banner25

Saadet Partisi İstanbul’da Seçim Seferberliği

Saadet Partisi İstanbul İl başkanlığı ve Genel merkez’in talimatları doğrultusunda İstanbul’un 39 ilçesinde aynı anda Kahvaltılı basın toplantısı düzenleyerek yapılacak yerel yönetim seçiminde biz de varız mesajı verdi.

Saadet Partisi İstanbul’da Seçim Seferberliği
Saadet Partisi şahlanıyor

İstanbul Times Gazetesi
ve www.istanbultimes.com.tr ve İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA)’nın takip ettiği etkinliklerde göze çarpan il şey Saadet kadrolarının eski güçlerine kavuşmak için çok çalışmak zorunda olduklarının bilincinde oldukları gözden kaçmadı.

Başakşehir Times Haber Merkezi / Özel Haber
 
Saadet Partisi Başakşehir İlçe Başkanı Yusuf Güşen Belediye SP.li olacak dedi
 
Saadet Partisi Başakşehir ilçe başkanı Yusuf Güşen açılış konuşmasında şunları söyledi “ Başakşehir ilçesi merhum hocamız Prof.Dr.Necmettin Erbakan’ın İstanbul’a bıraktığı önemli ve yaşayan bir hatıradır dedi. Hocamıza gelecek yerel yönetim seçimlerinde Saadet Partisinin burada şahlandığını göstermek adına burada yapacağımız çalışmalarla belediye başkanlığını alacağımıza inanıyoruz diyerek üç ay içinde adayımızı belirleyip seçim çalışmalarına başlayacağız dedi.
 
Refah Partisi Eski Adana Milletvekili Yakup Budak ufuk turu yaptı
 
Saadet Partisi Başakşehir İlçe başkanlığının yaptığı toplantının konuşmacısı eski Adana Milletvekili ve SP.GİK üyesi Yakup Budak Ekonomi,Dış politika ve siyaset konusunda katılımcılara geniş bir ufuk turu yaptı.
 
Budak konuşmasında şunları söyledi ; “Saadet Partisi Genel merkez olarak Türkiye’deki tüm il ve ilçe teşkilatlarımızı baştan sona kadar gezdik ve idarecilerimizle fikir alışverişi yaptık.

Bugün İstanbul’un 39 ilçesinde aynı anda basın ile kahvaltılı toplantılarda bir araya geliyoruz. Bu toplantılara Genel başkan yardımcılarımı,GİK üyelerimiz ve partimizin üst düzey yöneticileri katılarak ülke gündemi ile alakalı partimizin görüş ve düşüncelerini aktarıyorlar.

Bize de Başakşehir ilçesini verdiler. Dilimizin döndüğü kadar sizlere hükümetin yaptığı hata ve yanlışlar ile alakalı bilgi vereceğiz dedi.
 
Budak konuşmasını şu şekilde sürdürdü, ABD. işgal ettiği her yere demokrasi ve özgürlük götüreceği yalanını söyleyerek girdi. Bugün Irak’ta 1.5 milyon Müslüman hayatını kaybetti. On binlerce kadının ırzına geçtiler bu mu özgürlük. Böyle özgürlük olmaz olsun dedi.
 
Amerika yıllar önce Vietnam’a girmişti bugün halen ABD.bombalarından ölen Vietnamlıların çocukları varsa ABD.nin gaddar bir devlet olduğunu gösterir.
 
ABD.ülkemizi de Suriye konusunda taşeron olarak kullanmanın gayretinde. Biz de Beşar Esed’in de babası Hafız Esed’inde birer diktatör olduğunu biliyoruz. Bunun halkını öldürmesini elbette biz de istemiyoruz. Ancak ABD.nin Suriye konusunda Türkiye’nin başına çuval geçirdiğini biliyoruz.
 
