banner25

Güşen;Başakşehir belediyesi SP.li olacak

Saadet Partisi Başakeşhir ilçe başkanlığı 2.olağan kongresi salon Olimpia ‘da yapıldı.İlçe başkanı Eğitimci Yusuf Güşen açılış konuşmasında Merhum profesör Dr.Necmettin Erbakan vefat etmeden bir gün önce Başakşehir Teşkilatına Şevket Kazan aracılığı selam göndermiştir dedi.

Güşen;Başakşehir belediyesi SP.li olacak
Başakşehir’i Erbakan Kurdu
 
Güşen konuşmasında Başakşehir’in kurulma emrini merhum Erbakan hocam verdi. Burada belediye başkanlığını kazanmak hocamızın bize vasiyetidir. Bu kongrede seçilecek olan arkadaşlarımız gelecek belediye seçimini alacak kadrolar olacak inşallah dedi.

Başakşehir Times Haber Merkezi
 
Mahalleden Mahalleye paralı geçiş
 
İlçe başkanı Yusuf Güşen dışarıda bakanlar ilçemizin sorunsuz bir yer olduğunu düşünebilirler.Ancak burada çok sorun ve sıkıntı var. Saadet partisi olarak zaman zaman bu sorun ve sıkıntıları masaya yatırarak yetkililerin dikkatini çekmek istedik ama değişen bir şey yok dedi. Güşen dünyanın hiçbir yerinde bir mahalleden diğer mahalleye paralı yol ile geçildiği duymadım ama Başakşehir’de bu var. 
 
600 Bin insan tek yerden ilçeye giriş çıkış yapıyor
 
İlçemizin şu an nüfusu 300 bin civarında.İlçemiz sınırları içinde yer alan Organize sanayi bölgelerinde de diğer yerlerden gelip çalışanlarla burada günlük insan sirkülasyonu yaklaşık olarak 600 kişilik bir rakama ulaşıyor. Buna rağmen ilçenin tek giriş ve çıkış yolu var diyerek Belediye ve hükümetin bu soruna bir türlü el atmadığını iddia etti.

Uzaya doğru yükselen reizdanslara karşıyız

Killer Group'un dere yatağında yapacağı rezidans'a karşı haklı bir mücadele başlatan komşu inisiyatifine ellerinden gelen her türlü  desteği vereceklerini söyleyen Güşen gözlerini rant bürümüş bazı insanlar canlı yaşamını düşünmeden uzaya doğru hiç bir mimari değeri olmayan rezidanslar yaparak çevresindeki herkesin komşu hakkına tecavüz etmelerine seyirci kalamayacaklarını ifade ederek Sular vadisi bölgesinde yapılmak istenen rezidans'a karşı komşu inisiyatifine her türlü desteği vereceklerini yüzlerce Saadet partili nin önünde söyledi.

Slayt gösterisinde merhum Erbakan’a özlem vardı
 
Erbakan hocanın siyasi çalışmalarından değişik karelerinin yer aldığı slayt gösterisi salonda bulunan yüzlerce kişiye duygu dolu anlar yaşattı.
 
Slayt gösterisinden sonra kongreyi yürütecek divan heyeti oluştu. Divan Başkanlığına il başkan yardımcısı Neşet Çevik, yardımcısı olarak Turan Taşdemir, katip üyeliklere de Ali Özdemir ve Coşkun Lostar seçildi.
 
Divan başkanı Neşet Çevik etkili bir konuşma yaptıktan sonra kongre gündemini okuyup delegelerin onayına sundu. Gündem oy birliği ile kabul edildi.
 
Mevcut ilçe başkanı Yusuf Güşen’in tek aday olduğu liste delegenin onayına sunuldu.
 
Bağcılar Saadet Partisi ilçe yöneticilerinden İlyas Kılıçaslan şiir okudu
 
Saadet partisi ilçe yöneticilerinden şair İlyas Kılıçaslan Milli selamet partisinden başlayarak saadet partisine kadar Erbakan Hoca tarafından kurulan tüm partilerin yaptığı hizmetleri şiirsel bir dil ile anlattı. Erbakan Hoca ile yaptığı bir konuşmasından anısını da anlatan Kılıçaslan Recep Tayyip Erdoğan’ın davayı sattığını da ima ederek mesaj göndermesi manidar bulundu.
 
İl Başkanı Selman Esmer’er Hükümet tos pembe tablolar çiziyor dedi
 
Gündem maddesinin siyasi konuşmalar kısmında söz alan Saadet Partisi İstanbul İl başkanı Sanayici iş adamı Selman Esmerer hükümetin çizdiği tos pembe tabloların gerçeği yansıtmadığını ifade ederek AK parti hükümetini sert dille eleştirmesi salondaki katılımcılar tarafından alkışla karşılandı.
 
Kimler Kongre’ye katılmıştı ?
 
Saadet Partisi Genel başkan yardımcısı Birol Aydın, GİK üyesi Harun Arif,il başkanı Selman Esmerer, yardımcıları  Neşet Çevik, Turan Taşdemir, MHP.Başakşehir ilçe başkanı Aytekin Horasan ve yönetim kurulu üyeleri, Başakşehir Adıyamanlılar dernek başkanı Ahmet Melik, AK Parti Başakşehir ilçe yönetim kurulu üyesi Osman Koyun, Güvercintepe  mahallesi Hz.Ali Camisi dernek başkanı Ahmet Hisar, Kayabaşı Selanikliler dernek başkanı Necmetin Yakar, Başakşehir Malatyalılar dernek başkanı Ramazan Boğur başta olmak üzere çok sayıda insan kongreye katılmıştı. Saadet Partisi genel başkanı Prof.Dr.Mustafa Kamalak,Yüksek istişare kurulu başkanı Oğuzhan Asiltürk,bir önceki dönem SP.Başakşehir belediye başkan adayı Salih Beşir birer telgraf göndererek kongrenin hayırlara vesile olmasını dilediler.   
 
CHP.Başakşehir ilçe başkanı Özgür Karabat başka bir programı nedeni ile kongreye katılmazken çelenk göndermişti. Başakşehir belediye başkanı Mevlüt Uysal ve İBÇD.Derneği genel başkanı Selim Sezer de birer çelenk göndermişti.
 
Samimi ve düzeyli bir ortam da yapılan kongre’nin Saadet Partisi Başakşehir ilçe başkanlığına hayırlı ve uğurlu olmasını dileriz.
 
Seçilen yeni yönetim kurulu üyeleri listesi az sonra…
 
Kaynak : İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34