banner29

Tayyip Babayı size yedirtmeyeceğiz

Son 11 yılda ülkemizde olan gelişim ve değişimi hatırlayın bunu çekemeyen ülkelerin ne tür bir oyun oynadıklarını göreceksiniz.
Son 11 yılda ülkemizde neler oldu ?

-30 yıllık kangren olmuş TERÖR olayı SULH-u salah’a kavuşturulmak üzere;

-Vatandaş sağlık kurumları başta olmak üzere her yerde insan yerine konuldu.

-Kafası bozulan komutanlar 10 yılda bir artık balans ayarı diyerek darbe  yapamayacak. 

-Psikolojik olarak vatandaş üzerinde kötü etkisi olan IMF ye olan borç bitirildi.

-Başörtüsü ayıbı tarih oldu.

-Eski darbeciler yargı önüne çıkarıldı.

-Türk firmaları yurt dışında büyük işlere girişti.

-150 yıllık rüyamız olan Marmaray bitirilerek hizmete sokuldu.

-Vatandaş istediği kurumdan bilgi edinme yasası gereği her şeyi öğrenebiliyor.

-Duble yollar ile ulaşım rahatlatıldı.

-Toplumun gelir düzeyi en düşük kesimi bile uçakla  seyahat edebilecek hale geldi.

-Her vilayete bir üniversite ve Havalimanı yapıldı yapılıyor.

Birey olarak Ak Parti iktidarı döneminde dairemi satarak kiracı durumuna düşsem de yapılan olumlu gelişmeleri inkar etmek GAYRETULLAH’a dokunur. Yukarıda 11 yıl içinde yapılan devrim niteliğinde yüzlerce işin sadece minik bir kısmını yazdım.

Düşünün hele…

Mavi Marmara olayından sonra Türkiye’nin dirayetli duruşu  sayesinde ilk kez özür dileyen İsrail bu durumu unutup sineye çekmesi beklenemez. Başbakan Recep Tayip Erdoğan hem Gezi zamanında hem de bu olayda istihbarat kaynaklarından elde ettiği bilgilere dayanarak hükümeti düşürüp eski kardeş kavgalarını getirmek istiyorlar derken bu bir paranoya sonucu söylenen bir şey değildir.
Oyun oynayacak güçler elbette alt yapıyı hazırlayacaklar

Basit bir mantık ile düşündüğünüz zaman  Gezi de ağaç vardı belediye onları kesip buraya park yapacaktı.Bir kısım çevreye duyarlı vatandaş buna karşı çıktı ve orada nöbet tutmaya başladı. Dış ve iç güçler zaten ülkemizi karıştırmak için bir çok planı uyguluyorlardı. Bu olay patlak verince günümüzün Lavrenceleri hemen devreye girerek olayı kışkırtmaya çalıştılar. 

Başbakan Erdoğan kararlı ve dirayetli davranmasaydı Allah korusun bu olay hükümeti düşürüp ülkeyi kaosa sürükleyebilirdi. İsrail’de bu olayı dünyaya reklam ederek işte bizimle uğraşan ülkeleri minik bir parkı bahane ederek darmadağın edebilecek günümüz var diyerek hava atacaktı. Düşmanlarımız plan yaptı ALLAH’da yaptı ama ALLAH’ın planları galebe çaldı

Ak Parti’nin İmar ve para göz bazı idarecilerine kızgınım ama bu oyunlarda başbakan’ı yalnız bırakamam

Eğri oturup doğru konuşmak gerekirse Ak Parti İktidarının 11 yıllık döneminde imar konusunda İstanbul için güzel işler yapıldığını maalesef söyleyemiyorum. Hatta dış düşmanın oyunlarını bozduktan sonra “Emri Bil Maruf Nehyi Anil Münker “ iyiliği emredip kötülükten alıkoymak adına İstanbul’a ihanet edenleri de bir kitapta toplayıp tarihe not düşme gayretindeyim.

Bakan evlatları kullanılarak hükümete karşı operasyon yapılmak istenmesi çok büyük bir olaydır. Burada bakanlar çok dikkatli olup evlatlarını uyarmadıkları için  büyük suçları olduğunu düşünüyorum. Hükümete karşı bir sürü oyun sergilendiği bilindiği halde bir bakan oğlunun evinde 6 tane çelik kasa ve bir para sayma makinesinin olması halkın zihnini karıştırıyor.  

Hükümet yetkilileri beyanatlarına dikkat etmek zorunda 

Şu an Ak Parti yerinde hangi parti olsaydı ben destek verirdim çünkü oyun küresel. Denilebilir ki sen dahil küçük esnaf Ak Parti döneminde zarar etmiş başbakan bir gün benim esnafım benim memurum dememiş sen neden destek veriyorsun sorusu bir açıdan mantıklı gelebilir ama ÜLKEMİ KARANLIĞA YUVARLAMAK  isteyen şer güçleri göre göre de bana ne sanki Ak Parti’nin bana yararımı oldu demenin zamanı değil şu an.
Maksat Yerel seçimlerde Ak Parti’nin kolunu kanadını kırmak 2015 genel seçimlerinde de belini kırmak …
Ak Parti bir önceki seçimden daha az oy alırsa şimdi oynanan oyunun içinde olanlar 2015 genel seçimleri için iyice cesaretlenecekler. Yukarıda ana hatları ile yazdığım gelişmeler başta İsrail,İngiltere,Amerika  ve daha sonrada Almanya’yı ürkütüyor .. Neden mi …İşte neden?

