banner25

Karabat; “Kimse bizim birlik ve beraberliğimizi bozamaz”

Son günlerde bazı kişilerin sosyal medyada yaptığı paylaşımlarda CHP Meclis üyelerinin Bahçeşehir’de Belediye başkanı Mevlüt Uysal ile işbirliği yapıp Gölet’te halkın haklarını koruyamadıkları ile alakalı yapılan paylaşımlara sert tepki gösteren CHP Başakşehir ilçe başkanı Mali Müşavir Özgür Karabat ile söyleşi yaptık. .

Karabat; “Kimse bizim birlik ve beraberliğimizi bozamaz”
İlçe başkanı,Belediye başkan adayı ,Milletvekili adayı yine ilçe başkanı Karabat her yerde hizmet ediyor


Başakşehir’in ilçe olma sürecinde CHP Başakşehir’de 5 yıla yakın ilçe başkanlığı yaptı.


30 Mart 2014 de yapılan yerel yönetim seçimlerinde Belediye başkan adayı oldu 62 bin oy aldı.


7 Haziran 2015 de yapılan seçimde önce CHP nin yaptığı ön seçimde İstanbul 3.bölgede 8.oldu. Genel merkez kontejanı olmasaydı şu an TBMM de milletvekili olacak olan Karabat  1 Kasım 2015 seçiminde haksız bir şekilde 18 sırada milletvekili adayı yapıldı.

6 Aralık 2015 de yapılan ilçe kongresi ile yeniden ilçe başkanı olan Mali Müşavir Özgür Karabat ile İstanbul il ve kurultay kongresinden sonra  bir araya geldik.


Hiç kimse ne meclis üyelerimizi nede ilçe yöneticilerimizi hak etmedikleri şekilde yıpratamaz


Başakşehir CHP ilçe başkanı Özgür Karabat ,yöneticileri ve meclis üyelerinin Bahçeşehir başta olmak üzere ilçe halkının hakları için bir çok dava açtığını ve bir çok davada da yargılandıklarını ifade ederek  hiç kimse bize halkın haklarını savunamıyorsunuz diyemez dedi.

6 Mart 2015 tarihinde Gölet’in imara açıldığı Mecliste gazetenizin imtiyaz sahibi Hüseyin Çetiner’in de saldırıya uğradığı meclis toplantısı halkın menfaati için neler yaptığımıza en iyi kanıt olsa gerek. Biz bir metre toprağımızı korumak için canımızı dişimize takarken kimse klavye başında aklına gelenleri belgesiz bir şekilde yazarak bizlere hareket etme hakkını kendinde bulmasın diyen Karabat biz CHP olarak bir tütünüz bazı art niyetli kişiler aramıza ayrılık sokamaz dedi.

Özgür Karabat Gölet ile alakalı yapılan meclis toplantısından dolayı bir çok CHP meclis üyesi de yargılanıyor. Olay belgeleri ile kanıtlandığı halde bazı art niyetli kişilerin CHP Başakşehir Belediyesi Meclis üyelerini itibarsızlaştırmak için ortaya koydukları eylem ve söylemleri kabul etmem mümkün değil dedi.

Biz sorduk özgür Karabat cevap verdi


Sayın başkan bir elden çıktığı belli olan bazı iddialar ile meclis üyelerinizi itibarsızlaştırmak için yalan yanlış ifadeler kullanan bazı kişiler var ne dersiniz ?


Biz de böyle paylaşımlar duyduk.  Başakşehir CHP meclis üyeleri canlarını tehlikeye atma pahasına da olsa ilçe halkının rahat nefes alması adına  Gölet’in imar’a açılacağı meclis toplantısında halkın haklarını savunmak için ortaya koydukları  davranışları biz zat izleyen birisiyim. Hatta gazetenizin imtiyaz sahibi sayın Hüseyin Çetiner’de o meclis toplantısında darp edilmişti. Şu an ben,eski ilçe başkanımız Kazım Özeren ve birçok meclis üyemiz halkın haklarını savunduğumuz için Küçükçekmece 7.Asliye Ceza mahkemesinde yargılanıyoruz. Bu tür paylaşım ve haberleri yayan herkes art niyetlidir. Hiç kimsenin gücü  meclis üyelerimizin itibarını zedeleyemez.


Bazı kişiler Özgür Karabat neden yeniden ilçe başkanı oldu diyor ne demek istersiniz ?


Herkesin çok sevdiği ilçe başkanımız sayın Kazım Özeren işlerinin yoğunluğu nedeni ile yeniden ilçe başkanı olmak istemedi. Örgüt mensupları bana aday ol baskısı yaptı. Uzun süre  aday olmak istemedim ama daha sonra partime hizmet etmekten  geri durdu denmemesi adına bu zor ve ağır yükü kabul ettim.


İl Kongreniz ve Genel Merkez Kurultayı bitti şu an Başakşehir CHP olarak ne tür çalışmalar yapıyorsunuz ?


Biz şu an yapılacak olan ilk yerel yönetimler seçimi ve genel seçim için çalışmaya başladık. Meclis üyelerimiz,ilçe yöneticileri olarak birinci  hedefimiz Başakşehir’de partimizin oylarını nasıl daha çok artırabiliriz diye planlar yapıyoruz. AKP’den 15 bin oy alırsak Başaşehir’de Belediye seçimini kazanabiliriz. Bu imkan burada var.

Parti örgütünüze neler söylemek istersiniz ?


CHP Başakşehir olarak birlik içinde özgür biçimde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Çok az sayıdaki kişinin  gerçek ile alakası olmayan yazı v e paylaşımlarını ciddiye almıyoruz.  Biz işimize bakarak hedefe ulaşmak istiyoruz. Bu hedefte CHP’yi Başakşehir’de hem yerelde hem de genelde 1.parti yapmaktır.

Bütün CHP’li dostlarımız bulundukları yerde vazifelerini en güzel şekilde yapmanın  bilincinde olurlarsa  başarı zaten gelecektir. Partimizde bugün kadar görev yapan herkesin emeklerine saygımız sonsuzdur. Hiç birisinin emeği inkar edilmez. Siyaset İlahi ilçe yöneticisi ve meclis üyesi olarak yapılmaz.

Bir davayı benimsemişseniz her yerde ona katkı yaparsınız. Bütün parti  örgütümüze sesleniyorum davalarına sahip çıksınlar. Ne belediye meclis üyelerimiz ne de ilçe yöneticilerimiz harama el uzatmadılar ve uzatmayacaklardır. 

Bundan dolayı ilçe başkanı ve örgütü olarak meclis üyelerimizin sonuna kadar yanındayız ve desteklerimiz kendileri iledir.
                            

Kaynak:İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA)

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35