banner25

Başakşehir LivingLab’de hayallerdeki kentler tasarlandı

Başakşehir Belediyesi LivingLab tarafından gerçekleştirilen “Benim Kentim Tasarım Atölyesi” nde, yaşanabilecek kentleri incelemek, hayallerdeki kenti kurgulamak ve tasarlamak için tasarım dünyasının profesyonelleriyle öğrencileri bir araya geldi.

Başakşehir LivingLab’de hayallerdeki kentler tasarlandı
Yaşam Alanı Nedir?

 

Profesyonel tasarımcılar ve üniversite öğrencilerini buluşturan çalışma atölyesinde "Yaşam alanı nedir, insan yaşam alanı içinde nelere ihtiyaç duyar ve çevresi ile etkileşimi nasıl olur?" sorularına cevap arandı. "Tasarımca Düşünme" egzersizleri yapılarak, 2 kişilik gruplarla katılımcıların kendi yaşam alanlarını tanımlamaları ve buradan yola çıkarak yaşamak istedikleri alanları ve kentleri tasarlamaları sağlandı.

 

Tasarlanan kentlerde öne çıkan ana unsur insanın iş, ev ve sosyal alanlar arasındaki ilişkileri oldu. Geleceğe yönelik futuristik öğeler tasarımcıların kendi “kentlerini” şekillendirdi. Kentin yeşil alanları kent merkezine yerleştirilirken, kentin içerisine giren kanallar ve iş merkezlerinin yeşil alanlarla olan etkileşimi üzerinde duruldu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35