banner29

Şelale park 1 yıl önce katledilmişti...

 ŞELALE PARKININ KATLEDİLİŞİNİN BİRİNCİ  YIL DÖNÜMÜ 

Tam bir yıl önce dozerlerle yerle bir edilen Şelale Parkı’nın yerinde  şimdi  kebaplar  pişiriliyor, nargileler içiliyor.
Umuyoruz ki,  imara aykırı yapılan* bu yapıyı mahkemeler bir gün ortadan kaldırır. Bahçeşehir’liler, böyle bir  kararı oy birliği ile alan Belediye Meclis Üyelerine  çevreye verdikleri zarardan dolayı  gereken dersi verir.
Ne yazık ki, olay bu kadarla kalmayıp, Belediye’nin  tüm imkanlarını  parkın güzelleşmesi için değil, burada kurulan işletmeye hizmet i veriyor. Buyurun yazılanları resimleri birlikte inceleyelim..
 
OTO PARK BELEDİYEDEN…

Maranta Gusto, işleticisi  Metin Çalık ile, Bahçeşehir’de yayımlamam Parola Bahçeşehir Dergisi 24.07.2012 günü yaptığı  röportajda  Metin Çalık oto park için şunları söylemektedir. 

Metin Çalık, Başakşehir Belediyesinin Şelale Parkın giriş bölümündeki yolu genişleterek 100 araç kapasiteli bir otopark alanı yarattığını, bu konuda Başakşehir Belediyesi yetkililerine teşekkür ettiğini belirterek, ……

SU  BELEDİYEDEN……

100 araçlık oto park için teşekkür almıştı.Belediye aracı ile su taşımaya karşılık ne hak etti dersiniz…

YOLLAR  BELEDİYEDEN
….

Daha önce sıkıştırılmış kumdan  yapılmış Şelale Parkı’nın  yollarını  yayalar kullanıyordu. Şimdi; yollar genişletildi. Granit taş yapıldı. Otomobiller kullanıyor.

Yol , su, oto park, arsa,  geniş bahçe,  bol yeşillik,   çocuk bahçesi, kay kay alanları, yapay da olsa gizemli mağaralar, yasemin havuzları, gezinti alanları, yürüyüş yolları hepsi, hepsi lokanta müşterilerinin hizmetinde. Bahçeşehir’li nerede? Emlak vergisi yatırma  kuyruğunda.

*İmar planındaki park alanlarının içerisinde park için gerekli başka tesisler gösterilmemişse, ancak büfeler,    havuzlar, pergoleler, açık çayhane ve genel heladan başka tesis yapılamaz. Lüzumu halinde açık spor tesisleri    yapılır.


Başakşehir Times / Nihat Emeksiz 


YORUM EKLE

banner34

banner35