banner32

Başakşehir'de çakma üye tartışması

Yargıtay’ın Başakşehir için Ak Parti ve CHP’ye gönderdiği bir yazıda 185 kişinin her iki partiye üye olduğunu belirterek yanlışın düzeltilmesi için partilere süre verdi.

Başakşehir'de çakma üye tartışması
Her gün yeni bir haber ilçenin gündemine düşüyor

CHP genel merkezinden Başakşehir ilçe başkanlığına gönderilen yazıda yanlışlığın nereden kaynaklandığını araştırılıp kendilerine bilgi verilmesini talep etmesi ile birlikte CHP Başakşehir ilçe başkanı Özgür Karabat’ın talimatı ile bir komisyon oluşturuldu.
 
Başakşehir Times Haber Merkezi / Özel Haber
 
Komisyonun yaptığı araştırmada her iki parti üyesi bulunan kişilerin içinde ilk 15 kişi ile yapılan görüşmede CHP üyesi olduklarını Ak Parti üyeliklerinin kendi bilgileri dışında yapılmış olabileceklerini ifade ettiler.
 
Muhabirimizin T.C.numaranızı nereden aldılar sorusu üzerine yardım ve iş başvurusu için bazı Ak Parti üyelerine kimlik fotokopimizi vermiştik muhtemelen burada bilgilerimizi alıp bizden habersiz bir şekilde bizi üye yapmış olabilirler cevabı ile karşılaştık.
 
CHP üyesi Kenan Beyhan şunları söyledi 
 
Başakşehir Times Gazetesi ve İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA) muhabirleri iki partiye üye görünen isimlerle konuştu. 

Yıldır CHP üyesi olduğunu söyleyen Kenan Beyhan CHP ilçe başkanlığından gelen telefon ile AKP.ye üye olduğumu öğrendim. Benim gibi sosyal demokrat bir insanın en son üye olacağı parti AKP.dir.
 
Bu bilgi üzerine hemen AKP ilçe başkanlığına giderek partinize hiç bir zaman üye olmuş değilim. Partinize üye olduğum formu görmek istiyorum dedeim. Orada çalışan bayan adımı aldı salı günü ilçe yönetim kurulu toplantısı var orada gündeme getirsinler biz size bilgi vereceğiz dedi. 

Beni kim nasıl üye yapmış çok merak ediyorum.Bu durumun suç olduğunu ifade eden Kenan Beyhan kendisinden habersiz olarak bu partiye üye yapılmasına çok üzüldüğünü ifade etti.

Beyhan benim konumumda olan çok arkadaş var AKP bize makul ve mantıklı bir açıklama yapmaz ise çok yakın da ilçe başkanlıkları önünde bir protesto eylemi yapmayı düşünebiliriz dedi

Özgür Karabat kahvaltılı toplantıda konuya değindi  
 
CHP'nin çarşı pazar'da üye yapmadığını ifade eden ilçe başkanı Karabat AK Parti'nin zaman zaman sokaklara astığı afişlerde ulaştığı üye sayısını ilan ederek sağa sola hava attığını ifade ederek işte bu son olayda bize gösterdiki AKP.nin yıllardır bizim üyemiz olan bir çok kişiyi haberleri olmadan üye yaptığına şahit olduk dedi.
 
Buradan AKP.yi uyarıyorum üyelerimizin üzerinde elini çeksin diyerek sert tepki gösterdi.  
Kaynak :İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA)
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34