banner32

Salıcı ; Başakşehir örgütümüz de birlik beraberlik var

Cumhuriyet Halk Partisi Başakşehir ilçe örgüt toplantısının bu haftaki konuğu İl başkanı Oğuz Kaan Salıcı idi.

Salıcı ; Başakşehir örgütümüz de birlik beraberlik var
Bizi birlik beraberlik ve ev ziyaretleri iktidara taşıyacak
 
Açılış konuşmasını ilçe başkanı Özgür Karabat yaptı. Karabat gençlik kollarının Atatürk ile alakalı hazırladığı konuşma,şiir ve müzik eşliğinde slayt gösterisini kalabalık bir partili ile birlikte dinledikten sonra şunları söyledi." Başakşehir CHP ilçe örgütü olarak birlik,beraberlik ve ahenk içinde hareket ederek ilçemizi CHP li bir belediye başkanına kavuşturmak için elimizden geleni yağacağız dedi.

İstanbul Times Haber Merkezi
 
Bektaş Ulusan Başakşehir Belediyesinin 2012 yılı bütçesini eleştirdi
 
CHP Başakşehişr Gurp başkan vekili Mali müşavir Bektaş Ulusan yaptığı sunumda belediyenin bir çok şeyi eline yüzüne bulaştırdığını iddia ederek 2012 yılı bütçesini yerden yere vurdu.
 
Ulusan Belediyenin yaptığı hata ve yanlışlara ana başlıklar halinden değinerek il başkanı Oğuz Kaan Salıcı'nın dikkatini bir çok konuya çekti.

Bektaş Ulusan Belediye başkanımız Mevlüt Uysal aynen Şener Şen'in bir filiminde yaptığı gibi kamyonun bir tarafına geçip ses tonunu değiştirerek iki farklı kişi yerine girdiği söyleyerek 
başkan hem belediyeye proje sunması gereken kent konseyinin başkanı hem de o projeyi inceleyip kabul eden belediyenin başkanı olması tuhaf bir durumdur dedi.

Ulusan eski para birimi ile 400 trilyonluk bütçesi olan Başakşehir belediyesinin vergi borçluları sıralamasında ilk önlerde yer aldığını söyleyerek belediyenin iyi idare edilmediğini  söyledi.

Basın yayın bütçesi iki misli arttığı halde ilçemizde ciddi ve etkili yayınlar yapan hiç bir gazeteye bütçe verilmediğini görmek üzüntü verici.

Hiç bir belediye de basın mensuplarının meclis çalışmalarını kameratay kayde etmesi yasak değilken bizim belediyemizde bu yasak. Denekki başkan ve arkadaşları yapacakları hata ve yanlışlarının halk tarafından bilinmesini istemiyolar dedi. 

Ulusan bu konuda daha detaylı bilgi vernek mümkün ancak il başlkanımız aramızda olduğu için kendisini dinlemek daha doğru olacağı için açıklamalarımı kısa kesiyorum.

Zaten kısa bir süre önce medya kuruluşları ile yaptığımız basın toplantısında detaylı olarak bütçe konusunda CHP olarak görüşlerimizi ifade etmiştik dedi.

Salıcı; Masa başında oturmak yok seçime kadar her eve 5 kez girmemiz gerekir dedi
 
CHP İstanbul il örgütü olarak İBB.yi almak için elimizden geleni yapacağız diyen Salıcı Başakşehir ilçe örgütğümüzü yakından takjip ediyorum. Burada birlik, beraberkik ve dostluk var. Örgüt içinde kavga dan çok ahenk var diyerek Özgür Karabat ve ekibini kutladı.


il başkanı Salıcı Bize seçimi alacak kadrolar gerekli

CHP İstanbul il başkanı Oğuz Kaan Salıcı genel merkezin bize verdiği talimatlar gereği tüm gücümüzü büyükşehir'i almak için kullanacağız. Küçük olsun benim olsun mantığı yerine büyük olsun hepimizin olsun mantığını benimseyeceğiz dedi.

Seçtiğimiz meclis üyesinin halkta karşılığı yoksa ve partinin oylarına ek olarak oy katkısı yapamıyorsa o arkadaşı meclis üyesi yapmanın anlam ve gereği yoktur.

Bakınız 29 Ekim törenleri ile alakalı yaptığım açıklama için Türkiye Cumhuriyeti başbakanı bir il başkanı ile uğraşacak seviyeye inmiştir.

29 Ekim ile 10 Kasım arasında ne değişti ?

Sizlerin 29 Ekim de İstanbul ve Ankara'da yaptığınız yürüyüşten AKP iktdarı korktu. Yasa aynı yasa,genelge aynı genelge,idare aynı idare, kısaca her şey aynı ama 29  Ekim de bize karşı antidemokratik bir tutum sergilemek istediler ancak birlik beraberlik ve ciddi çalışmalarımız AKP iktidarını  ürkütmüştür.

Bir önceki seçimde istanbul'da ilçe belediye başkanlığı saymız 4 tü

29 Mart 2009 da yapılan yerel yönetim seçimlerinden önce O zaman 32 olan ilçe sayısı içinde CHP'li sadece 4 tane belediyemiz vardı. Ancak 2009 seçimlerinde ilçe sayımızı 12 ye çıkardık.

Bakınız Başak Refah Partisinin sembolüdür. Ve bu ilçenin temellerini refah partisi atmıştır. Burada Başak'ı biz hasat edeceğiz.Hasat mevsimi de Mart 2014'tür. Bir önceki seçimde Başakşehir'i çok az bir oy farkı ile kaybettik.

Buranın sembol bir anlamı var ve burada belediyeyi kazanacağımıza eminim siz de değilmisiniz diye sordu. Bura ile beraber başbakan'ın doğduğu yer olan
Kasımpaşa'nın bağlı olduğu Beyoğlu'nu da biz alacağız diyen Salıcı Partisinin Başakşehir ilçe örgütünü övdü. Etkinlklere katılım ve verdiğmiz talimatları yerine getirmede Başakşehir en iyi yerlerde dedi.

Salıcı'nın örgütler kendi adayını seçecek sözü alkış aldı

CHP il başkanı Oğuz Kaan Salıcı'nın örgütlerimiz kendi adayını kendisi seçecek sözünden sonra CHP Başakşehir Tümsan irtibat bürosundaki örgüt içi toplantıya  katılan yüzlerce CHP parti mensubu içinde bazıları bu söz ile Özgür Karabat'ın örgüt tarafından aday yapılacağı anlamına geldiğinin vurgulanması dkkatlerden kaçmadı. 

Salıcı,Çalışacağız çalışacağız  çalışacağız

Oğuz Kaan Salıcı konuşmasını şu şekilde tamamladı,Her sandık başkanımız günlük sandığında isimleri yer alan bir seçmeni evinde ziyaret ederek hal hatırını soracak ve bu çalışma da bizimle çalışacak olan kadroların tespiti de ortaya çıkakacaktır dedi.

Salıcı Anaketn'i de almamız için ilçelerde başarılı sonuçlar almak zorundayız dedi.

3 saat süren örgüt içi toplantıda katılımcılar da il başkanı Salıcı'ya soru sormak imkanı buldular.


Kaynak : İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA)


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34