banner25

Mevlüt Uysal FETÖ /PD Yapılanmasını Koruyor mu ?

15 Temmuz 2016’ da Devleti ortadan kaldırmak, milletin oyları ile iş başına gelmiş Cumhurbaşkanını ve hükümeti silah zoru ile ortadan kaldırmak ve çok sayıda kişiyi öldürmek üzere plan yapan ve uygulamaya koyan birkaç saat içinde 240 kişiyi şehit eden 2000’ den fazla kişiyi de yaraladığı başbakan ve Cumhurbaşkanı tarafından ifade edilen FETÖ/ PDY,ile alakalı Başakşehir Belediye başkanı Mevlüt Uysal’ın halkın parası ile basılan “Başakşehir Bülteni” isimli yayında bu felaketi yapanların FETÖ mensupları olduğuna dair tek kelime etmemesi akılları başkan bu oluşumu koruyor mu düşüncesini akla getirdi.

Mevlüt Uysal FETÖ /PD Yapılanmasını Koruyor mu ?
 Başakşehir Bültenine hep beraber göz atalım…

Başakşehir Bülteni isimli yayının Ağustos ayı sayısı (77.sayı) sında  Başkandan kısmı ile tam sayfa bir önsöz başkan tarafından yazılmış ve imzası atılmış. Dikkatli  bir şekilde inceledğiniz zaman Halkımıza bu kötülüğü yapanların TSK içine sinsice sızmış FETÖ /PDY üyeleri tarafından yapıldığına dair tek kelime bir bilgi yok. Yazının bir yerinde de “…kahraman ordumuza sızmış bir gurup isyancının başlattığı bu alçakça teşebbüs “…  Türk Dil  Kurumu Sözlüğüne baktığınız zaman isyancının tarifi şu şekilde veriliyor”

Sıfat Başkaldırıcı
"Devriyeler, isyancılara silah götüren bedevileri yakalamışlar
."

İsyancı tarifi 15 Temmuz 2016 gecesi yapılmak istenen çirkinliğin yanında hafif kalıyor. Toplum nezdinde isyancı daha çok yapılan hata ve yanlışlara karşı isyan eden kişi olarak algılandığı biliniyor başkanın neden daha sert ve ağır ifadeler kullanmadığı merak konusu oldu. Yada Ak Parti İl başkanı Dr.Selim Temurci, Başbakan ,İBB başkanı Dr.Mimar Kadir Topbaş, Binali Yıldırım ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sık sık kullandığı FETÖ terör örgütü ibaresinin neden Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal tarafından kullanılmıyor ?

Bültenin 6.ve 7.sayfalarında” Türkiye Milli İrade Nöbetinde, Belediye Meclisi Olağanüstü Toplandı başlığı ile 2 tam sayfada yine FETÖ ile alakalı tek kelime yok

8.ve 9.sayfalarda “Direnişe Koşan Başakşehirliler Yaşananları anlattı”  başlıkları ile verilen iki sayfada halkımıza bu acıyı yaşatanların Pesilvanya da bulunan zatın ordu içine sızmış hainleri olduğu yazılmıyor.

10.11.12,13sayfalarda ise “Milli İrade Kahramanları Başakşehirlilerle Buluştu” başlığı ile verirken DÖRT sayfada Darbe girişiminde bulunanların kim olduğu yazılı değil.

14.15,16,17,18,19,20,21,22 ve 23.sayfalarda ise konuşmacıların can alıcı ifadeleri haberde verilmiyor…

Biraz bilgi verelim bu bülteni  hazırlayanların ve onay verenlerin FETÖ’yü ne kadar korudukları  ortaya çıkacaktır.

Ak Parti İstanbul il Başkanı Dr.Selim Temurci Darbecilerle yüz yüze gelmiş hayatının en acı ve kahredici olayını yaşamış bir kişidir. Bir çok konuşmasında bu kötülüğü halka yapan FETÖ /PDY örgütü ile alakalı sert ifadeleri olduğunu biliyoruz. Ancak Başakşehir Bültenine giren ifadelerin hiç birisinde FETÖ ile alakalı tek kelime yine yok. Eski Vekil Gülay Dalyan’ın ifadesinde de malum örgüt ile alakalı tek kelime yine yok.

Ak Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner her yerde bu örgütün adını vererek sert şekilde eleştiren bir vekil olduğu halde görüşleri içinde örgütün adın küçücük bir şekilde geçiştirilmektedir.

