banner29

Saadet istanbul 2014 seçimlerine hazırlanıyor

Milli Görüş sistemini benimsediği için menfaat odaklarının çekindiği Saadet Partisinin çıkış yaptığı her dönemde bir sorun çıkartılarak Saadet Partisinin zayıflatılmaya çalışıldığı bir ortamda İstanbul'un 39 ilçesinde yayın yapan 60'a yakın yerel medya mensubu ile istşare yapan SP.İl başkanı Esmerer ilginç konulara temas etti...

Saadet istanbul 2014 seçimlerine hazırlanıyor

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Selman Esmerer, İstanbul’daki yerel medya mensupları ile kahvaltılı toplantıda bir araya geldi. Altmışa yakın medya mensubunun katıldığı toplantıda başta yerel medyanın sorunları olmak üzere İstanbul’un lokal problemlerine de değinildi.

Başakşehir Times Haber Merkezi

ÇETİNER
Media Grubunun İstanbul Times,Başakşehir Times ve Zeytinburnu Times gazeteleri ile temsil edildiği Saadet partisi İstanbul il başkanlığının medya buluşması adeta 2014 seçim startının verildiği bir mekan gibiydi. İktidar ve Anamuhalefet partisinin yerel medya ile buluşmaya çekindiği veya önem vermediği bir ortam da Mecliste grubu olmayan Saadet Partisi İstanbul İl başkanlığının yaptığı bu toplantı önemli bulundu.

HİZMET BELEDİYECİLİĞİNİN YERİNE RANTA DAYALI BELEDİYECİLİK ALDI

Toplantıda konuşan Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Selman Esmerer, belediyelerde yaşanan yozlaşmalara, İstanbul’daki kentsel dönüşüm, 2B gibi sorunlara vurgu yaparak çözümün ancak Milli Görüş belediyeciliğinde olduğunu belirtti.

Hizmet belediyeciliğinin yerini ranta dayalı çalışmaların aldığını söyleyen Esmerer, yapılan hizmetlerdeki amacın daha çok oy almak, belediye başkanının tanıtımını yapmak olduğunun atını çizerek vatandaş faktörünün ikinci planda kaldığını belirtti. “Belediyenin kasasından yapılan israfların insanımızın cebinden çıktığını belediye başkanları artık fark etmelidirler”  diyen Esmerer üç liralık hizmeti duyurmak için beş lira harcamanın akıl karı olmadığını dile getirdi.

PLANSIZ YAPILAŞMA ŞEHRİN SÜLUETİNİ BOZDU

İstanbul’da plansız yapılaşma neticesinde tarihi siluetin bozulduğunu, füze gibi yükselen kulelerin trafiğin yoğun olduğu bölgeleri daha bir keşmekeş içine çektiğini belirten Esmerer, trafik sıkışıklığı ve yoğunluğun stresi de beraberinde getirdiğini, bunun ise insan sağlığını tehdit eden en büyük unsur olduğunu vurguladı.

ÇILGIN PROJE YERİNE ANADOLU’YA İŞ İMKANI OLUŞTURUN

İstanbul’da çılgın projeler gerçekleştirmek yerine gençlere Anadolu’da istihdam imkanları açmanın gerekliliğini dile getiren Esmerer, İstanbul’da beklenen deprem tehlikesi de göz önüne alındığında şehrin istiap haddini doldurduğunun artık farkına varılması gerektiğini söyledi.

Şehrin her yanında mantar gibi türeyen AVM’lerin küçük esnafı yok ettiğini bunun ise ciddi istihdam sorununu da beraberinde getirdiğini söyleyen Esmerer, AVM mağazalarında çalışan personelin de çalışma şartlarının sorgulanması, uzun çalışma saatleri ve gün boyu yüksek müzik sesi gibi sorunlar sebebiyle AVM istihdamında da düzenlemeler yapılması gerektiğini söyledi.

İSTANBUL’A ‘PEMBE METROBÜS’ ÖNERİSİ

İstanbul’daki trafik sorununda kısmen rahatlama sağlamasına karşın metrobüslerdeki izdihamın da dikkat çekici boyutlarda olduğunu hatırlatan Esmerer, “ Özellikle kadın yolcular için Pembe Metrobüs önerisini gündeme getirdik. Her 3-4 metrobüsten sonra sefere çıkacak bir pembe metrobüs, hamile, yaşlı ve çocuklu bayanlar ve tüm İstanbullu kadınlar için rahat bir yolculuk sağlayacak. Metropolde yaşamanın ve toplu ulaşımı kullanmanın getirdiği zorluklar en azından bayanlar için hafifletilmelidir. Biz bu gaye ile İBB Meclis Üyelerimizin imzasıyla bu teklifimizi belediye meclisine sunduk. 26 Mart – 1 Nisan arasında da bu amaçla metrobüs duraklarında imza kampanyası başlatacağız.” dedi.

MİLLİ GÖRÜŞ BELEDİYECİLERİNİ YARINLARA HAZIRLIYORUZ

Saadet Partisi İstanbul İl başkanlığının iki yıl sonra yapılacak yerel seçimler için çalışmalara başladığını ve birkaç ilçede iddialı olduklarını belirten Esmerer, “İnsanımız yeniden hizmet belediyeciliği ile tanışacak. ‘Kenarı Dicle'de bir kurt aşırsa koyunu, Gelirde adl-i ilahi sorar Ömer'den onu” sözü mucibince hareket edecek, Milli Görüş belediyecilerini hazırlıyoruz’ şeklinde konuştu.

YEREL MEDYA MENSUPLARININ DA HAKLARI VAR
,
İstanbul’da yerel medya mensubu olmanın sıkıntılarından da bahseden Esmerer, yerel medya mensuplarına ulusal basın mensupları ile aynı hakların verilmesi gerektiğine vurgu yaparak, “İstanbul’da her gün yayınlanan yerel gazeteler var. Bu gazeteler ilçelerinde gündemi bile belirleyebiliyorlarsa onları görmezden gelemezsiniz. Yerel medya mensupları basın camiasının kılcal damarlarıdır” şeklinde konuştu.

Haber Servisi : istanbul Times Haber Ajansı (İTHA)


YORUM EKLE
YORUMLAR
ah ah
ah ah - 10 yıl Önce

ah ah NUMAN BEY EGER SUANDA SAADET PARTİSİNDE OLSAYDI İNANNIN 2014 ALACAGIMIZ OYU BİZ BİLE İNANAMAZDIK AMA HeR ŞEYİN HAYIRLISI 2014 BELEDİYE SEÇİMLERİNDE İSTANBULUN BAŞAKŞEHİRİMİZİN ÜZERİNE BİR GÜNEŞ DOĞUCAKTIR ...
HAS

sahintepe
sahintepe - 10 yıl Önce

bunlara 2009 yerel secımlerdede 2011 genel secimlerdede sahit olduk.belediye secimlerinde saadet partisinin bircok yöneticisinin bile akp ye oy verdiğini ve tabanınıda buraya yönlendirdiklerine sahit olduk.bu bir muhtarlık secimi değildir inşallah tekrar böyle bir hataya düşmezler.cünkü rahmetli Hocamıza Hakarettir bu

SIRADAKİ HABER

banner34