Budak,komşularınız parçalanırsa sıranın kime geleceği belli
 
Hükümet tek kelime ile dış politika konusunda çuvallamıştır. Daha düne kadar Beşar Esed ile tatil ve birlikte ortak bakanlar kurulu toplantısı yapanlar bugün düşman kardeşler oldu. AKP hükümeti iktidara gelince en önemli söylemlerinden birisi de komşularla sıfır sorun politikası olacağını söylemişti. Ancak bugün tüm komşularımızla düşman olmuş durumdayız dedi.

Hükümet Dış politika’da çuvalladı. Ekonomide iflas etti.Toplumun her kesimi borçlu. Eskiden uçan kuşa borcu var derlerdi ama bugün Türkiye’de uçan kulun bile borcu var. Bu rakamlarla ülke uzun süre idare edilemez dedi.

Eğitim perişan 
 
Ülkenin eğitimi perişan ebeveynler ülkede güvenlik ve asayiş olmadığı için 1 km.lik yola bile çocuklarını servis ile gönderiyorlar. Aileler çocuklarının terör örgütlerinin eline geçmesinden,fuhuş çetelerinin oyunlarına gelmesinden, Eroin ve esrar batağına saplanmasından dolayı tedirginler.   
 
Türkiye’nin Çimentosu İslamdır. Şu an Fuhuş,Terör ve çeteler konusunda istatistikler artışların 10 yıl öncesine göre daha fazla olduğunu söylüyor.

Başakşehir'i Milli Görüş  kadrosu kurdu burada şahanacağız
 
SP. GİK.üyesi Yakup Budak Başakşehir’in temellerini milli görüş atmıştır. Burada belediye başkanlığını almamız gerekir. İlçe yöneticisi arkadaşlara sorduğum zaman burada seçimi alacaklarını ifade ettiler. Biz de eski partimiz olan Refah Partisi döneminde temelleri atılan Başakşehir’de iktidar olmanın önem ve anlamını biliyoruz dedi.
 
ANAP'ı Irak AKP.yi de SURYİE bitirebilir

Budak Son olarak nasıl ki IRAK konusu ANAP’ı bitirdiyse Suriye konusunda uygulanan yanlış politikalar da AKP.yi bitirecek dedi. ABD. ve İsrail Beşar Esed’i kamuflaj malzemesi olarak kullanıp Türkiye’nin başına çuval örmek istiyor iddiasında bulundu.
 
Hatay eski milletvekili ve TV.5 in genel müdürü Mustafa Geçer’de yaptığı konuşma da gelecek sürecin SP.adına umut verici olduğunu ifade ederek Başakşehir Teşkilatımız gibi inançlı ve çalışkan ilçe yöneticilerimiz ile birlikte önce yerel de sonra da genel de iktidar olacağız dedi.
 
Çetiner'de soru sordu

Gazetemiz imtiyaz sahibi Hüseyin Çetiner’in Budak’a “Konuşmanız da Türkiye bir an önce Suriye konusunda hatasından dönmeli dediniz. Bu muhaliflere pardon size artık destek vermeyeceğiz, Beşar’a da seninle çalışacağız demek oluyor,sizce bu aşamadan sonra Türkiye böyle bir çıkış yapabilir mi sorusuna budak şu cevabı verdi “ Biz de Beşar Esed’in de babası hafız Esed’inde zalim olduğunu biliyoruz.
Ancak ABD.ve İsrail’de bunlardan az zalim değil diyerek Suriye'nin hem Beşar Esed'den uzaklaşması hem de Türkiye’nin ABD. ve İsrail güdümünde olmadan da bir şeyler yapabilecek politikalar geliştirmesi gerektiğini vurgulayarak konuşmasını bitirdi.

SP.neden bağımsız seçime girmiyor  


Soru cevap bölümünde ise ilginç soruların gelmesi dikkat çekti.  SP.li bir teşkilat mensubu SP.nin genel seçimde BDP.kadar oy aldığı halde hiç milletvekili çıkaramamsına karşın BDP.nin 40 yakın vekili var SP. gelecek seçimde Bağımsız adaylarala meclise girebilir mi sorusunu sorması dikkat çekiciydi.
 
Kaynak : İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA)
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34