Şair Dursun Ali Erzincanlı’nın verilen görüşünde de Örgütün adı geçmiyor.

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof.Dr.Mustafa Şentop ‘un konuşmasının içinde sadece yine örgütün adı  dostlar pazarda görsün üründen minicik verilmiş.

Yazar ve televizyon programcısı Prof.Dr.Mustafa Karataş hoca Bağcılar, Zeytinburnu meydanları başlat olmak üzere bir çok yerde yaptığı konuşmalarını bizzat dinledik. Ülkemize bu acıları yaşatan ve 240 vatandaşımız şehit ettiren paralel örgütün elebaşısı için bilimsel ve yaşanmış olaylardan bahsediyor ancak bu bülten de Karataş hoca’nın yaptığı yorum kısmında FETÖ/PDY ile alakalı tek kelime yok. Oysaki Karataş hoca her yerde en sert şekilde bu oluşuma ateş püskürtüyor.

 Grup Yürüyüş’ün açıklaması kısmında da ülkemizin başına bu belaları örenin kim olduğu ile alakalı isim yok.

Ak Parti Genel Başkan yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Mehmet Muş’unda açıklamasında FETÖ adı geçmiyor. Sanatçı Uğur Aslan ve Sunucu Bekir Develi’nin,yazar İsmail Kılıçaslan’ın ve Ak Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Doğan Kubat’ın açıklamasında da örgütün adı neden Belediye büteninde yok.

Başakşehir Parti teşkilatlarından “Darbeye Hayır Mesajı” sayfa 24 ve 25  de de FETÖ adı yok

Başakşehir Kent Konseyi Başkanı Zeki Ertürk ile yapılan 26.27.ve 28.sayfada ki söyleşi de de her nedense bu darbe teşebbüsünü yapanın kim olduğu ile bir ifade yok.

Başkan Uysal Milli İrade Gazilerini Ziyaret etti Sayfa 30 ve 31

Başakşehir Belediye başkanı Mevlüt Uysal’ın Gazileri hastanede ziyaret ederken bile bu durumun oluşmasına kimin vesile olduğunu ifade etmemesi gazete olarak bizim  dikkatimizden kaçmadı. Bültende kullanılan dilin özellikle başkanın isteğimi olduğu yoksa derginin editoryal yapısının bir tercihimi olduğu da merak konusu oldu.

Bültenin diğer sayfalarında geçen ifadeler öncekilerden farkı değil. Başbakan Binali Yıldırım’ın ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye’nin başına bela olmuş bulunan ve adına FETÖ/ PDY denilen örgütün TSK içine sızmış elemanlarınca 15 Temmuz 2016’da girişilen darbe teşebbüsünden sonra halkın % 98’i bu oluşuma karşı sert bir şekilde tepkisini ortaya koyarken Başakşehir Ak Parti Belediye başkanı olan Av.Mevlüt Uysal’ın başında bulunduğu Başakşehir Belediyesi tarafından 7 yıldır çıkarılan Başakşehir Bülteni isimli yayının sahibi konumunda olan başkanın adı konulmamış bir şekilde ülkemizi karanlık bir geleceğe sürüklemeye çalışan oluşuma açık ve net bir şekilde tepki koyamayan Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’dan kamuoyuna bir açıklama yapmaya davet ediyoruz.

Kaynak :İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA)

YORUM EKLE
YORUMLAR
Emin Karabat
Emin Karabat - 6 yıl Önce

Yorumları yayınlayacak kadar cesaretiniz bile yok ulan... Kalkmış bir de bık bık ötüyorsunuz... Madem gazetecisiniz niye nöbetleri gelip yerinde takip etmediniz... Çakma gazeteci sen git Özgür' ün haberlerini yap ...ancak o seni paklar malatyanın yüz karası

Emin Karabat,

Kimin Malatya'nın yüz karası olduğuna sen mi kara vereceksin ULAN, ilk bu yorum geldi .. yayınlar yada yayınlamayız size mi soracağız ?

Sen kimsizn ki bana çakma gazeteci deyibiliyorsun. Cesarin varsa telefon numranaı ver konuşalım. Aynı IP ile değişik adlar ile yorum atacak kadar korkaksın önce adam ol sonra Malatya'nın kitabını yazan adama ahkam kes... Yazacak çok şey var ama kim olduğunu bilmedğim için zaman harcamaya değmezsin..

