banner32

Hacı Mehmet Katman'dan gövde gösterisi

CHP Başakşehir Belediye başkan aday adaylığı için tanıtım toplantısını Grand Sahra davet salounda 600 kişi ile yapan iş adamı Hacı Mehmet Katman'ın yaptığı toplantı'ya CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat başta olmak üzere çok sayıda partili ve Katman'ın dostu katıldı.

Hacı Mehmet Katman'dan gövde gösterisi
Milletvekili Özgür Karabat "AKP" yerel yönetimler ile alakalı yeni yasaların peşinde dedi

2014 Yılında CHP'nin Başakşehir Belediye başkanı adayı ve şu an da İstanbul Milletvekili olan Özgür Karabat ufuk turu mahiyetinde bir konuşma yaptı.

İşte Karabat'ın konuşmasından satır başları:

"2014 Yerel Yönetim seçimlerinde hep beraber Başakşehir'de çok iyi  ve aktif bir çalışma yaptık. Ancak Erdoğan yerel seçimi genel seçim formatına sokmayı başardı. Seçim mahalli formatta yapılsaydı daha başarılı bir sonuç alabilirdik. 

Şu an da Erdoğan Mahalli İdareler kanununda bir değişiklik yaparak başkan yardımcısı olmak için sadece meclis üyeleri ve Belediye çalışanları şartını değiştirip burayı da başkanlık sistemine uyumlu hale getirmek adına bir dizi çalışma başattığını duymaktayız. 

31 Mart 2019'da yapılacak olan yerel yönetim seçimlerinde birlik ve beraberlik içinde hareket edersek Başakşehir ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını almamak için önümüzde hiç bir engel yok. 

Partimiz çok yakın bir sürede Başakşehir de olduğu gibi bütün ülkede adaylarını açıklayarak sahalara aktif olarak inecek. 

Daha önce Abdulhadi Akmugan ve Uğur Barış Karabulut arkadaşlarımız aday adaylık tanıtım toplantılarını yaptılar.

Bugün burada partimizin bir çok kademesinde emek harcayan Hacı Mehmet Katman arkadaşımızın aday tanıtım toplantısındayız. 

Kim aday olarak seçilip seçmenin önüne çıkarsa hepimizin onun etrafında bir araya gelip üzerimize düşeni yapmak durumundayız dedi. Karabat şu ana kadar  aday adaylık mühracatı yapan her üç adaya başarı dileklerini sundu.  

Katman'ın konuşması sık sık alkışlarla kesildi 

Aday tanıtım toplantısına diğer parti seçmenlerinin de katılması ilgi ile takip edildi. Salonda adım atılacak yer kalmamıştı. 

Daha önce parti örgütü ile bir araya gelen diğer aday adaylarından Abdulhadi Akmugan ve Uğur Barış Krabulut'a birer konuşma yaparak kim aday olursa diğerleri aday olan arkadaşa sanki kendilerti aday olmuş gibi beraber çalışma sözü verdi.

Hacı Mehmet Katman sözlerine şu şekilde devam etti "Mustafa Kemal Atatürk'ün dediği gibi Zafer Zafer benimdir diyenindir sözünü kendime rehber edindim.

Ben Başakşehir'i alabiliriz,almalıyız demiyorum. Alacağımıza eminim. Yeter ki biz kendi içimizde birlik olalım ve samimi bir çalışma yapalım. 

Ben 25 sene Emniyet müdürlüğünde Polis memuru olarak çalıştm 12 sene önce emekli oldum. 
O günden bu yana iş adamıyım. Aslen Aksarayklıyım atadan dededen CHP'liyiz. 

Partimizin yerelde ve genelde iktidar olması adına elimizden geleni yapacağız dedi.

Katman aday atıntım toplantısında kendisini yalnız bırakmayn CHP Milletvekikili Özgür Karabat başta olmak üzere protokol üyelerinin  adını anons ettirek herkesi onure etti.

Eşi ve çocukları da  Hacı Mehmet Katman'ın mutlu  gününde heyecanına ortak oldu.
Diğer aday adaylarına konuşma jesti 

CHP Başakşehir'de İlk başvuruyu yapan Yeminli Mali Müşavir ve İBB Meclis üyesi Abdulhadi Akmugan  kürsüye gelir gelmez nüktedan kişiliği ile Hacı Mehmet Katman'a torpil yapılmış. Bize sadece tanıtım toplantıları ilçede yapılacak denilmişti. Oysa Mehmet Bey muhteşem bir salonda aday tanıtım toplantısı yaptı. 

Milletvekilimiz sayın Özgür Karabat benim tanıtım toplantımda yoktu ama burada var dedi. 

Peşinde bunlar işin esprisi Mehmet Katman'ı bu büyük organizasyonundan dolayı tebrk ederim. Keşke birden fazla aday olabilseydi ama bu mümkün değil. 

Partimiz uygun bir zaman içinde bir aday seçecek kendi  adıma size söz veriyorum adayımız kim olursa olsun sanki ben aday olmuşum gibi çara haracayacağım diyerek Hacı Mehmet Katman'a başarılar diledi.

Daha sonra diğer aday adayı Uğur Barış Karabulut'ta  bir konuşma yaparak birlik ve beraberlik içinde yapılacak olan çalışmanın öneminden bahsederek Hacı Mehmet Katman'a başarılar diledi.

Toplantı  diğer aday adaylarının sahneye davet edilip hep beraber ellerini havaya kaldırıp fotoğraf çekmelerinden sonra toplantı bitti.

Biz de her birisinin ayrı bir özelliği olan CHP Başakşehir 'de aday adaylık  başvurusu yapan her üç adaya da başarılar dileriz. 

Kaynak :İstanbul Times Haber Ajansı (İTAH) 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35