banner32

Başakşehirli öğrenciler bilim fuarı düzenledi

Başakşehir TOKİ Kayaşehir Ortaokulu ‘4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı’ düzenledi.

Başakşehirli öğrenciler bilim fuarı düzenledi
 TÜBİTAK destekli fuarda öğrenciler, projelerini arkadaşlarına ve velilere anlattı. Açılışı gerçekleştirilen fuar okul bahçesinde iki gün devam edecek.
 
40 proje görücüye çıktı

Başakşehir TOKİ Kayaşehir Ortaokulu bahçesinde gerçekleştirilen fuarda hayatı kolaylaştıran, doğa dostu projeler dikkat çekiyor. TÜBİTAT ve Milli Eğitim Müdürlüğü’nün işbirliği ile hayata geçirilen bilim fuarına okulun 5. ve 6. Sınıfında okuyan öğrenciler projeleri ile katıldı. Fuar alanında 40 proje görücüye çıktı.
 
Başakşehir TOKİ Kayaşehir Ortaokulu, Matematik Öğretmeni Burçin Batur, fuarın içeriği ile ilgili bilgiler aktardı, “Öğrencilerimizin yaratıcılıklarını geliştirmek, projeye teşvik etmek amacı ile bu fuarı düzenledik. Okulumuzun 5. ve 6. Sınıfında okuyan öğrencilerimizin projeleri ağırlıkta.  40 tane proje yer alıyor. 90 öğrencimiz fuara katıldı. Projelerin yirmi tanesi Fen, o beş tanesi Matematik geriye kalanlar Görsel Sanatlar ve Bilişim alanında çalışmalardan oluşuyor. Öğrencilerimiz misafirlerimize kendi projelerini anlatıyor. Şubat ayından itibaren bu fuara hazırlanmaya başladık. Öğrencilerimiz merak ettikleri konuları projelendirip araştırdılar, ürünlerini fuarda sergilediler. Bazı projede iki bazı projede üç öğrenci birlikte çalışarak ürün çıkarttılar.”
 
‘Yaşlılar için uzaktan kumandalı el süpürgesi yaptık’

Fuara katılan öğrenciler etkinliği değerlendirdi.
 
Esra Gül Kaya: “ 7. Sınıftayım. Bizim projemiz Hanoi Kuleleri. Gurubumuz iki kişiden oluşuyor. İki haftada hazırladık. Zeka oyunu biz geliştirdik. Güzel bir proje oldu. Bütün arkadaşlarımızın yaptığı projeleri bu fuarda bir arada görüyoruz ve gelen misafirleri bilgilendirmiş oluyoruz.”
 
Meryem Medine Vatansever: “5.sınıftayım. Bizim projemiz eğlenceli süpürge. Engeliler ve yaşlılar için üretilmiş bir proje. Yaşlılar fazla hareket edemedikleri için oturdukları yerden uzaktan kumandası ile eğlenceli bir şekilde evi temizlemiş oluyorlar. Bu projenin herkese fayda sağladığını düşünüyorum. Bizde güzel deneyimler yaşadık, sunum yapabilme kabiliyetimiz daha çok gelişti.“
 
Merve Arslan: “6. Sınıfta okuyorum. Bizim projemiz Yıldızsal Sayılar. Projemiz zihinsel gelişime katkı sağlayacak bir çalışmadır.  Bu projemiz ile ‘Proje Bankası’na katıldık. Başakşehir’den sadece iki kişi çıktık. Bağcılara kadar gittik ve Bağcılar’da projelerimizi sergiledik.“
 
Elif Rana Kültekin :“Projemiz ve fuar bizim daha çok sosyalleşmemizi ve diğer projelere bakarak daha çok gelişmemizi sağladı”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35