Seni unutmadık
Seni unutmadık - 6 yıl Önce

Gizli hücre gazetecisi, Belediye seçiminden 2 gün önce tüm seçim yasaklarını ihlal ederek çıkardığın özel seçim gazetesini unutmadık, seni de,ipininde pensilvanya köpeğinde olduğunu da biliyoruz.

Site Admin:

Pensilvayna'ya kim ziyarete gitti belli Adi herif. Murat Hüdavendigar Üniversitesinin izninin pensilvanya ziyaretdinden sonra olduğunu söyleyen de var. Senin patronun Mevlüt Uysal açtığı bütün davaları baybettimi etmedimi. O seçim gaze4tesi dahil. 2009 da da Aynı sayıyı Mevlüt İçin yaptık Yarası olan gocunnur Adam adam.... Biz üç kuruş verip emrinize alacağınız satılık kalem değiliz biz de adamlık esas...

Beni unutsan ne olur unutmasan ne olur ... Ben yaptığım her haberimin arkasındayımmm..

çok cesursan ve UNUTMNADIYSAN ismini yaz ve telefon yaz adam gibi konuşalaım eğer bu yorumu yazan mevlüt Uysal değilse beni arar 0212- 415 82 05

Fetöcüsün kabul et
Fetöcüsün kabul et - 6 yıl Önce

2009 seçimlerinde fetöcüler özgüre oy istedi, sözde akpartili olduğunu iddia eden sen, o seçimde tüm imkanlarınla özgür kazansın diye upraştın, özel gazete çıkarıp özgürü övdün, mevlüt ü karaladın, sen fetöcüsün kabul et artık

Site Admin:

BİR KERE SEN TARİHLERİN NE OLDUĞUNU BİLMİORSUN. 29 MART 2009 BELEDİYE SEÇİMLERİ ÖNCESİ BEN DE AK PARTİ DEN BAŞAKŞEHİR DE ADAY ADAY İDİM .Sayın uysal aday olunca her akşam o zaman SKM başkanı olan Ahmet Akın' ın yanın uğrayıp Uysal'a destek için çalıitım. Ancak UYSAL seçildikten sonra KRAL edası ile herkese tepeden baktı. O zaman Yardımcıları olan Şenol Ercan,Mehmet Şahin ve Ak Parti kurucu ilçe başkanı olan Ahmet selim Köroğlunun bütün yardım ve desteklerine karşı o ne yaptı AHDE VEFASIZLIK.

BENİM ÖZGÜR İÇİN YAPTIĞIM SEÇ,İM ÇALIŞMASI 2014 BELEDİYE SEÇİMLERİNDE İDİ. BİR HALT BİLDİĞİN YOK KUŞL KADAR KAFANLA SAHTE İSİMLERLE BANA YALAN YANLIŞ CEVBAPLAR YAZACAĞINA ADAM GİBİ ARA MEVLÜT BEY SENİ NEDEN ÇILDIIRTTI BANA ANLAT DE SANA HER ŞEYİ ANLATAYIM BOŞ BOŞ ÇAPSIZ ÇAPSIZ KONUŞMA KALİTEN ORTAYA ÇIKIYOR.

Bugün olsa yine Sayın Özgür Karabat' ı desteklerim.Çünkü biz de adam olmak ve gönüllere h,tap etmek mühimdir. İşim gereği Bizimle çalışan bir adaya destek vermek ne zamandan beri Fetöcü olmak demektir ? Siz önce adam olun ve adınızı yazmaya cesaret edin sonra yorum yazın.. Mecküt beyin avukatları var ve açtıkları bütü davaları kaybettiler siz VEKALETSİZ AVUKAMIISJNIZ ACABA ? BEN DİM DİK GÜCÜN KARŞISINDA EĞİLMEYEREK İLKELİ YAYINICILIK YAPIYORUM. AKILLI OLSAYDIN BANA SAYGI DUYADIN AMA SENDE AKIL DA YOK BE ADAM.

BU CEVAP SANA YETER Mİ BİLEMEM AMA YETMEZ DERSEN 10 SAYFA YAZARIM AMA SEN DEĞERMİSİN DEĞMEZMİSİN ŞÜPHELİYİM...