İsrail Güçlü bir Türkiye var oldukça Gazzeyi gece gündüz bombalayamayacağını biliyor …

İngiltere Türkiye Güçlü olursa Arap ülkelerindeki petrol akışımız tehlikeye girer korkusunda 
Amerika Birleşik Devletleri zaten İsrail’in güvenli yaşamasını kendisine anayasal vazife yapmış. 
Almanya yeni havalimanımızın yapımı ile Avrupa’nın en büyük limanlarından birisine sahip olmamızı Frankfurt havalimanının 2.plana düşeceği biliyor.

Ak Parti bir an önce titreyip kendisine gelmelidir

Bu titremede kastım vatandaşı rahatsız edecek imarlardan kaçınılmasıdır. Çalıştığı halde hile desise ve haram yemek istemeyen kişilerin de evlerine ekmek götürmenin önündeki engel aşılmalıdır. Son yıllarda İstanbul'da Ağaoğlu'na,Torunlar GYO'ya,Beyaz İnşaat'a, kısaca TOKİ'nin iş verdiği müteahitler'in mal varlıkları bir incelensin.

Cemaatler haddini bilecek ve şımarmayacak 

Cemaatler para mal ve makam'a erişince kendilerini imparataor sandılar. Bazı cemaatler faiz haram oldupu halde kendilerini kandırarak biz finans kurumuyuz kar zarar hesabımız var diyerek kendilerini kandırdılar Bu kar zarar hesabı koskoca bir yalan. Neden mi çünkü bu işlemde gerçek manada EMTİA yani ürün alış satışı olması gerekirken bu finasn kurumları sadece FATURA alış verişi ile sanki ticaret yapılıyırmul gibi işin HÜLLE kısmını bularak bir nevi FAİZ gibi çalıştıkları biliniyor. Bir cemaat Diyanet işlerinin namaz saatine uymayarak aklı sıra biz bu işi daha iyi biliyoruz havasında hareket ediyor. Bir başka Cemaat ise devletin camileri olduğu halde hiç gereği yok iken mescitler açarak ileride devlete baş kaldıracak gençlerin yetişmesine ön ayak oluyor. Her iş kuralına göre yapılmalıdır. 

Dış Güçlerin ülkemizin büyümesini istemediği kesin ama içimizdeki RÜŞVETÇİLERİ de sırtımızda taşımak zorunda değiliz 

Eski İç işleri bakanının oğlunun evinde 6 tane çelik kasa ve bir tane para sayma makinesinin ne işi var arkadaş ?
Eski Çevre ve Şehircilik bakanı Erdoğan Bayraktar İkitelli OSB içinde Teknoloji ve Sanayi bakanı Nihat Ergün'ün izin vermedği Petrol İstayonu iznini tabi afetler anında Çevre ve Şehircilik bakanlığına 644 Sayılı KHK ile verilen acil durumlarda imar verme yetkisini kendi oğlununda ortağı olacağı iddiası olan bir hemşehrisine petrol istasyonuna izin verdiği iddiaları bir sene önce vardı. Firma inşaata başlayınca haber ihbar hattımıza gelen şikayetlerden yola çıkarak tarafsız bir manşet habere imza attık. 

TOKİ zalim Köy ağalarından daha beter 

Yanı başındaki Petrol Ofisi de  dava açtı ve Bayraktar'ın izin verdiği iddia edilen petrol istasyonu işi suya düştü. TOKİ'nin 39 tane sanayi sitesinin ve yüz binlerce konutun bulunduğu bir lokasyonda garip gureba halkın elinden m2 sini 300 TL ile 650 TL arasında Devletin gücünü kullanarak arasanız cami,kreş ve sosyal donatı alanı ilan edilmiş burada imar yok satmak zorundasınız yoksa adınıza bankaya para yatırp tapuyu alırız TEHDİDİ ile bir çok vatandaşın elinden arsaları alınarak TORUNLAR GYO.ya peşkeş çekildi. Şu an Merhum Ali Durmuş'un varislari Küçükçekmece adliyesinde aldatıldıklarını ileri sürerek dava açtılar. Dava devam ediyor.
,
TOKİ bugüne kadar yaptığı ZULÜMLER'den dolayı haksızlık yaptıklarından hem özür dilemeli hem de mallarına ucuz fiyattan el koyduğu hak sahiplerine az yaptığı ödeme farkını yapmalıdır. Yani TOKİ Tersine ROOBİN HOOD'culuk yaparak fakirden alıp zengine verme huyundan bir an önce vaz geçmelidir.
TOKİ Askeriye'nin Zeytinburnu'ndaki yerini yaptığı KALEKOLLARA karşın aldı. Yapılacak oloan inşaalarda Yükseklik 70 m olacak deniliyor.Bu şartlarda yapılacak olan binalar ile Zeytinburnu'nun deniz ile irtibatı kopacaktır. Daha şimdiden diyorum. Burası kot farkından dolayı 15/9 dan daha yüksek buradaki 70 m.lik yükseklik nereden bakarsanız bakın 16.9 gibi yüksek görünecektir.
Zeytinburnu'nun dört bir yanı Lüks ve pahalı UCUBE konutlarla donatıldı. İlçenin yerli halkı burada yer alacak güçte değil bu yeni yapılar ile demokrafik yapı değişiyor.  

