sosyal sorumluluk projesi kapsamında ilçede her yeni doğan bebek için bir fidan dikilecek olması. Ziyaretler sırasında ailelere verilen set içerisinde ayrıca bebek adına düzenlenmiş ‘bir fidan yeşeriyor’ kartı veriliyor.


‘Hoş geldin bebek’ projesi kapsamında belediye görevlileri tarafından ziyaret edilen Derya-Cem Tekiz çifti, hayata merhaba diyen kızları Seyide Işıl bebeğin mutluluğunu paylaşan belediye yetkililerine teşekkür etti, “İkinci bebeğim dünyaya geldi. Belediyenin uygulaması çok güzel. Bende başvurdum, geldikleri içinde çok mutlu oldum. Bebeğim için ağaç dikildiği içinde teşekkür ederiz. Belediyeden çocuklarımızın büyüdüklerinde yiyebilecekleri meyve ağaçları da dikilmesini rica ediyorum.”


Proje kapsamında gerçekleştirilen bir diğer bebek ziyaret Ganime-Mehmet çiftinin evine gerçekleştirildi. Genç çift oğulları Bilal Talha’yı kucaklarına almanın heyecanını şu cümleler ile anlattı, “Dördüncü çocuğumuz dünya geldi. Başakşehir Belediyesi’nin projesi çok güzel. Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Hediye edilen sette işimize yarayacak çok malzemeler var. Çocuğum için fidan dikilmesinden de çok mutlu oldum.İstanbul Times Haber Ajansı


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34