banner32

Başakşehir’de Milli irade nöbeti 10. gününde

Tüm yurtta olduğu gibi Başakşehir’de de Milli irade nöbeti sürüyor. Başakşehir’de halk milli irade nöbetinin 10. Gününde de meydanları doldurdu.

Başakşehir’de Milli irade nöbeti 10. gününde
 Başakşehir Fatih Terim Stadyumu Otoparkı’nda gerçekleşen geceye Ak Parti İstanbul Milletvekili Halis Dalkılıç, Avrupa Milli Görüş Teşkilatı Kadın Kolları Başkanı Gül Eser Topuz, Ak Parti Genel Merkez İstanbul İl Koordinatörü Ahmet Yeni, Ak Parti Başakşehir İlçe Başkanı Ayhan Özgürel, Gazeteci Yazar Nevzat Çiçek ve çok sayıda Başakşehirli katıldı.

 

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın ev sahipliğinde düzenlenen program Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başladı.

 

‘Siz demokrasi değil bayrak nöbeti, namus nöbeti tutuyorsunuz’

Ak Parti İstanbul Milletvekili Halis Dalkılıç konuşmasında “Biz ilçelerde geziyoruz, sizleri görünce duygularımıza hakim olamıyoruz. Siz 15 Temmuz’da öyle bir konuştunuz ki tüm dünya sizi duydu. Allah (C.C) sizleri aziz etsin. Sizin tuttuğunuz demokrasi nöbeti değil bayrak nöbeti, namus nöbeti, şeref nöbetidir. Nöbetiniz mübarek olsun. Bu meydanlar imanınızın şahidi olsun. Dediler ki birkaç tankla bu milleti sindiririz sandılar ama başaramadılar. 15 Temmuz’da yapılan işgal hareketiydi. Bu milletin imanı öyle güçlü ki hiçbir şekilde sindiremediler. Başakşehir’in meydanı dolu. Başkomutanımız bir ay dese bir ay daha tutarız. Türkiye büyük medeniyet yürüyüşüne devam edecek. Bu günlere dönüp baktığımızda ailesinde şehit olanlar gururla bakacaklar. Gazilerimizin yakınları gurur duyacak. Meydanları boş bırakmayan kardeşlerimiz gurur duyacak” dedi.

 

‘Meydanlarda olmaya devam edelim’


Avrupa Milli Görüş Teşkilatı Kadın Kolları Başkanı Gül Eser Topuz Başakşehirlilere hitaben yaptığı selamlama konuşmasında şunları kaydetti, “15 Temmuz ülkemizin üzerindeki kara bulutlara karşı tüm gücünüzle, yüreğinizle demokrasi için gücünüzü verdiğiniz için gönülden kutluyorum. O hainler ülkemizi ele almak istedi. Allah(C.C) buna fırsat vermedi. Bu necip millet, göğsünü siper etti ve onlara karşı çıktı elhamdülillah. Onlar öyle planlar kurdular ki, gece alacağız şafakta asacağız dediler. Onlar bu ülke için uykusunu kaçıran, Müslümanlar için hayatını heba eden, ben bu yola kefenimi giyip çıktım sözlerini söyleyen Başkomutanımızı asacaklardı ancak bu millet buna fırsat vermedi, vermeyecek. Onlar bunları planlarken Allah(C.C)’ı ve bu halkı unuttular. Onlar Türkiye’yi 2002-2016 yılları arasında dik duran, ülkesini marka yapan, şerefine şeref katan, milleti için uyumayan, bütün Müslümanların umudu olan Recep Tayyip Erdoğan ile tanıyorlar. Onlar bizi 15 Temmuz’da tankın önüne yatan Metin kardeşimle tanıdılar, sırt çantasıyla demokrasi köprüsünde tek başına darbecilere karşı mücadele eden Safiye bacı ile tanıdılar. Onlar bizi bu vatan için canını feda eden, hep birlikte olan bir millet olarak tanıdılar. Sizler Dünya’ya demokrasi dersi verdiniz, cesaret örneği oldunuz. Siz tarihin altın sayfalarına kahramanlar olarak geçeceksiniz. Meydanlarda olmaya devam edelim. Önümüzdeki hafta yapılacak olan mitingde görüşmek üzere.

 

Ak Parti Genel Merkez İstanbul İl Koordinatörü Ahmet Yeni ise şu cümlelerle konuştu “Başkomutanımızın emri ile 16 gündür ülkemizin bütün illerinde, ilçelerinde nöbet tutmaya devam ediyoruz. Fetö denilen örgütün bu sıkıntıları başımıza bela etmesi sonucu bu meydanlardayız. Bu halkımız, milletimiz meydanlara dökülmeseydi, tankların önüne geçmeseydi, kurşunlara silah olmasaydı; bu meydanlarda o hainler, katiller olacaktı. Ordunun içine sızan hainleri temizledik, kamudaki hainleri de temizliyoruz. 250 ye yakın şehidimiz var, Şehitlerimize Allah (C.C)’tan rahmet diliyorum. Gazilerimiz, yaralılarımız var, onlara acil şifalar diliyorum. Rabbimiz Başkomutanımızı bize bağışladı. Bugünlerde meydanlarda her görüşten, her partiden insanımız var ancak tek amacımız vatanı korumaktır. İnşallah bundan sonrada bu beraberlik sürmeye devam eder. Bu ülke için, millet için, devlet için, vatan için canını feda eden ve etmeye hazır olan kardeşlerimiz var. Bu yüzden yolumuza devam ediyoruz, bu millete efendi değil, hizmetkâr olmaya geldik. Yerel yönetimimizden, merkezi yönetimimize kadar gece gündüz demeden çalıştık. Nöbete devam edeceğiz inşallah.”

 

‘Tüm Müslüman alemi için meydanlardayız’

Gazeteci Yazar Nevzat Çiçek, “Biz buna benzer bir darbe sürecini Mısır’da yaşadık. İnsanları orada gözümüzün önünde katledildi. İstanbul’da bir meydandan Mısır’da adeviye meydanına canlı bağlantı ile bağladık. Biz bu saatten sonra kaybetmeyeceğimizi biliyoruz dediler. O darbedeki görüntüler şimdi bu meydanlarda. Ama hamdolsun sonu aynı değil, hamdolsun başarılı olmayacak. Biz burada sadece Türkiye için değil, tüm Müslüman alemi için kazanıyoruz. O gece meydanlara çıkarken Allah (C.C) kalbimizden korkuyu almıştı. O tankların önüne çıkarken biz korku nedir bilmiyorduk. Biz biliyoruz ki burası düşerse İslam Coğrafyasının tüm umudu da düşer. Bu bir darbe girişimi değil işgal girişimidir. İslam’a karşı İslam projesi idi, çok şükür yenilmedik. Ne olursa olsun bu din bize İnsan öldürmeyi emretmiyor” şeklinde konuştu.

 

Emekli öğretmen Kemal Kama sahneye çıkarak Mehmet Akif Ersoy’un şiirlerini okudu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35