Daha 2009 da yazdığım bir makale de Ak Parti'nin hizmet konusunda eksiği yok TEK eksik parsel bazında İmar işlerinde yapıldığı iddia edilen düzenlemeler olabilir demiştim.Son işlerin büyük çoğunluğu da İMAR ve AKÇELİ işlerdi.

Muammer Güler Oğlu'nun evinde bulunan yüklü para için villamızı sattık evdeki para o idi sözü hiç mi hiç inandırıcı gelmiyor. Eğer evinizi resmi bedelden satıp vergisini ödemişseniz hele hele ülkenin iç işleri bakanı iseniz bu paranın bankaya yatması gerektiğini bilemeyecek kadar bilgisiz olmadığınızı düşünüyorum.
Halk  bankası Müdürü de bu para ile İmam Hatip Lisesi yaptıracaktım diyor. Eğer bu para helal ve hesabı verilebilir bir bağış ise kim bağışlıyorsa İmam Hatibi yapacak derneğin hesabına resmi olarak havale yapması gerekmezmiydi ? 

Denilebilir ki arsa ve malzeme alımı için Müdür bey kendisi almayı düşünmüş olabilir. Bununda formülü var hesabın üstüne bloke koydurur ve Malzeme alınacağı zaman kendi onayını da şart koşabilirdi. 
Kısaca son operasyon ile meydana çıkan şeyler basit ve salağa yatılarak unutlacak cinsten değil. Üst amire haber verseydiniz,ben bakanım benim neden haberim yok sözleri milletin aklı ile alay etmektir. Olaya karışan kişi bakan oğlu olmasaydı belki Bakanın bu sözü makul olabilirdi ama bu hali ile çok komik oluyor. Baba bilse emrinde çalışan polislere aferin siz bir de madalyamı verelim diyeekti. Elbette evladını uyaracak ve yakalanmasını engeleyecekti.

Bu neye benzer bilirmisiniz hanımını aşığı ile basan kocaya eşinin görgüsüz kapı çalınmadan girilir mi demesi ile aynı şeydir.

Burada üzerinde durulması gereken kapının çalınıp çalınmaması değil hatunun eşini aldatmasıdır.
Başbakan Tayyip Erdoğan'ı İsrail'e,ABD.ye,İngiltere'ye YEDİRTMEYECEĞİZ ama bu olaylarda hiç bir baskı olmaksızın açıklığa çıkmalıdır. 

Bu satırların yazarı olarak 20 Mart 2004 yılında yapılan Kazlıçeşme Mitingini tertip Komitesi üyesi sıfatımla HAPİS cezası alırken sonra'dan AK Parti'ye gelen bakanların evlatları RÜŞVET ile zengin olsunlar diye BEDEL ödemedim. 

Hakeze 2002 de Zeytinburnu Sümer Mahallesi seçim irtibat bürosunu açarken Mahalle başkanı sıfatımla kendi cebimden 15 bin lira para harcarken bugün lüx ve şatafat içinde gezen bakan evlatları keyif sürsün diye çoluk çocuğumunun nafakasını buraya harcamadım.

Benim sırtımdan haram yiyerek para stoklayanlardan hakkımı helal etmiyorum. Ben ve benim gibi bedel ödeyenler Elektrik,Su,doğalgaz ve diğer ödemelerini zamanında yapabilmek için gece gündüz çalışıp sağlığından olanlar varken bizim sayemizde bakan olan babalarının TORPİLİNDEN yararlanıp rüşvet alanlar para içinde yüzecek bnu adalet mi arkadaşlar ?

Son söz Tayyip Baba'yı Yedirtmeyeceğiz ama RÜŞVETÇİLER'de bedelini ödeyecek.  Eğer yargılama sonucu suçlu bulunurlarsa bizden çaldıkları ne var ise hepsi son kuruşuna kadar alınıp süreç samimi ve şeffaf bir şekilde halka anlatılmalıdır.

NOT:Bu yazıyı yazarken sadece bir basın mensubıu olarak yazmadım.Ak Parti'nin kuruluş sürecinde maddi ve menevi olarak bedeller ödeyen birisi olarak yazdım. Bu olayda bir nevi kendimi aldatılmış da hissediyorum. Bu paraları TIRTIKLAYANLAR belki biz bedel öderken Erdoğan için o artık muhtar bile olamaz diyenlerin içinde olma şanları çok yüksek gibi geliyor bana. Bu olay açığa çıkana kadar haklarım helal değil. Gözüm açık sonuçları bekliyorum.
İstanbul Times  / Hüseyin Çetiner 

YORUM EKLE

banner34

banner35