banner32

Can Ataklı ; Türkiye Nereye gidiyor’u konuştu

Cumhuriyet Halk Partisi Başakşehir İlçe başkanlığı’nın bu haftaki gündemi Türkiye nereye gidiyor konusuydu.

Can Ataklı ; Türkiye Nereye gidiyor’u konuştu
Vatan Gazetesi yazarı Can Ataklı’nın konuşmacı olarak katıldığı program Şahintepe mahallesi karagözler düğün salonunda yapıldı.
 
Başakşehir Times Haber Merkezi /Mehmet Osmanoğlu’nun Özel Haberi
 
CHP Başakşehir ilçe başkanı Mali müşavir Özgür Karabat açılış konuşmasında şunları söyledi “ Dünya da 220 tane tutuklu gazeteci var.Bunun 90 tanesinin ülkemizde olması basının özgür olmadığını gösteriyor dedi.
 
Başakşehir Belediyesi Türkiye’nin en yeni belediyelerinden olmasına ve 398 bin TL lik bütçesi olmasına rağmen Türkiye de vergi dairelerine borcu en çok olan 7.belediye olarak ön sıralarda yer alması ilçenin iyi yönetilmediğini gösteriyor.
 
Bugüne kadar kavga denildiği zaman CHP akla geliyorken bugün bizde birlik beraberlik ve bütünlük var ama AKP Başakşehir ilçe başkanlığı ile belediye arasında ciddi bir rant kavgası olduğu gün yüzüne çıkmış durumda. İki Belediye başkan yardımcısı görevinden uzaklaştı veya uzaklaştırıldı. Bu kadar karışıklık var iken belediye başkanı halka sözlü ve yazılı bir açıklama yapma gereği duymadı.
 
Karabat üye için Ak Parti’ye sert çıktı
 
 
Bütün Türkiye genelinde olduğu gibi AKP üye konusunda işi o kadar ileriye götürdü ki bir çok örgüt mensubumuz sanal olarak AKP üyesi yapılmış.Parti üyeliklerimiz azalınca genel merkezimiz yargıtay’dan bunun gerekçesini soruyor. Verilen cevapta 32 bin kişi CHP ve AK parti’ye üye gözüküyorlardı.
 
Biz de bunların CHP üyeliklerini iptal ettik cevabı ile partimiz bir araştırma yapıyor.İçlerinde il başkanlarımız olmak üzere binlerce partilimizi haberleri olmadan AKP üyesi yapıyorlar. Buradan AKP’lileri siyasi ahlaka davet ediyorum diyen CHP ilçe başkanı Özgür Karabat AKP.liler en çok üye yapıp altın almak için partililerimi habersiz üye yapmalarını kınıyorum diyerek bu duruma sert tepki gsöterdi.
 
Can Ataklı CHP 1994 de bir hata yaptı 18 yıldır belediyeleri başkaları yönetiyor
 
Gazeteci yazar Can ataklı bir saatten fazla süren konuşmasında ilginç konulara temas etti. Ak partili kadıların bugün alanlarda kadına şiddeti protesto etmelerini Ak Parti muhalefete hazırlanıyor olarak yorumlayan Ataklı bugün Başakşehir’de biraz gezdim. Gördüm ki CHP ilçe örgütü seçimi alabileceğine inanmış durumda.
 
Her şey inanmakla başlar diyen Ataklı mevcut iktidar yerel de ve genelde her şeye rant gözü ile bakıyor. Buraya gelirken gördüm Batı Şehir,Mall Of İstanbul,Ağaoğlu gibi bir çok firma şatafatlı gökdelenler yapmış ama yollar halen eskisi gibi dedi.
 
AKP hükümeti iyice halkı bunalttı. Şu an da çıkardıkları bir yasa ile halkın değerlenen malına göz diktiler. Nerede ise uçan kuştan da vergi alacaklar dedi.
 
Malatya Kürecik’te bulunan radar üssünde Arizona da ki Amerikalı ne olup bittiğini görebiliyor ama Kürecikteki Malatyalı arkadaşımız ve biz bilmiyoruz diyerek hükümet dış güçlerin taşeronu olmuş dedi.
 
Erdoğan Filistin konusunda halkımızın hassas olduğunu biliyor bunun için seçmene mesaj vermek adına numaradan İsrail’e kabadayılık yapıyor diyerek mavi Marmara olayı ortada duruyorken başbakan içi boş eylem ve söylemlerde bulunuyor.
 
ABD askerleri bir buçuk milyon Iraklıyı katlederken başbakan Erdoğan ABD.askerlerine başarılar diledi.Arap baharı adı altında Irak,Libya,Suriye ve ir çok Arap ülkesinde milyonlarca insan hayatını kaybederken on binlerce Iraklı kadın tecavüze uğrarken işgalci ülkenin askerlerine başarı dilemek de neyin nesi diye tepki gösteren Can Ataklı CHP’liler inanırsa 2014 yerel yönetim seçimlerinde sandıkta AKP’ye tokadı vurabilirler dedi.
 
Türkiye nereye gidiyor konulu konferansta bir saatten fazla konuşan Gazeteci Yazar Can Ataklı katılımcılar tarafından sorulan sorulara da cevap verdi.
 
Bir vatandaşın “Ben aleviyim açlık grevine başlasam acaba cem evleri için yasal statü alabilir miyiz dedi ? 
 
Kaynak :İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA)
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35