Sonunda itiraf ettin
Sonunda itiraf ettin - 6 yıl Önce

Yazdıklarımın çoğunu kırpıp işine gelmeyen yerleri keseceksin herzamanki gibi ama sana iki çif lafım var, 1.si , "kim olduğun nerde durduğunla belli olur," 2014'e kadar kendini akp li tanıtıp yatmadık kucak bırakmadın, zeytinburnunda iyi pazarladın kendini ama başakşehir seni biliyodu, istenmedin, umduğunu bulamadığını görünce burda gittin chp-fetö kucağına oturdun. Karaktersizlik görmek istiyısan aynaya bak geçmişini bi hatırla..2.si "kendi yazdığınla kim olduğunu itiraf ettin" bu son yazdığınla, artık akp düşmanı bi chp-fetöcü bi yalakasın.. Yazdıklarında hakaret var, seviyesizliğin bariz ortadayken gazeteciyim deme, karakter cakası satma, sen yalan ve iftira haberlerine, oturduğun yerden çıkardıklarınla oynamaya devam et, sen 10 yazarsan 20 yazarım, benim aklımın zekatına yetişemezsin, hele tehdit hiç etmeye kalkma, Yukarda Allah var çarpılırsın, şimdi yürü git işine , ben alacağımı aldım, zarf artım sende düştün, neyin varsa döküldün, bundan sonra kuş tutsan kimseyi inandıramazsın.

Site Ademin:

Yorumlarınızı aynen yayınlıyoruz bu 1.

Benim ne olduğum belli.. Kimseye kendimi kanıtlamak zorunda değilim. GAZETECİ OLDUĞUMUZU SEN Mİ BELİRLEYECEKSİN ? DEVLETİN BÜTÜN KURUMLARI 2 YIL BİZİ İNCELEMİŞLER VE GAZETECİ OLDUĞUMUZA DAİR KARTIMIZI VERMİŞLER SEN KİMSİN Kİ BİZİM GAZETECİLİĞİMİZİ İRRELİYOIRSUN SEN ADAMLIĞINI İRDELE YEĞENİM.

Seçimde Nerede duracağımızı size soracak değiliz.Hangi aday adamsa biz onun yanında oluruz., Senin bir kere Ak partili olmadığın "AKP" YAZMANDAN BELLİ...

BEN KİMSENİN KUCAĞINA OTURMAM DİLEYEN (SİZİN GİBİ EDEPSİZ YORUM YAPANLAR VARSA VE İSTERLERSE KUCAĞIM AÇIK GELİP OTURSUNLAR) SAKIN BU İFADE AĞIR DEME KUCAK MESELESİNİ SEN BAŞLATTIN ÇÜNKÜ.

BAŞAKŞEHİR BENİ ÇOK Yİ BİLİR MEVLÜT UYSAL VE BİR AVUÇ AVANTACISI HARİÇ HERKES BENİ EL ÜST,ÜNDE TUTUYOR. SEN ADAM OLSAN SORUNUN NE İSE KENDİ ADINLA YAZARSAN. AKLININ ZEKATI O KADAR ÇOKMUŞ Kİ SEÇİM YILLARINI BİLE KARIŞTIRDIN . ASLINDA İSİMSİZ KORKAKLARIN YAZDIĞI YORUMLLARIN BENİM İÇİN ÖNEMİ YOK AMA GIRGIRINA CEVAP VERİYORUM .1 GÜN UĞRAŞSAM SENİN ATTIĞIN YORUMDA ÇIKAN IP İLE YORUMU NEREDEN ATTIĞINI TESPİT EDERİM AMA 1 GÜN AYRILACAK ZEKADA BİRİ DEĞİLSİN.

SENİN SORUNUN NE OĞLUM ...

MEVLÜT B EY KENDİSİ AVUKAT AÇTIĞI BÜTÜN DAVALARI KAYBETTİ SEN NEYİN PEŞİNDESİN AÇIK SÖYLE...DERDİN NE YAVRUM..BİZİM NE OLDUĞUMUZ KİM OLDUĞUMUZ ORTADA AMA SENİN KİM OLDUĞUN ŞU AN BELLİ DEĞİL . İSTERSEM DE IP DE SENİN KİM OLDUĞUNU BULMAK ZORU DEĞİL:

HADİ EVLADIM BU SEFERLİKDE YEMEM TAMAM BAKALIM BU SEFER NE YAZACAKSIN HADİ ÇAW REŞ :::)))

SIRADAKİ HABER

banner34

banner35