banner25

Başkan Uysal iftar’da hukukçularla bir araya geldi

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, iftarda hukukçular ile bir araya geldi.

Başkan Uysal iftar’da hukukçularla bir araya geldi
 Hukukçular Derneği tarafından düzenlenen ve Başakşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen iftar yemeğine İstanbul’da görev yapan hukukçular aileleri ile birlikte katıldı.
 
Şehit Polis Mustafa Erdoğan İlköğretim Okulu’nun bahçesinde düzenlenen iftara Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Ak Parti İstanbul Milletvekili Feyzullah Kıyıklık, Ak Parti Başakşehir İlçe Başkanı Ayhan Özgürel, Başakşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Hatice Demiralay katıldı.
 
Müzik dinletisinin de yer aldığı İftar programı Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başladı.
 
Ramazan’ın 10. Gününde düzenlenen iftarın açılış konuşmasını Hukukçular Deneği Genel Başkanı Av. Mehmet Sarı yaptı. Sarı, “Ülkemizin aydınlık yarınlarına yön verecek olan avukatlar çok önemli sorunlar ile yaşamaktadırlar. Yeni avukatlık kanunun yapılması gerekmektedir. Avukatlık mesleğine karşı toplumda oluşan ön yargılarda bizleri zorlamaktadır. Avukatlarımızın çalışma koşullarının iyileştirilmesi gerekmektedir” dedi.
 
 ‘Derneğimize ve üyelerine büyük görevler düşüyor’

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, yaptığı selamlama konuşmasında, “Dernek Başkanlarımıza böyle bir iftarda ev sahibi yaptıkları için teşekkür ediyorum. Eski bir meslektaşınız olarak ülkemizin içinde bulunduğu durumlara baktığımızda derneğimize büyük görevler düştüğünü görebiliyoruz. Hukuk’u iyi işleteceksek meslektaşlarımızın bunun bilincine varması gerekiyor. Tüm hukukçularımızın Ramazan’ını tebrik ediyorum” dedi.
 
Ak Parti İstanbul Milletvekili Feyzullah Kıyıklık, ise konuşmasında “Ramazan ayınızı tebrik ediyorum. Bu güzel iftarı hazırlayan derneğimize teşekkür ediyorum. Bizlerin hem ülke hem de vatandaşlar olarak toparlanmaya ihtiyacımız var. Türkiye Dünya ve İslam Coğrafyası’nda önemli bir yere sahiptir. Hukukçularımız ve STK’larımızın güçlenmesi ile bizler yolları açabiliriz.”
 
İftar yemeğinde; Hukukçular Derneği Onursal Başkanı Av. Necati Ceylan, HSYK Üyesi Aysel Demirel, Müsteşar Yardımcısı Selahattin Menteş, İstanbul Anadolu Yakası Adliyesi Başsavcısı Fehmi Tosun’da selamlama konuşması gerçekleştirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34