banner32

Başakşehirliler güne sabah sporu ile başlıyor

Başakşehir Belediyesi, Bahçeşehir Gölet'te Sabah Sporları etkinliği başlattı. 'Yıl Boyu Spor, Yaşam Boyu Sağlık' sloganı ile başlatılan etkinlikte Başakşehirliler Gölet'in yeşil doğası ve temiz havasında güne spor yaparak başlıyor.

Başakşehirliler güne sabah sporu ile başlıyor
 Bahçeşehir Gölet Arena'da gerçekleştirilen çalışmada vatandaşlar açık havada, profesyonel eğitmenler eşliğinde sabah sporu yapıyor. Başakşehir Belediyesi Bahçeşehir Spor Merkezi tarafından organize edilen sabah sporlarına genci yaşlısı ile yoğun ilgi var.
 
Sabah Sporları, Başakşehir Belediyesi Bahçeşehir Spor Merkezi'nin profesyonel dört eğitmeni tarafından dönüşümlü olarak gerçekleştiriliyor. Yaklaşık 50 dakika süren derslerde Aeromix ve Plates yapılıyor. Isınma eğlersizleri ile başlayan çalışmada katılımcılar eğitmenlerin gösterdiği hareketleri tekrar ediyor. Katılımın ücretsiz olduğu programda her Salı-Cumartesi  08.00'de Aeromix, Perşembe-Pazar günleri de Plates dersleri yapılıyor.
 
Sabah Sporları gelen talepler doğrultusunda yaz boyunca devam edecek.
 
'Hem spor yapıyoruz hem eğleniyoruz'

Fitnes Eğitmeni Okyanus Dural, sabah sporlarının içeriğini anlattı, "Fitnes eğitmeniyim.  Bahçeşehir Spor Merkezi'ni eğitmeniyim.  Burada Zumba ve Aeromix yapıyoruz.  50 dakikalık bir çalışmamız var.  Bu eğlersizler süresince 750-800 kalori yakıyoruz.  Fitnes eğlersizlerini dans ile birleştirerek hem spor yapıyor hem de eğleniyoruz.  Bu etkinlik herkese açık, isteyen katılabiliyor.  Hem hafta içi hem de hafta sonu sporlarımız devam ediyor. İlçe sakinleri çok memnun, yüzler gülüyor."
 
Halil Araç (Eğitmen) : "Yaşam boyu spor kültürünü kapalı ortamlarda değil de açık havada yapmaya karar verdik. Belediyemiz de bizim önümüzden yürüdü. Özellikle Bahçeşehir halkı spora çok ilgili. Sporun yanında burada insanlar birbirleri ile de kaynaşabiliyorlar."
 
'Açık havada spor keyfi yaşıyoruz'

Hayriye Karaalp: "Bahçeşehir'de oturuyorum. Sabah sporlarından çok memnunum. Çalıştığım için sadece hafta sonu sporlarına katılabiliyorum.  Çok güzel bir etkinlik. Zumba yapıyoruz."
 
Sema Dursun: "Bahçeşehir'de oturuyorum. İlk defa bugün geldim. Bir saat boyunca dans ettik. Devam etmeyi düşünüyorum."
 
Derya Tur: "Sabah sporlarına arkadaşımın tavsiyesi ile geldim. Çok iyi geçiyor. Belediyenin böyle bir etkinlik yapması çok güzel, devam etmesini diliyorum."
 
Duygu Keskin: "Çok eğlenceli dersler, hocalarımız çok güler yüzlü. Zumba yapıyoruz. Bahçeşehir spor merkezinde de spor yapıyordum. Oranın verdiği enerji ile sabah sporlarına başladım. Açık havada olması daha da bir güzel oluyor."
 
Yunus Emre Keskin: "Kapalı alanda insan sıkılabiliyor. Açık havada, temiz hava da yapılması çok güzel. Açık havada spor keyfi yaşıyoruz'"

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34